2020 Rugsėjo 20 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Dešimtmetį veikusios muitinės Tauragėje gali nelikti?

  • Įkelta: 2019-11-06
Margaritos Rimkutės nuotrauka

Sakoma, kad Tauragė – automobilininkų miestas. Iš Tauragės automobiliai į trečiąsias šalis iškeliauja kasdien. O kur dar daug kitokių krovinių. Taigi Klaipėdos teritorinės muitinės Pagėgių geležinkelio posto Tauragės padalinys, įsikūręs UAB „Vitlaima“ teritorijoje, Tauragei labai svarbus. Tačiau dabar jo gali nebelikti – mat norint, kad jis atitiktų Europos Sąjungos reikalavimus, į jį reikia labai daug investuoti. „Vitlaima“, atrodo, to daryti nesiims, nes jau ir taip daug yra investavusi. O jei muitinės postas neatitiks keliamų reikalavimų, jis bus panaikintas. Verslininkams tai gresia nemenkais vargais.

Tauragei muitinės postas reikalingas

Tauragėje muitinės tarpininkų paslaugas teikia UAB „Arlita“, UAB Šviesūnė“, UAB „Vispra“, UAB „LATURAS IR KO“, IĮ „Korslita“, IĮ „Atkorsa“ ir kt. įmonės. UAB „Šviesūnė“ vadovaujantis Arūnas Sabaliauskas, sužinojęs apie artėjančias permainas, ėmėsi iniciatyvos, kad būtų suskubta tartis.

– Nauji reikalavimai turėjo įsigalioti jau nuo lapkričio. Todėl paraginau Tauragės apskrities verslininkų asociaciją (TAVA) sukviesti susitikimą su Klaipėdos teritorinės muitinės ir Muitinės departamento atstovais. Ten visi ir išgirdome naujienas: jei muitinės postas neatitiks keliamų naujų reikalavimų, jo tiesiog nebeliks, – pasakojo A. Sabaliauskas.

Pasak jo, verslui muitinės postas labai reikalingas. Jei jo neliktų, Tauragei tai būtų didelis minusas. Juk muitinės postu naudojasi ne vien tauragiškiai – ir Jurbarkas, Šilalė, Pagėgiai, visa apskritis važiuoja. Tai visos apskrities taškas. Jei jo čia neliks, žmonėms teks važiuoti kitur, o tokiu atveju ir pajamos iš rajono išplauks, ir darbai nukeliaus į kitus rajonus.  O ir tauragiškiams nepatogu bus važiuoti į kitą muitinės postą. Net ir nedarbas gali kažkiek padidėti.

„Esam pakibę tarp dangaus ir žemės...“

Verslininkė Jolita Antanavičienė, vadovaujanti UAB „Arlita“, „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad Tauragėje, UAB „Vitlaima“ teritorijoje, muitinės postas yra jau labai daug metų. Žinia, kad uždaro tą kelio postą, pasak jos, trenkė žaibas kaip ir giedro dangaus.

– Viskas ten sėkmingai vykdavo. Kad vežant krovinius į trečiąsias šalis, galima būtų taikyti nulinį PVM tarifą, pagal įstatymus reikalinga eksporto deklaracija, kurią formina muitinės tarpininkai. Internetu pateikiama elektroninė versija muitinei, gali būti suforminta bet kur, bet prekės tuo metu privalo stovėti muitinės tikrinimo vietoje, šiuo atveju – „Vitlaimos“ teritorijoje. Mat jei deklaracija patektų į „raudoną kanalą“ (į jį patenka tik 8 proc. deklaracijų) deklaruojamos prekės turėtų būti patikrintos. 

Kadangi dabar planuojama uždaryti šią muitinės tikrinimo vietą, verslininkai, norėdami taikyti nulinį PVM tarifą, privalės važiuoti arba į Klaipėdą, arba į Marijampolę. Deklaracijas pasiųsti bus galima, bet prekės turi stovėti tikrinimo vietoje. Ar reikės tikrinti, ar ne, nusprendžia muitinės tikrinimo sistema. 

