2020 Gegužės 30 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Apleisto banko renesansas: duris atvėrė ištaiginga klinika

  • Įkelta: 2019-11-29

Simonos Valinčiūtės nuotraukos 

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Trečiadienį iškilmingai atidaryta prieš du mėnesius į buvusį banko pastatą Vytauto g. 61 A persikrausčiusi odontologijos klinika „Implantera“. Tauragiškių akį jau nuo vasaros traukia klinikos fasadą puošianti freska, o atvėrus duris aikčioti iš nuostabos priverčia ir prabangus rytietiškas interjeras. Jos šeimininkas, burnos chirurgas Bahaa Alarbied šiemet švenčia veiklos Tauragėje dešimtmetį, o susirinkusiems į klinikos atidarymą artimiesiems, bičiuliams ir kolegoms pažėrė staigmenų – nuo sausio prie jo komandos prisijungs profesionalus plastikos chirurgas.

Į klinikos atidarymą trečiadienio vakarą rinkosi gausus būrys kviestinių svečių. Prabangiai įrengtoje fojė juos pasitiko gyvai saksofonu atliekamos muzikos garsai, putojanti šampano taurių piramidė ir džiugiai nusiteikęs „Implanteros“ kolektyvas. Vakaro vedėjas pristatė B. Alarbied svajonės išsipildymą – nutriušusį seną pastatą jis pavertė naujais savo komandos namais.

Kaip kalbėjo pats klinikos vadovas, jo žvilgsnį apleistas pastatas patraukė prieš kelerius metus. Nors buvo nemažai abejonių, sprendimą nulėmė poreikis plėstis ir noras pasiūlyti daugiau paslaugų klientams.

– Buvusio banko patalpas, statytas iškart po nepriklausomybės atgavimo, stebėjau keletą metų. Mačiau, kad kabo skelbimas, jog jos parduodamos, bet vis dvejojau, ar pastatas man tinkamas, – prisiminė B. Alarbied.

ŽymėDamasko (Sirija) ir Liono (Prancūzija) medicinos universitetuose odontologijos, Vokietijoje rezidentūros studijas baigęs burnos chirurgas į Lietuvą atvyko prieš 11 metų. Jaunas vyras su meile įleido šaknis šalies provincijoje. 2009 metais pradėjęs dirbti Tauragėje, B. Alarbied tuomet čia buvo vienintelis burnos chirurgas implantologas.

Per dešimtmetį paslaugų spektras ir komanda išsiplėtė, šiuo metu klinikoje pluša 14-os žmonių kolektyvas. Pastaraisiais metais „Implantera“ veikė Stoties g. 15 ir teikė klientams burnos higienos, terapinio bei chirurginio dantų gydymo, dantų implantavimo bei protezavimo paslaugas.

– Šį rudenį „Implantera“ pradėjo skaičiuoti dešimtus savo veiklos metus. Simboliška, kad jubiliejaus proga įsikūrėme naujose patalpose. Prieš dešimt metų į Tauragę atvykau su nerimu ir baime, nedrįsau svajoti, kad jūs šiandien būsite čia ir drauge su manimi džiaugsitės mano naujais namais. Nesitikėjau, kad būsiu taip šiltai priimtas ir taip greitai tapsiu bendruomenės nariu. Daug meilės, šilumos ir bemiegių naktų įdėta į kiekvieną šio pastato detalę, kampelį, kabinetą. Dėkoju už pagalbą ir kantrybę savo uošviui Nikolajui ir visai šeimai, o ypač žmonai Dianai, tik jos dėka aš esu tarp jūsų, – klinikos atidarymo metu jausmingai kalbėjo B. Alarbied.

Simbolinę juostelę klinikos šeimininkui padėjo perkirpti svečius savo žavesiu pakerėjusi B. Alarbied dukrelė ir savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis.

– Labai džiaugiamės, kad pasirinkote Tauragę, esate pirmieji, kurie pradėjote sveikatos turizmą vystyti čia. Tikiu, kad šis verslas tęsis dar ilgai. Palinkėsiu, kad ne tik Tauragės miestą puoštų šis pastatas, bet kiekvieną dieną iš čia išeitų kuo daugiau žmonių su šypsena, laimingi. O jums linkiu sėkmės versle ir kad netrūktų kvalifikuotų specialistų, – sveikinimo žodį tarė administracijos direktorius.

