2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Nuo tylių kryžių į gatves: šiandien miestu riedės traktoriai

  • Įkelta: 2019-11-26
Nuotrauka iš 2016 m. žemdirbių protesto Graikijoje

Per Lietuvą vilnija protesto akcija prieš numatomus papildomus mokesčius žemdirbiams. Pirmasis akcijos etapas buvo laukuose statomi žali kryžiai. Ūkininkai jau rengiasi kitam žingsniui – lapkričio 26-ąją miestų gatves užplūs traktoriai. Tauragės gatvėmis tądien riedės maždaug pusšimtis traktorių.  

Praėjusiame numeryje rašėme, jog Tauragės rajono ūkininkai „Žaliųjų kryžių“ akcijoje dalyvauja aktyviai – kryžiai pastatyti Gaurės, Skaudvilės, Žygaičių ir kitų seniūnijų ūkininkų laukuose. Tai tylus protestas siekiant atkreipti valdžios institucijų dėmesį, kad ūkininkams dabar sunku: kitąmet jų išlaidos ūkininkams dar didės, jei kils dyzelino akcizas, jis brangs, didės mokesčiai už žemę, teks daugiau mokėti gyventojų pajamų mokesčio ir „Sodrai“.

Tolesnis akcijos žingsnis – taikus žemdirbių protestas išriedant į miestų gatves traktoriais. Traktoriai bus apklijuoti akcijos lipdukais, plakatais su akcijos šūkiais. Pasak R. Rimkienės, leidimas antrajam akcijos etapui jau gautas, apie ją informuota ir policija. Ši kolonos nelydės, tačiau akciją stebės.

Paprašyta išsamiau nupasakoti, kaip vyks akcija, kokiomis gatvėmis traktoriai važiuos Tauragėje, pirmiausia ji patikino, kad tai bus taiki įspėjamoji akcija – nenorima sutrikdyti gyvenimo vietos bendruomenei, tik prašoma tą dieną eismo dalyvių atidumo ir supratimo.

– Lapkričio 26 dieną, 10 val., ūkininkai iš viso rajono rinksis prie didžiojo turgaus, Dariaus ir Girėno gatvės šalikelėje. 11 val. nuo  turgaus traktorių kolona pajudės centro link ir vyks miesto gatvėmis iš anksto sudarytu ir suderintu maršrutu 11 val. maždaug 50-ies traktorių kolona 20 km per valandą greičiu pajudės Dariaus ir Girėno gatve, laikydamasi eismo taisyklių ir kelio ženklų. Pro savivaldybę, Tauragės pilį kolona suks link poliklinikos, paskui Oranžerijos gatve – link Vytauto gatvės. Pravažiavusi  bendruomenės namus kolona suks dešinėn, pro Profesinio rengimo centrą važiuos link Šilalės gatvės, paskui – pro autobusų stotį Gedimino gatve link geležinkelio viaduko, pro „Senukų“ prekybos centrą link sankryžos. Ten suks į dešinę, pro buvusį mėsos kombinatą, o pervažiavusi geležinkelio bėgius kolona suks į Tremtinių kelią ir važiuos link Vytauto gatvės, tada ims skirstytis. Ūkininkų sąjungos pirmininkė prisipažįsta – nerimo yra, tačiau tikisi, kad akcija praeis sklandžiai.

Trečiasis akcijos etapas, jei ir į gatves išriedėję traktoriai nepaskatintų politikų atsižvelgti į ūkininkų reikalavimus, – taiki protesto akcija Vilniuje gruodžio mėnesį, galbūt gruodžio 12 d.

Šiuo metu Tauragės rajono ūkininkų sąjungai priklauso 90 ūkininkų. Tačiau akcijoje dalyvauja ne vien sąjungos nariai.

Senatvės pensijos kitąmet turėtų augti sparčiau nei darbo užmokestis: planuojama, kad vidutinė senatvės pensija turint būtinąjį stažą padidės 30 eurų, nuo 365 iki 395 eurų, o vidutinė senatvės pensija paaugs 29 eurais – nuo 345 iki 374 eurų, praneša socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Laukuose žalius kryžius stato žemdirbiai, o Tauragės odontologijos centras (TOC) savo pastato prieigose Vasario 16-osios bei Dariaus ir Girėno gatvių sankryžoje iškėlė raudoną kryžių. „Kryžius sveikam protui,“ – iniciatyvos tikslą paaiškino centro vadovas Laurynas Jarutis. Taip protestuojama prieš Seime svarstomą įstatymo projektą, atimsiantį iš Odontologų rūmų licencijavimo teisę.

Jeigu norite žinoti, kiek šalta lauke, tai šiandien termometrais pasikliauti neverta. Temperatūra kurią jaučiame dėl stipraus vėjo yra apie 5-7 laipsnius žemesnė nei realioji oro temperatūra.

Tauragės krašto muziejus „Santaka” pristatė šiais metais išleistą Alfonso Čepausko kūrinių katalogą „Esaties pėdsakai”, leidžiantį giliau įsijausti į menininko kūrybą ir tuo pačiu prisidedantį prie Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rinkinių viešinimo.

„Kartu sukurkime šventę, kuri burtų ir džiugintų visus“ – kviečia Tauragės kultūros centras, siekiantis prisidėti prie Lietuvos dainų šventės išskirtinių tradicijų puoselėjimo ir Tauragės krašto kultūrinio savitumo užtikrinimo ir jau kitąmet, birželio 5-ąją, Tauragėje planuojantis surengti visus kaimyninius rajonus subursiančią apskrities dainų šventę.