– Mums buvo pasakyta, kad nelikus posto Tauragėje galėsime pereiti prie supaprastintų muitinės procedūrų. Esą tai bus labai lengva ir paprasta – kiekvienam verslininkui įsisteigti savo tikrinimo vietą, – sakė J. Antanavičienė, dalyvavusi TAVA sukviestame susitikime su muitinės atstovais. – Jie mums į akis žiūrėdami sakė – kurkitės kiekvienas sau tikrinimo vietas, išvežant automobilius iš viso nieko nereikia, užtenka, kad būtų išasfaltuota ir apšviesta teritorija. Susidarė toks įspūdis, kad aš, kaip muitinės tarpininkas, kaip dirbau, taip ir dirbsiu savo darbą, mano ūkio subjektai vos ne savo garažuose susisteigs muitinės tikrinimo vietas, ir aš siųsiu deklaracijas, o muitinė kada norės atvažiuos ir patikrins. Taip, muitinės tikrinimo vietą išrinkti nėra labai sudėtinga, galėtų vos ne kiekvienas verslininkas ją įsisteigti, bet kad aš galėčiau pasiųsti deklaraciją, jis turi turėti sertifikatą. O kokias sąlygas reikia atitikti, kad jį gautum, kažkaip buvo nutylėta. Reikia įrengti patalpą, įsigyti kompiuterinę programą. Reikalavimai – tiesiog nerealūs. Net jei visa Tauragė susidėtume ir įkurtume „uabėlį“, ir tai būtume per silpti tokiam sertifikatui gauti. Kokios investicijos reikalingos! Aikštelė gal ir nieko nekainuotų, bet visa kita... Atšalo fantazija net ir skaičiuoti. Pvz., kaip saugoti dokumentus: patalpoje turi įrengta atskira patalpa, kameros iš keturių pusių, kodinė spyna, kodas tik pas įmonės savininką... Ir tai tik vienas iš reikalavimų. Kompiuterinės programos, muitinės programos, kurios labai brangios – vėl viską pirkti. Mums gauti sertifikatą nėra jokios galimybės.

Pasak UAB „Arlita“ savininkės, reikėtų daryti viską, kad išlaikytume dabartinę padėtį – kad Tauragėje tikrinimo vieta liktų. Ji pasakojo, kad „Vitlaimos“ savininkas aikštelėje įrengė labai daug ką, daug lėšų įdėjo, o dabar dar vienai programai įdiegti reikia 42 tūkst. eurų. Esą jie to nedarys, o muitinė informavo, kad tokiu atveju postas bus iškeltas iš Tauragės.

– Esam pakibę tarp dangaus ir žemės, nežinom, kuo čia viskas baigsis. Tiesa, aš nesu labai didelis muitinės tarpininkas, tai nėra mano pagrindinis pragyvenimo šaltinis, galiu sau leisti atsakyti nebeteikti šios paslaugos, – sakė J. Antanavičienė.

Terminas – iki kovo 1-osios

Pasak A. Sabaliausko, kad pagal ES įstatymus tikrinimo aikštelė turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Buvo skirtas pareinamasis laikotarpis, ir UAB „Vitlaima“ bandė tuos reikalavimus įgyvendinti, bet ne iki galo. Mat tokioms aikštelėms dabar keliami labai aukšti reikalavimai: ir elektroninio skaitymo sistema, kurią turi matyti muitinė, ir t.t., o tai didelė investicija ir, jo žiniomis, „Vitlaimos“ vadovybė atsisakė investuoti, nes tai labai dideli kaštai.

– Muitinė pratęsė terminą apsispręsti iki kovo 1 d. Turime arba pasidaryti visus reikalavimus atitinkančią aikštelę, arba jos Tauragėje nebeliks. Dėl individualios aikštelės kūrimo – kaštai kiekvienam dideli išeina, tai irgi nerealu. Kitas variantas – kreiptis į savivaldybę, gal skirtų teritoriją, padarytų bendrai visiems verslininkams. Turiu informacijos, kad, pavyzdžiui, Alytus buvo su muitine pasirašęs bendradarbiavimo sutartį. Dar laiko turim, gal per TAVA bandyti kalbėt su savivaldybe, – svarstė verslininkas. – Yra tų teritorijų, atitinkančių muitinės reikalavimus, jei savivaldybė palaimintų, tikrai būtų galima įrengti. Gal į kokį projektą „įlįstumėm“. O dėl terminų – jei savivaldybė įsikištų, galbūt tos datos būtų dar toliau nukeltos. Nėra taip, kad nubrėžta, ir viskas. Kiek žinau, Kaune tolesnė ta data. O ir muitinė geranoriškai nusiteikusi.

