2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šiltų orų maratonas tęsiasi

  • Įkelta: 2019-10-21

Šios savaitės pradžia Lietuvoje ir toliau tęs neįprastai šiltų orų maratoną. Savaitei įpusėjus sulauksime orų atvėsimo, tačiau trumpo, nes jau ketvirtadienį ir penktadienį temperatūra vėl kils aukščiau.

Šiandien dieną tankesni debesys sukiosis virš šiaurinės šalies dalies, čia vietomis gali negausiai palyti. Dieną suksis silpnas šiaurinių krypčių vėjas. Vilniuje ir Kaune oras šils iki 18 laipsnių. Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje dangų niaukstys debesys, galimas negausus lietus, čia bus vėsiau ir temperatūra svyruos apie 14 laipsnių.

Antradienio naktį daug kur suboluos rūkas, vietomis keliuose matomumas bus itin prastas. Temperatūra svyruos tarp 8–12 laipsnių šilumos. Dienos metu kritulių tikimybė menka, vyraus nepastovus debesuotumas, išsilaikys maloni šiluma. Pasisuks juntamesnis vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune oras sušils iki 18 laipsnių. Šiauliuose ir Klaipėdoje bus apie 15, Panevėžyje apie 16 laipsnių šilumos.

Trečiadienis jau bus vėsesnis. Išaugs debesuotumas, tačiau gausesnių kritulių nesulauksime. Pūs vidutinio stiprumo vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Nakties valandomis išsilaikys 7–12 laipsnių šiluma. Dieną Vilniuje, Šiauliuose ir Klaipėdoje vyraus 12, Kaune ir Panevėžyje 13 laipsnių šiluma.

Ketvirtadienį vėl sugrįš šiltesni ir saulėtesni orai. Tiesa, naktis bus žvarboka, temperatūra kris iki 4–8 laipsnių šilumos. Dieną sustiprės pietų, pietryčių krypties vėjas, daug kur vyraus menkai debesuotas dangus. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje termometrai fiksuos 15 laipsnių šilumos. Šiaulių ir Panevėžio apylinkėse vyraus 14 laipsnių šiluma.

Penktadienis bus niūresnis – danguje sukiosis daugiau debesų, vietomis negausiai palis. Suksis apysmarkis pietvakarių, vakarų krypties vėjas. Nakties valandomis temperatūra sieks 7–11 laipsnių šilumos. Dieną Vilniuje ir Kaune oras šils iki 16, Panevėžyje iki 15 laipsnių. Šiauliuose ir Klaipėdoje bus apie 14 laipsnių šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalio dienomis, panašu, kad saulėti orai nelepins. Išsilaikys neramus vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas, dangų dažniau niaukstys debesys, daugelyje vietovių protarpiais lynos. Laipsniu kitu bus vėsiau.    

Tauragėje įsibėgėjo Sekmadienio krepšinio lygos (SKL) kovos. Jau šeštus metus vykstantis turnyras šiemet subūrė dvylika komandų ne tik iš visos Tauragės apskrities, bet ir iš aplinkinių miestelių bei rajonų. Pagrindinis reikalavimas žaidėjams – komandose negali žaisti profesionalūs krepšininkai.

Šią savaitę policija sulaukė apgauto 28-erių metų vyro pareiškimo. Internete vyras rado skelbimą apie suteikiamas paskolas, kreipėsi, skelbimo autoriui pervedė 180 eurų už tariamą dokumentų paruošimą, tačiau paskolos nesulaukė.

Iš pradžių iš Ukrainos į Lietuvą, o po to iš Klaipėdos į Tauragę persikraustęs Laša tapo vienu pirmųjų asmenų, patekusių į lietuvių kalbos mokymus užsieniečiams Tauragėje. Savivaldybei pastebėjus augančius atvykstančiųjų, ypač iš Ukrainos, srautus, buvo nuspręsta pasirūpinti sėkminga jų integracija visuomenėje, palengvinti jų kasdienį gyvenimą. Taip buvo sudaryta pirmoji suaugusiųjų ukrainiečių klasė, kuri lietuvių kalbos mokymus pradėjo spalio 8 dieną.

Dviejų sporto entuziastų sukurta iniciatyva „Judėkime kartu“ sutraukia vis daugiau sporto mėgėjų ne tik iš Tauragės, bet ir iš aplinkinių regionų. Sugalvoję, kad reikia suburti visus Tauragės sporto mėgėjus ir profesionalus į vieną bendruomenę, jie jau suorganizavo dviračių žygį, o šį sekmadienį ruošiasi į pėsčiųjų žygį Pagramančio regioniniame parke. Idėjos autoriai turi ir daugiau sumanymų dar šiemet.

Vis nukeliama baseino atidarymo data, kurios tauragiškiai jau laukia taip pat, kaip ir Kalėdų. Juolab, panašu, kad šios datos gali sutapti – tai rajono vadovai įvardijo pagrindiniu tikslu. Šią savaitę baseino perspektyvos aptartos Ekonomikos ir kaimo reikalų komitete. Jau aišku, jog jo administravimu rūpinsis pati savivaldybė, tiksliau, perduos objektą valdyti Sporto centrui. Kokia bus baseino apsilankymo kaina greitu laiku svarstoma dar nebus, kaip ir tai, kiek lėšų iš biudžeto galimai pareikalaus pastato administravimas. Žinoma tik tiek, kad iki statybų užbaigimo liko nebedaug, tačiau norint pradėti eksploataciją dar šiemet, teks gerokai paplušėti.