2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

„Gyvūnų globa Tauragėje“: patalpos yra, tikimasi savanorių pagalbos

  • Įkelta: 2019-11-29
Asmeninio albumo nuotrauka

Kelerius metus ieškojusi patalpų, VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ pagaliau turės kur prisiglausti ir apgyvendinti visus globojamus katinėlius – jau išsinuomotos patalpos Pramonės gatvėje. Tiesa, kad katinėliai galėtų jose įsikurti prireiks, dar nemažai laiko, pastangų ir, žinoma, lėšų.

VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ įkurta 2017-ųjų pabaigoje, o anksčiau keletą metų veikė kaip gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ Tauragės skyriaus filialas. Iki šiol įstaigos vadovė Ligita Juščienė daugumą beglobių kačių, kol jos gydomos, skiepijamos, sterilizuojamos, kol ieškoma joms šeimininkų, priglausdavo savo namuose, kai kuriuos apsiimdavo globoti savanoriai. Laikui bėgant globos reikalingų gyvūnėlių vis daugėjo, kol namuose juos sutalpinti tapo nebeįmanoma. Todėl „Gyvūnų globa Tauragėje“  jau kuris laikas ieškojo patalpų. Tačiau, pasak L. Juščienės, tikrai ne visi verslininkai nori atverti duris ne pelno siekiančiai organizacijai, kuri rūpinasi keturkojais. „Mūsų norus dažnai lydėdavo mitai apie kates, tamsus nusistatymas dėl gyvūnų vietos šiame pasaulyje bei ne ką šviesesnis supratimas apie „rūpinimąsi“ augintiniu. Bet mes vis tiek ieškojome ir tikrai tikėjome“, – feisbuke rašo ji.

Tačiau pagaliau atsirado verslininkas, sutikęs išnuomoti patalpas gyvūnų globos organizacijai. Tai Alfonsas Zaleckas. VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ įsikurs Pramonės g. 28K. Už nuomą teks mokėti 200 eurų per mėnesį plius mokesčiai. 

– Kol kas tai viena didelė patalpa, – pasakojo L. Juščienė. – Todėl pirmosiomis gruodžio dienomis tikimės nemažai savanorių pagalbos: reikia ir statybinių medžiagų, ir meistrų, ir kitokios pagalbos. Reikės dar įdėti nemažai darbo, kad jos taptų tinkamos gyventi katinėliams – reikia įrengti atskirus kambarius ir iš esmės išsikuopti, išsišveisti. Ir būtų labai gerai visai tai suspėti atlikti dar šiemet.

Pasak L. Juščienės, reikės ir švaros priemonių, šiukšlinių, spintų ir t.t. Tačiau svarbiausia – pastatyti pertvaras, paskui būtų galima po truputį kurtis.

Paklausta, iš kokių lėšų išlaikys patalpas, ji sakė dalį išlaidų besitikinti padengti su savivaldybės pagalba kaip nevyriausybinė organizacija, dalį – „kažkaip patys“. Pagrindinis įstaigos pajamų šaltinis yra 2% GPM ir neabejingų žmonių parama.

– Esame dėkingi „Bremenai“ – toną briketų gavome dovanų. Mat ten teks patiems kūrentis krosnis, – sakė L. Juščienė.

Trečiadienį iškilmingai atidaryta prieš du mėnesius į buvusį banko pastatą Vytauto g. 61 A persikrausčiusi odontologijos klinika „Implantera“. Tauragiškių akį jau nuo vasaros traukia klinikos fasadą puošianti freska, o atvėrus duris aikčioti iš nuostabos priverčia ir prabangus rytietiškas interjeras. Jos šeimininkas, burnos chirurgas Bahaa Alarbied šiemet švenčia veiklos Tauragėje dešimtmetį, o susirinkusiems į klinikos atidarymą artimiesiems, bičiuliams ir kolegoms pažėrė staigmenų – nuo sausio prie jo komandos prisijungs profesionalus plastikos chirurgas.

Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai – daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui. Kvietimui numatyta 5 mln. eurų. Paraiškos mažajai renovacijai priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose iki 2019 m.  gruodžio 31 dienos.

Tokį uždavinį jau atvirai sprendžia savivaldybė. Ilgą laiką kalbos apie dviejų meno krypties neformalaus ugdymo įstaigų – Moksleivių kūrybos centro ir Muzikos mokyklos sujungimą sklandė „po kilimu“. Tačiau artėjant abiejų įstaigų direktorių konkursams tapo aišku – kandidatuojančių nebus. Be to, Muzikos mokyklos pastatui verkiant reikalingas remontas. 

Ieškant idėjos šaknų paaiškėjo, jog sujungimas buvo užprogramuotas dar nuo Moksleivių kūrybos centro steigimo. „Tauragės žinių“ žurnalistams į rankas pakliuvo 1998 m. Tarybos raštas. Juo nuspręsta: pirma – įsteigti Moksleivių kūrybos centro meno klases, antra – iki 2000 m. įsteigti meno mokyklą. Taigi, traukinys vėluoja jau 19-ka metų, o įstaigos dirba po senovei. Tačiau ar išties toks variantas, kaip sakoma, – vieni pliusai?

Vokiečiai Tauragėje įregistravo įmonę UAB „Gonas“  ir nupirko Ližių kaime stovinčius buvusios „Rosaganos“ pastatus dar 2014 metais, tačiau patalpos „snaudė“ 4 metus. Pasikeitę įmonės akcininkai akseleravo veiklą ir pernai gruodį atidarytas pirmasis žuvų perdirbimo cechas. Pradėjusioje veikti gamykloje šiuo metu dirba daugiau nei 50 darbuotojų. Produkciją Pabaltijo šalyse realizuojančiai įmonei pradėjo taip sektis, jog į verslą nutarta investuoti dar 1 milijoną eurų. Bendrovės vadovas Vytautas Kriščiūnas kreipėsi į rajono savivaldybę paramos elektros pastotės statybai. Mainais pažadėjo įkurti 15 naujų darbo vietų. Jų ketinimai ne iškart priimti išskėstomis rankomis.

Tauragės rajono savivaldybė siekia mažinti nedarbą ir skatinti verslumą. Todėl buvo sukurta priemonė, teikianti subsidijas naujų įmonių steigimui Tauragės rajone. Ši priemonė apima steigimosi išlaidų ir su tuo susijusių dokumentų paruošimo finansavimą.