UAB „Vispra“, įsikūrusi „Vitlaimos“ pastate, darbuotoja Audronė „Tauragės žinioms“ irgi sakė, kad nauji reikalavimai ir muitinės tarpininkų įmonei, ir verslininkams tapo nemenku galvosūkiu. Nieko konkretaus dar nenuspręsta, tačiau, pasak jos, jei muitinės posto čia neliks, bus blogai.  

Su „Vitlaimos“ vadovu susisiekti nepavyko – ji buvo išvykęs.

Galimi du variantai

„Tauragės žinių“ pakalbintas susitikime dalyvavęs rajono meras Dovydas Kaminskas teigė, jog tai, kad į susitikimą buvo susirinkę bent 30 verslininkų, rodo, jog muitinė Tauragėje yra reikalinga. Tačiau, mero nuomone, dėl to derėtis ir priimti sprendimus turėtų pirmiausia muitinės tarpininkų paslaugas teikiančios įmonės, kurios iš šių paslaugų ir uždirba.

– Rajono savivaldybė investuoti į privačią aikštelę negali, o įrengti naują savo lėšomis pareikalautų didžiulių investicijų – apie 300 tūkst. eurų. Apie tai nėra net kalbos. Iš esmės yra du galimi variantai: arba verslininkai investuoja į „Vitlaimos“ teritorijoje esančią aikštelę, arba pereinama prie supaprastintų muitinės procedūrų, – teigė jis.

TAVA skelbia

Po savivaldybėje įvykusio susitikimo su Muitinės departamento,  Klaipėdos teritorinės muitinės atstovais TAVA paskelbė pranešimą, kad po diskusijų dėl uždaromo Pagėgių geležinkelio posto (Klaipėdos teritorinė muitinė) padalinio Tauragėje nuspręsta nukelti padalinio uždarymo terminą iš 2019-11-01 į 2020-03-01. Be to, pasak pranešimo, susitikime aptarti 3 šios problemos sprendimo būdai: per laikotarpį iki padalinio uždarymo įvykdyti Klaipėdos teritorinio muitinės padalinio saugos reikalavimus – investicijas į padalinį Tauragėje; derėtis su Tauragės rajono savivaldybe dėl investicijų, kuriant naują padalinį Tauragės mieste; padalinį uždaryti, apmokant muitinės klientus naudotis supaprastinta muitinės procedūra. Bet kuriuo atveju Tauragės verslo įmonėms, kurios naudojasi Tauragės muitinės padalinio paslaugomis, prašoma Muitinės departamento mokymų apie naujus ES muitinės pasikeitimus bei galimybės supaprastinti muitinės darbą ir bendradarbiavimą.

TAVA pirmininkė Giedrė Stulginskienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad jau lapkričio 4-ąją šaukiamas TAVA tarybos susirinkimas, šis klausimas bus aptariamas dar kartą. Pasak jos, vis dėlto dauguma verslininkų domisi supaprastinta muitinės procedūra, todėl bus prašoma Muitinės departamento surengti seminarą šia tema.

Muitinė pasirengusi padėti

Klaipėdos teritorinės muitinės Muitinės kontrolės organizavimo skyriaus viršininkė Rasa Bluškė priminė problemos priešistorę: dar 2018 m. pradžioje visų Klaipėdos teritorinės muitinės veiklos zonoje veikiančių muitinio tikrinimų vietų turėtojai buvo informuoti apie būtinybę muitinio tikrinimo vietose įrengti lokalias transporto priemonių valstybinių numerių atpažinimo sistemas (LNAS). Muitinio tikrinimo vieta (MVT) „Tauragė“ apie tai buvo informuota 2018 m. sausio 12 d.  MTV „Tauragė“ turėtojas 2019 m. rugsėjo 10 d. informavo Klaipėdos teritorinę muitinę, kad įmonei ši investicija (t. y. įrengti LNAS) nėra tikslinga.

