2020 Gegužės 30 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Paskutinis rudens numeris: Valdžios palaiminimą gavo sparčiai kylanti žuvies perdirbimo bendrovė

  • Įkelta: 2019-11-28
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Vokiečiai Tauragėje įregistravo įmonę UAB „Gonas“  ir nupirko Ližių kaime stovinčius buvusios „Rosaganos“ pastatus dar 2014 metais, tačiau patalpos „snaudė“ 4 metus. Pasikeitę įmonės akcininkai akseleravo veiklą ir pernai gruodį atidarytas pirmasis žuvų perdirbimo cechas. Pradėjusioje veikti gamykloje šiuo metu dirba daugiau nei 50 darbuotojų. Produkciją Pabaltijo šalyse realizuojančiai įmonei pradėjo taip sektis, jog į verslą nutarta investuoti dar 1 milijoną eurų. Bendrovės vadovas Vytautas Kriščiūnas kreipėsi į rajono savivaldybę paramos elektros pastotės statybai. Mainais pažadėjo įkurti 15 naujų darbo vietų. Jų ketinimai ne iškart priimti išskėstomis rankomis.

Kita naujiena: AB „Vilkyškių pieninei“ imantis dar vieno didžiulio projekto gali tekti koreguoti miesto bendrojo plano dalį. Taryba trečiadienį sprendimo svarstymą atidėjo, tačiau aišku viena: anksčiau ar vėliau kils klausimas dėl pieninei išnuomoto sklypo ir Gaurės gatvės, kurios dalis pritarus pakeitimams ateityje gali būti uždaryta.

Jau kelerius metus vykdoma socialinės globos pertvarka tuoj pasieks piką: jau nuo kitų metų likusiems be tėvų globos vaikams ilgalaikė socialinė globa globos namuose negalės būti teikiama. Kaip Tauragės regiono savivaldybės yra pasirengusios užtikrinti vaikų globą jau be institucinės globos, sužinosite ryt.

Trečiadienį iškilmingai atidaryta prieš du mėnesius į buvusį banko pastatą Vytauto g. 61 A persikrausčiusi odontologijos klinika „Implantera“. Tauragiškių akį jau nuo vasaros traukia klinikos fasadą puošianti freska, o atvėrus duris aikčioti iš nuostabos priverčia ir prabangus rytietiškas interjeras. Tai dar ne viskas: šiose patalpose įsikurs ir profesionalus plastikos chirurgas. Pirmasis Tauragėje.

Taryba trečiadienį nusprendė įtraukti į apleisto nekilnojamojo turto sąrašą pirmąjį objektą – Smėlynų skg. 2 stovintį administracinės paskirties pastatą. Šiame sąraše esantiems statiniams bus taikomas padidintas nekilnojamojo turto mokesčio tarifas – 3 proc.

Praėjusį ketvirtadienį jau septintą kartą rengtas UAB „Dunokai“ kontrolinio akcijų paketo aukcionas neįvyko – neatsirado nė vieno susidomėjusio. Tuo tarpu laikinai bendrovei vadovaujanti Gintarė Rakauskienė Tarybos prašė atlikti įmonės veiklos auditą laikotarpiu nuo 2018 m. pradžios iki šių metų rugsėjo. Pamėginkite atspėti, kiek metų bendrovėje nebuvo atliktas išorinės veiklos  auditas?

Redakciją pasiekė nustebusio tauragiškio žinia apie galimai pasikeitusį kaimo pavadinimą.  Iš žiedinės sankryžos pasukus į Žygaičių pusę pakelėje matydavome ženklą „Meldikviršiai“. Prieš trejetą mėnesių jį pakeitė kelio ženklas, skelbiantis Požerūnų kaimo pradžią. Kodėl?

Kita naujiena: skambaus pavadinimo Verslininkų gatvė, rodos, turėtų būti prestižinė, tačiau kaskart palijus patvinsta tiek, kad vanduo siekia biurų lauko durų slenksčius. Visai neseniai toje pačioje gatvėje, tačiau kitoje vietoje, „Tauragės vandenys“ pradėjo kloti tinklus. Verslininkai ėmė džiaugtis, kad galbūt problemą imtasi spręsti iš esmės, pasirodo, be reikalo.

Pokalbiui prie kavos susitikome su Šikšnių kaimo seniūnaite ir bendruomenės pirmininke Irena Plauškiene. Pradžioje ganėtinai rimtas pokalbis apie ūkininkų problemas, kaimo gyvenimą dėl gero pašnekovės humoro jausmo „nusirideno į lankas“. Pokalbį pabaigėme tema apie parubežyje mėgstamą svaiginimosi būdą anodija.

Sekmadienį prasideda Adventas. Sakoma, kad Advento vainikas – tai himnas gamtai, kuri atgyja, kai atrodo, jog viskas turėtų numirti, tai himnas šviesai, kuri nugali tamsą. Senus laikus menanti tradicija pinti Advento vainikus,  kažkada lyg ir prigesusi, tampa vis populiaresnė. Apie tai – laikraštyje.

Priedu, šį sekmadienį Tauragėje startuoja kalėdinių renginių maratonas – bus įžiebta miesto eglė, laukia atlikėjo Vaido Baumilos koncertas ir įspūdingi fejerverkai.

Malonaus skaitymo, smagaus artėjančio savaitgalio.

Tauragės rajono savivaldybė siekia mažinti nedarbą ir skatinti verslumą. Todėl buvo sukurta priemonė, teikianti subsidijas naujų įmonių steigimui Tauragės rajone. Ši priemonė apima steigimosi išlaidų ir su tuo susijusių dokumentų paruošimo finansavimą.

Šiandien 10 val. posėdį pradėjo rajono taryba. Darbotvarkėje 40 klausimų, kuriuos svarstydami Jungtiniame Tarybos komitetų posėdyje politikai užtruko 5 valandas be pertraukų. Šiandien pirmą kartą Tarybos nariams netiekiami nei pietūs, nei kava, užtat buvo paskelbta ilgesnė – pusvalandžio pertrauka. Politikai pietavo už savo pinigus.​

Akyli tauragiškiai pastebėjo, kad prie savivaldybės garažų nebeliko anksčiau suręsto paviljono rūkoriams. Negi savivaldybėje nebeliko rūkančiųjų? – stebėjosi į redakciją paskambinęs skaitytojas.

Pernai šalyje dėmesio sulaukęs mokytojų streikas paliko pėdsaką ir Tauragėje: pedagogų bendruomenė skilo į dvi profsąjungas. Ketvirtadienį, lapkričio 28-ąją, dviejose rajono ugdymo įstaigose nuo 8 iki 10 val. nevyks pamokos. Tokiu būdu Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LMŠMPS) Tauragės rajono susivienijimui priklausančių mokyklų pedagogai išreiškia nepasitenkinimą kolektyvinės sutarties nesilaikančia vyriausybe.

Kalendoriuose paskutinė rudens savaitė. Jos metu sulauksime visko: savaitės pradžia dar bus sausa ir žvarboka, tačiau nuo antradienio temperatūra kasdien stiebsis vis aukščiau, o iš dangaus pasipils ir lietus, ir šlapios snaigės.