2020 Gegužės 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragės muzikos renginių padangėje – vien ryškios spalvos

  • Įkelta: 2019-10-01

Akimirka iš šemet įvykusio ansamblių vakaro ,,Čia protėvių ir mūsų žemė“

Eglės Červinskaitės nuotrauka

Šiandien visame pasaulyje minima Muzikos diena. Žvelgiant į Tauragės kultūrinį gyvenimą – šie metai išskirtiniai. Tauragiškiai tapo ne vieno grandiozinio muzikos renginio dalyviais.

Sutiks kiekvienas, jog paskutinis Tauragės muzikos festivalio koncertas, kuriame Kultūros namų sienas drebino Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, itin žadino santūrių tauragiškių emocijas. Po orkestro ir pianisto Petro Geniušo atlikto kūrinio „Žydroji rapsodija“ žiūrovai ne tik plojo atsistoję, salėje aidėjo „bravo“ ir džiaugsmingi šūksniai.

Ne ką mažiau jaudinantis buvo ir to paties festivalio šviesų ir muzikos spektaklis „Legenda apie Pilėnus“. Ant Ivangėnų piliakalnio susirinko tūkstantinė minia. Leidžiantis saulei prasidėjęs spektaklis tęsėsi iki vėlumos. Puikios vaidybos, solistų balsų ir užburiančių šokių pakerėti žiūrovai atsistoję skandavo „bravo“ ir „ačiū“. Renginys sutraukė  žiūrovus ne tik iš aplinkinių, bet ir iš tolimesnių rajonų, net Vilniaus bei Kauno.

Na, o tokio skaičiaus atlikėjų, kiek jų dalyvavo Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ ansamblių vakaro ,,Čia protėvių ir mūsų žemė“ metu, Vasaros estrada turbūt seniai nematė. Pasirodė daugiau nei 1200 įvairių šalies kolektyvų, ansamblių atlikėjų.

Kaip sako Virginijus Bartušis, Tauragės kultūros centro direktorius, įvertinę muzikos renginių įvairovę, tauragiškiai į juos renkasi vis gausiau.

– Išties šie metai turtingi renginių. Stengiamės, kad būtų kuo platesnis kultūros paslaugų ratas. Kad nesijaustų, jog gyvename provincijoje. Kviečiame tiek respublikinio, tiek pasaulinio lygio atlikėjus. Buvo smagu stebėti, kaip dar anksčiau ne itin gausiai į Liudo Mikalausko renginius besirenkantys žiūrovai šiemet jau tapo atviresni įvairiai muzikai, jų rinkosi vis gausiau, – sakė V. Bartušis.

Anot jo, šiemet tauragiškių laukia dar du išskirtiniai koncertai – tai gruodžio 28-ąją Kultūros rūmuose vyksiantis Lietuvos kariuomenės orkestro pasirodymas bei Naujųjų metų išvakarėse suskambėsiantis charizmatiškos grupės iš Italijos „Domo Emigrantes“ koncertas.

Tauragiškių „didžiąja“ vadinamoji „Norfa“, esanti Bernotiškės gatvėje, spalio 10 dieną bus uždaryta rekonstrukcijai. Tose pačiose patalpose veikianti „Eurokos“ persikraustys į Gedimino gatvėje duris atvėrusios „Pepco“ pašonę.

Tarpusavio skolinimas taip pat turi tokius pavadinimus kaip „paskolos iš žmonių“, „žmogus-žmogui“ (angl. „peer-to-peer“) ir „sutelktinis skolinimas“. Tai per pastarąjį dešimtmetį visame pasaulyje tapo labai patogiu, praktišku ir populiariu skolinimosi būdu. Dėka tarpusavio skolinimo platformų, šiandien vartotojai, kurie ieško paskolos, gali daug palankesnėmis sąlygomis jas gauti kreipdamiesi į kitus fizinius asmenis – ir visą tai padarydami kur kas patogesniu ir saugesniu būdu nei greitieji kreditai siūlydavo anksčiau.

Nors anksčiau kalbėta, kad atšilę orai šildymo sezono pradžią greičiausiai nukels, Tauragės rajono savivaldybės teritorijoje šiluma pradedama tiekti nuo šiandien, rugsėjo 30-osios. Šilumos vartotojai ir daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkai, suderinę su šilumos tiekėju, nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pradžios turi teisę patys.

Savaitės pradžioje rugsėjis atsisveikins lietingais ir šiltais orais. Dienoms bėgant šiluma palaipsniui mažės. Antroje savaitės pusėje krituliai išseks, Lietuvą pasieks gerokai šaltesni orai.

„Žibuoklėm pražydo šilelio šilelio šlaitai. Tau, mano mamyte, pirmieji pirmieji žiedai..“ Turbūt retas neprisimena šios dainos, dažnai atsiduriančios vaikų ugdymo įstaigų organizuojamų švenčių Motinos dienai repertuaruose. Ši motinų širdis virpinanti jausminga vaikiška dainelė sukurta pagal Kosto Kubilinsko eiles. Tačiau ar daug kas žino, kokia šio teksto kaina? Reta tokių žinomų asmenybių Lietuvos istorijoje, kurių gyvenimo pasirinkimai keltų tiek daug prieštaros. Talentingas vaikų literatūros poetas Kostas Kubilinskas dar žinomas kaip partizanas, kovų prieš okupacinius režimus dalyvis. Biografiją temdo viena detalė – prisidėjęs prie partizanų, vėliau bendražygius išdavė. Kaip rašė partizanų spauda, tokios niekšybės ir velniškos išdavystės daugiau nebuvo rezistencijos istorijoje, – poetas su bendru mirčiai pasmerkė 15 kovos draugų.  Nors tai garantavo, jog rašytojo kūryba sovietinių represijų metais buvo spausdinama, liūdno likimo jis neišvengė.