Pasak jos, spalio 7 d. susitikus su verslo atstovais sutarta MTV „Tauragė“ veiklos terminą pratęsti iki 2020 vasario 29 d., aptarti ir sprendimo būdai: vienas iš jų – įrengti LNAS šiuo metu veikiančioje muitinio tikrinimo vietoje „Tauragė“, kitas – svarstyti klausimą dėl naujos muitinės tikrinimo vietos steigimo Tauragės mieste, trečias – priimti sprendimą uždaryti MTV „Tauragė“. Uždarius muitinio tikrinimo vietą verslo atstovai atlikti tam tikrus muitinės formalumus galėtų naudodamiesi supaprastintomis muitinės procedūromis, kiekviena įmonė, pagal vykdomas muitinės procedūras, turėtų įsisteigti muitinės priimtinas prekių pateikimo vietas, įgyti įgaliotojo gavėjo statusą ir pan. „Klaipėdos teritorinė muitinė yra pasirengusi pateikti informaciją Tauragės apskrities verslo įmonėms šiais klausimais: Sąjungos/bendrojo tranzito supaprastinimai (įgaliotojo siuntėjo/gavėjo statuso suteikimas); Supaprastinimai, taikomi išleidžiamoms į laisvą apyvartą prekėms; Eksporto muitinės procedūra; Leidimų pateikti prekes muitinei priimtinoje vietoje suteikimas. Šiuo metu Tauragės regiono verslo atstovai aktyviai domisi galimybėmis naudotis muitinės formalumų supaprastinimais. Tikimės, kad bendromis pastangomis sklandžiai pavyks pasirengti naujiems pokyčiams “, –  rašo R. Bluškė.

Rodos, dar tik baiginėjami sušluoti nukritę rudeniniai lapai, tačiau miestas jau ruošiamas Kalėdoms. Šiandien Pilies aikštėje sumontuotas eglės karkasas, Bažnyčių gatvėje kabinamos elektrinės dekoracijos.

Nuo šių metų lapkričio 1 d. įsigalioja nauji šviesoforų signalų deriniai, lanksčiau reguliuojantys dešinįjį posūkį. Dėl pakeitimų Tauragės mieste eismas nesikeičia, tačiau vykstantiems į kitus miestus būtina žinoti kelis dalykus.

Nuo kitos savaitės jau turėtų pradėti veikti interneto puslapis, skelbiantis apie laisvas  darbo vietas Tauragės savivaldybei pavaldžiose įmonėse, viešosiose ir biudžetinėse įstaigose.

Nuo šiandien Migracijos departamento Tauragės skyrius klientus priima naujose patalpose. Skyrius įsikūrė Stoties g. 15, kur anksčiau odontologijos klinika „Implantera“. Atidarymo šventėje dalyvavę svečiai džiaugėsi erdvesnėmis patalpos ir linkėjo gero darbo.

Tauragės apskrities verslininkų asociacija jau šeštus metus iš eilės organizuoja TAVA atviro verslo dienas ir kviečia moksleivius, priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikus, profesinio rengimo centro bei Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentus ir jų vadovus į savo įmones susipažinti su jų veikla, verslo procesais. Šiemet atviro verslo dienos rengiamos lapkričio 4–8 dienomis.

„Vandute, mes nusidėjome, važiavome į teritoriją automobiliu“, – šmaikščiai pareiškia kapinėse sutikta pusamžė pora. Kapinių prižiūrėtoja nusijuokia, linkteli. Papušynės kapinėse 28-erius metus dirbančią  Vandą Puidokienę , ko gero, didžioji dalis lankytojų. Moteris atsakinga už 9 hektarų teritoriją, pilną Anapilin išėjusių brangių žmonių kapų. Jos darbas ne tik kasdien primena apie mūsų visų laukiančią baigtį – mirtį, jos darbo teritorijoje yra vieta, kuri ir ji pati atguls Amžinojo poilsio.

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje dalyvaujantys gyventojai, renovavę savo pastatus, gali tikėtis net 50–60 proc. sumažėjusio šilumos energijos suvartojimo. Ženklų skaičių būstų atnaujinusiose savivaldybėse toks pokytis matomas ne tik pavienių daugiabučių, bet ir miesto lygmeniu.