Po sveikinimų svečiai buvo pakviesti apžiūrėti erdvios trijų aukštų klinikos, kurios kiekvieną kabinetą puošia paveikslai, freskos, veidrodžiai ir subtilus apšvietimas. Tiekėjai pristatė naujausią šveicarišką įrangą. Viršutiniame aukšte – dar nebaigta įrengti erdvi operacinė, iš kurios pro langą atsiveria vaizdas į J. V. Kalvano parką. Čia jau netrukus darbuosis naujas „Implanteros“ komandos narys – gydytojas plastikos chirurgas Jamil Hayek. Gydytojas specializuojasi plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos srityje.

– Mano siekis – padėti žmonėms atrasti savo grožį ir padidinti pasitikėjimą savimi. Atlikdamas estetines procedūras ar plastines operacijas, aš visada pagrindinį dėmesį skiriu paciento pageidaujamų rezultatų įgyvendinimui, – kalbėjo J. Hayek.

Kaip teigė klinikos vadovas B. Alarbied, J. Hayek – specialistas, turintis kvalifikaciją atlikti įvairias plastines operacijas bei estetines procedūras. Gydytojas dirba plastikos chirurgu Londone, Lietuvoje, konsultuoja Airijoje ir Šiaurės Airijoje, nuolat dalyvauja ir dalijasi patirtimi įvairiuose tarptautiniuose seminaruose ir konferencijose Anglijoje, Belgijoje, Brazilijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse.

Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai – daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui. Kvietimui numatyta 5 mln. eurų. Paraiškos mažajai renovacijai priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose iki 2019 m.  gruodžio 31 dienos.

Tokį uždavinį jau atvirai sprendžia savivaldybė. Ilgą laiką kalbos apie dviejų meno krypties neformalaus ugdymo įstaigų – Moksleivių kūrybos centro ir Muzikos mokyklos sujungimą sklandė „po kilimu“. Tačiau artėjant abiejų įstaigų direktorių konkursams tapo aišku – kandidatuojančių nebus. Be to, Muzikos mokyklos pastatui verkiant reikalingas remontas. 

Ieškant idėjos šaknų paaiškėjo, jog sujungimas buvo užprogramuotas dar nuo Moksleivių kūrybos centro steigimo. „Tauragės žinių“ žurnalistams į rankas pakliuvo 1998 m. Tarybos raštas. Juo nuspręsta: pirma – įsteigti Moksleivių kūrybos centro meno klases, antra – iki 2000 m. įsteigti meno mokyklą. Taigi, traukinys vėluoja jau 19-ka metų, o įstaigos dirba po senovei. Tačiau ar išties toks variantas, kaip sakoma, – vieni pliusai?

Vokiečiai Tauragėje įregistravo įmonę UAB „Gonas“  ir nupirko Ližių kaime stovinčius buvusios „Rosaganos“ pastatus dar 2014 metais, tačiau patalpos „snaudė“ 4 metus. Pasikeitę įmonės akcininkai akseleravo veiklą ir pernai gruodį atidarytas pirmasis žuvų perdirbimo cechas. Pradėjusioje veikti gamykloje šiuo metu dirba daugiau nei 50 darbuotojų. Produkciją Pabaltijo šalyse realizuojančiai įmonei pradėjo taip sektis, jog į verslą nutarta investuoti dar 1 milijoną eurų. Bendrovės vadovas Vytautas Kriščiūnas kreipėsi į rajono savivaldybę paramos elektros pastotės statybai. Mainais pažadėjo įkurti 15 naujų darbo vietų. Jų ketinimai ne iškart priimti išskėstomis rankomis.

Tauragės rajono savivaldybė siekia mažinti nedarbą ir skatinti verslumą. Todėl buvo sukurta priemonė, teikianti subsidijas naujų įmonių steigimui Tauragės rajone. Ši priemonė apima steigimosi išlaidų ir su tuo susijusių dokumentų paruošimo finansavimą.

Šiandien 10 val. posėdį pradėjo rajono taryba. Darbotvarkėje 40 klausimų, kuriuos svarstydami Jungtiniame Tarybos komitetų posėdyje politikai užtruko 5 valandas be pertraukų. Šiandien pirmą kartą Tarybos nariams netiekiami nei pietūs, nei kava, užtat buvo paskelbta ilgesnė – pusvalandžio pertrauka. Politikai pietavo už savo pinigus.​