2020 Birželio 02 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: lapkritis lepins ir toliau – šiluma nesitrauks

  • Įkelta: 2019-11-07
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Artimiausiomis dienomis šalyje ir toliau vyraus lapkričiui nebūdingi šilti orai. Nors kasdien šalyje palyja, visgi, penktadienį visoje šalyje lietaus tikimybė bus menka, diena bus maloni. Savaitgalį į kai kurias šalies vietoves lietus ir vėl sugrįš, o šiluma nesitrauks, priešingai, bus dar didesnė.

Šiandien retesni debesys vis dažniau leis pasirodyti saulei, nors trumpalaikio lietaus vietomis dar bus. Pūs nepastovios krypties vėjas. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje šiandien oras šils iki 9, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 8 laipsnių.

Penktadienio naktis bus žvarbesnė, numatomi pragiedruliai, nors vietomis dar suspės ir negausiai palynoti. Temperatūra svyruos tarp 2–7 laipsnių šilumos, šilčiausia bus prie jūros. Visgi, kai kur šiaurinėse šalies vietovėse gali spustelti silpnas šaltukas, formuotis plikledis. Daugelyje vietovių matomumą keliuose apribos rūkas, vietomis gan tirštas.  Dienos metu lietų galėsime pamiršti, pūs nesmarkus pietryčių krypties vėjas. Temperatūra kils truputį aukščiau nei ketvirtadienį, tad diena bus visai nebloga. Vilniuje ir Kaune oras sušils iki 10 laipsnių. Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje bus apie 9 laipsnius šilumos.

Šeštadienį sustiprės pietryčių, pietų krypties vėjas, tačiau bus ganėtinai šilta. Dangų dažnai niaukstys debesys, daugelyje vietovių nuvilnis lietus, dažniau palis šalies vakaruose. Nakties valandomis kai kur tvyros rūkas, bus apie 3–8 laipsnius šilumos, aukščiausia temperatūra laikysis prie jūros. Vilniuje termometrai fiksuos 10, Šiauliuose ir Panevėžyje 9 laipsnius šilumos. Kaune ir Klaipėdoje oras gali sušilti ir iki 11 laipsnių.

Sekmadienį didesnėje šalies dalyje be žymesnių kritulių, tarp debesų žvilgčios saulė. Dangus dažniau varvės šalies vakaruose, o vakare lietaus debesys pasirodys pietrytiniuose, rytiniuose šalies rajonuose. Naktį ir pirmoje dienos pusėje pūs smarkokas pietvakarių krypties vėjas, gūsiai sustiprės iki 12–15, pajūryje iki 15–18 metrų per sekundę. Dienos metu Vilniuje oras šils iki 8, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 9 laipsnių. Kaune ir Klaipėdoje bus apie 10 laipsnių šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje orai jau nebus tokie malonūs. Pirmadienis bus lietingas, šiluma sumažės, pūs žvarbus vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas.

Tauragės rajono savivaldybės administracija paskirstė rajono biudžeto lėšas Tauragės rajono jaunimo užimtumo ir verslo skatinimo programai. Didžioji „pyrago“ dalis teko VšĮ „Versli Lietuva“ iniciatyvoms.

Sakoma, kad Tauragė – automobilininkų miestas. Iš Tauragės automobiliai į trečiąsias šalis iškeliauja kasdien. O kur dar daug kitokių krovinių. Taigi Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio posto Tauragės padalinys, įsikūręs UAB „Vitlaima“ teritorijoje, Tauragei labai svarbus. Tačiau dabar jo gali nebelikti – mat norint, kad jis atitiktų Europos Sąjungos reikalavimus, į jį reikia labai daug investuoti. „Vitlaima“, atrodo, to daryti nesiims, nes jau ir taip daug yra investavusi. O jei muitinės postas neatitiks keliamų reikalavimų, jis bus panaikintas. Verslininkams tai gresia nemenkais vargais.

Rodos, dar tik baiginėjami sušluoti nukritę rudeniniai lapai, tačiau miestas jau ruošiamas Kalėdoms. Šiandien Pilies aikštėje sumontuotas eglės karkasas, Bažnyčių gatvėje kabinamos elektrinės dekoracijos.

Nuo šių metų lapkričio 1 d. įsigalioja nauji šviesoforų signalų deriniai, lanksčiau reguliuojantys dešinįjį posūkį. Dėl pakeitimų Tauragės mieste eismas nesikeičia, tačiau vykstantiems į kitus miestus būtina žinoti kelis dalykus.

Nuo kitos savaitės jau turėtų pradėti veikti interneto puslapis, skelbiantis apie laisvas  darbo vietas Tauragės savivaldybei pavaldžiose įmonėse, viešosiose ir biudžetinėse įstaigose.