Prieš kelis metus gimusi iniciatyva papuošti moliūgais J. V. Kalvano skverą ne tik nenyksta, bet dar ir plečiasi – šįkart bus galima skaptuoti moliūgus kartu. Tokia idėja kilo kiniškų patiekalų restorano savininkei, o suradus visą būrį bendraminčių ji „taps kūnu“. Tad šiandien norintys sutikti Heloviną išradingiau kviečiami 16 val. rinktis prie restorano „Da Feng“.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo Konstitucijos egzamino nugalėtojus. Tarp ir jų – ir gimnazistė iš Tauragės Adrijana Kiršininkaitė.

Įgyvendinant institucinės globos pertvarką, Lietuvoje duris atveria vis daugiau savarankiško, grupinio gyvenimo namų (GGN) – šiuo metu Lietuvoje veikia apie 70 tokių namų, planuojama, kad iki 2022-ųjų Lietuvoje jų bus daugiau nei 100. Pasak pertvarkos procesų ekspertės Tauragės regionui Marijonos Janavičienės, permainos sparčiai vyksta ir Adakavo socialinių paslaugų namuose – numatyta, kad įgyvendinant pertvarką pagal savarankiškumo lygį institucijoje gyvenantys asmenys galėtų  gyventi arčiau bendruomenės. Planuojama, kad visose apskrities savivaldybėse per keletą metų turėtų būti įkurti devyni grupiniai gyvenimo namai, penki iš jų – Tauragėje. Vieni, Marių gatvėje, jau gyvuoja metus, dar vieneri netrukus bus statomi Norkaičiuose.

Sakoma, kad Tauragė – automobilininkų miestas. Iš Tauragės automobiliai į trečiąsias šalis iškeliauja kasdien. O kur dar daug kitokių krovinių. Taigi Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio posto Tauragės padalinys, įsikūręs UAB „Vitlaima“ teritorijoje, Tauragei labai svarbus. Tačiau dabar jo gali nebelikti – mat norint, kad jis atitiktų Europos Sąjungos reikalavimus, į jį reikia labai daug investuoti. „Vitlaima“, atrodo, to daryti nesiims, nes jau ir taip daug yra investavusi. O jei muitinės postas neatitiks keliamų reikalavimų, jis bus panaikintas. Verslininkams tai gresia nemenkais vargais. Kokiais  – skaitykite šio numerio vedamajame.

Socialinių paslaugų centre, kuris įsikūręs Donelaičio gatvėje, 21-uoju numeriu pažymėtame pastate, vyksta rekonstrukcija. Šis objektas Tarybos komitetų posėdžiuose ne kartą buvo minimas kaip svarbus, strateginis. Čia įsikurs neįgaliųjų dienos centras, dalis patalpų bus skirta nevyriausybinėms organizacijoms. Darbai jau visai eina į pabaigą, netrukus bus galima kraustytis. Penktadienį į Tauragę atvyksta socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, planuojama, jog jis aplankys ir Socialinių paslaugų centrą. Tačiau įstaiga nebeturi vadovo – ketvirtį amžiaus jam vadovavusi Nijolė Navickienė prieš keletą dienų atleista.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos sprendimu mirusiųjų atminimo dienomis vietinio –miesto ir priemiesčio – reguliaraus susisiekimo maršrutiniai autobusai veš nemokamai. Nemokamas transportas numatomas ir kitų valstybinių švenčių metu.

Kaip žinia, pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos skelbiamą statistiką Tauragės gyventojams tiekiamos šilumos kaina yra nukritusi iš pirmojo penketuko į 21-ą vietą šalyje. Diskusijos dėl to netilo pastarąsias dvi savaites, mat komitetuose ir Tarybos posėdyje buvo svarstomos šilumos kainų dedamųjų nustatymo projektas. Progos pasisakyti nepraleido buvęs Tauragės šilumos tinklų vadovas, socialdemokratų frakcijos narys Vaclovas Karbauskis, be kita ko, teigęs, esą kainą išpūtė auganti pastovioji dedamoji. Dėl ko kilo šilumos kaina, suprantamai paaiškinti buvo pakviesta bendrovės ekonomistė, o buvusiam direktoriui nuo oponentų kliuvo dėl „užmirštų“ faktų.

