2020 Gegužės 30 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Posėdžiaujantys tarybos nariai pirmą kartą pietavo už savo pinigus

  • Įkelta: 2019-11-27
Eglės Červinskaitės nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien 10 val. posėdį pradėjo rajono taryba. Darbotvarkėje 40 klausimų, kuriuos svarstydami Jungtiniame Tarybos komitetų posėdyje politikai užtruko 5 valandas be pertraukų. Šiandien pirmą kartą Tarybos nariams netiekiami nei pietūs, nei kava, užtat buvo paskelbta ilgesnė – pusvalandžio pertrauka. Politikai pietavo už savo pinigus.​

Taryba svarstė investicijų sutartį su UAB „Gonas“, įsipareigosiančia investuoti į žuvies perdirbimo fabriką milijoną eurų bei įdarbinti papildomai 15 darbuotojų. Šiuo metu netoli Ližių esančiame, buvusiame bankrutavusios „Rosaganos“ pastate įsikūrusiame fabrike jau dirba 45 žmonės.

Griežtinamos sąlygos savivaldybės būstų nuomininkams. Didesnes pajamas gaunantiems keliamas nuomos mokestis, trumpinamas sutarties pasirašymo terminas. Tikimasi, jog tai padės atsijoti piktnaudžiavimo atvejus, kai savivaldybės turtas pernuomojamas arba juo už itin mažą – socialinių būstų nuomos kainą naudojasi pasiturintys gyventojai.

Atlikti veiklos auditą bendrovėje UAB „Dunokai“ prašo jo laikina vadovė Gintarė Rakauskienė. Direktorė įtaria, jog įmonėje 20 metų nevykdytas išorinis auditas atskleis įdomių dalykų.

Dėl „Vilkyškių pieninės“ investicijų norėta keisti miesto bendrąjį planą. Statant dar vieną gamyklą ateityje galimai būtų uždaryta Gaurės gatvės atšaka, dėl ko galimas konfliktas tarp veiklą tose apylinkėse vystančių verslininkų. Į posėdį buvo atvykęs Keramikos gamyklą įsigijęs Vytautas Norvaišas.  Ką apie tai mano politikai?

Apie visa tai ir kitus sprendimus išsamiau – penktadienio numeryje.

Akyli tauragiškiai pastebėjo, kad prie savivaldybės garažų nebeliko anksčiau suręsto paviljono rūkoriams. Negi savivaldybėje nebeliko rūkančiųjų? – stebėjosi į redakciją paskambinęs skaitytojas.

Pernai šalyje dėmesio sulaukęs mokytojų streikas paliko pėdsaką ir Tauragėje: pedagogų bendruomenė skilo į dvi profsąjungas. Ketvirtadienį, lapkričio 28-ąją, dviejose rajono ugdymo įstaigose nuo 8 iki 10 val. nevyks pamokos. Tokiu būdu Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LMŠMPS) Tauragės rajono susivienijimui priklausančių mokyklų pedagogai išreiškia nepasitenkinimą kolektyvinės sutarties nesilaikančia vyriausybe.

Kalendoriuose paskutinė rudens savaitė. Jos metu sulauksime visko: savaitės pradžia dar bus sausa ir žvarboka, tačiau nuo antradienio temperatūra kasdien stiebsis vis aukščiau, o iš dangaus pasipils ir lietus, ir šlapios snaigės.

Per Lietuvą vilnija protesto akcija prieš numatomus papildomus mokesčius žemdirbiams. Pirmasis akcijos etapas buvo laukuose statomi žali kryžiai. Ūkininkai jau rengiasi kitam žingsniui – lapkričio 26-ąją miestų gatves užplūs traktoriai. Tauragės gatvėmis tądien riedės maždaug pusšimtis traktorių.  

Senatvės pensijos kitąmet turėtų augti sparčiau nei darbo užmokestis: planuojama, kad vidutinė senatvės pensija turint būtinąjį stažą padidės 30 eurų, nuo 365 iki 395 eurų, o vidutinė senatvės pensija paaugs 29 eurais – nuo 345 iki 374 eurų, praneša socialinės apsaugos ir darbo ministerija.