Intelektualios satyros vakaro šou „Laikykitės ten su Andriumi Tapinu“ jau ketvirtą sezoną keliauja per Lietuvą su unikaliu projektu. Kitą savaitę, lapkričio 7 d., garsus žurnalistas Tauragės kultūros rūmuose kalbins pramogų verslo veteraną, žinomų atlikėjų vadybininką Martyną Tylą. Laidos prodiuseriai ieško savanorių galinčių talkinti laidos filmavime.

Pagramantyje baigiamas įrengti bendruomenės centras, kuriame ne tik įsikurs senelių namai, bet ir bus teikiamos įvairios sveikatinimo paslaugos, rengiamos edukacinės programos, veiks kavinė. Dabar sutvarkyta aplinka, visiškai įrengti centrą tikimasi po Naujųjų, o atidarymas numatytas pavasarį.

Mobiliojo ryšio bendrovė „Tele2“ paruošė išskirtinį pasiūlymą savo naujiems ir esamiems klientams – mokėjimo planą su neribotais pokalbiais ir SMS bei 16 GB interneto duomenų už itin  patrauklią kainą. Pasiūlymu pasinaudoti galima internetinėje svetainėje www.tele2.lt arba bet kuriame „Tele2“ salone.

Jei iki šiol manyta, jog prie daugiafunkcinės sporto ir kultūros arenos statybų išlaidų rajono savivaldybei teks prisidėti tik 20-čia procentų, posėdžiavusi taryba pritarė sprendimui finansavimo procentą gerokai padidinti. Nepaisant priešpriešos tarp opozicijos ir valdančiųjų, kuri buvo juntama viso svarstymo metu, o kai kurie pasisakė nebalsuosią, rajono merui prabilus, jog vieningas balsavimas padidins tikimybę gauti valstybės finansavimą, Tarybos nariai galiausiai susivienijo.

Apie 11 val. dvi Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandos skubėjo į Tauragės Dvarą. Gaisras kilo Tauragės Dvaro g. 32 A namo vienoje elektros skydinių.

Ilgai spalį lepinusį šiluma paliko Lietuvą, šiomis dienomis susidursime su ne itin malonia rudens puse – dangų niaukstys debesys, lietus maišysis su šlapiomis snaigėmis, pūs nemalonus vėjas, naktimis kandžiosis šaltukas.

Rudenėjantis miestas turi gerų žinių Tauragės smaližiams – paskutinėmis spalio dienomis Vytauto gatvėje duris atvers jaukus saldainių, kavos ir skanėstų kampelis. Specializuotoje parduotuvėje galėsite ne tik įsigyti saldumynų, bet ir prisėsti išgerti itališkos kavos ar paskanauti karšto šokolado, pieno ir ledų kokteilio, gardžios arbatos. Naujosios parduotuvės lentynas užpildys kokybiški lietuvių ir užsienio gamintojų saldainiai, rankų darbo šokoladas ir karamelė, guminukai, medus ir jo gaminiai, gardūs džemai, itališka kava ir arbatos įvairovė.

Redakciją pasiekė žinia, kad ilgametė Savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Irma Jurkšienė išeina iš darbo. Priežastys neatskleidžiamos, o pati vedėja teigia tiesiog norinti ką nors keisti gyvenime. Savivaldybės finansai, pasak jos, nenukentės – ją pakeisiančiam darbuotojui padėsianti kiek reikės.

Kaip ir kas met pasiruošimas mirusiųjų pagerbimo dienai, Vėlinėms, prasideda iki šventės likus keletui dienų. Nors mieste dar prekyba gėlėmis vangi, kapinėse artimųjų kapus lankančiųjų – gausu.

Spalio 19 dieną Kelmėje vyko Lietuvos taurės badmintono varžybų III etapas. Sportininkai rungtyniavo Dj, Cj ir Bj grupėse. Tauragei atstovavo aštuoni Sporto centre ugdomi badmintonininkai. Už laimėtas prizines vietas jie apdovanoti vienu pirmojo, keturiais antrojo ir vienu trečiojo laipsnio Lietuvos badmintono federacijos diplomais.

Šiandien Lietuva laikrodžius pasuks viena valanda atgal ir kaip kasmet pereis į žiemos laiko režimą. Tokiu laiku gyvensime iki kitų metų kovo pabaigos. Nuo 2021 m. laikrodžius sukioti bus nebeprivaloma.