Pietūs miesto centre įmanomi ir iki 2 eurų
Įkelta:
2019-10-04
Nuotrauka
Aprašymas

Aplankytų valgyklų meniu

,
Nuotrauka
Aprašymas

VIP pietų meniu sužinosite tik sutrumpėjus eilei  

,
Nuotrauka
Aprašymas

„Juronoje“ pusė porcijos plovo kainuoja 1,5 euro

,
Nuotrauka
Aprašymas

Pigios valgyklos prabanga nespindi 

,
Nuotrauka
Aprašymas

Vytauto gatvėje keletas valgyklų dirba vos šimto metrų.

Autorės nuotraukos

Ar kada susimąstėte, jog prie visų kitų rūpesčių kiekvieną dieną sprendžiame ir „kur ir ką valgyti pietums“ klausimą. „Tauragės žinios“ atliko tyrimą: apsilankėme miesto valgyklose, kavinėse, restoranuose bei pasidomėjome, kur mieste dienos pietūs pigiausi bei kokia aplinka ir aptarnavimas laukia atvykusiųjų.

Pietų metu ramu tik „Rugilėje“

Tyrimui pasirinktos penkios kuo arčiau miesto centro, centre, esančios valgyklos. Greta Tauragės muzikos mokyklos esančioje „Rugilėje“ (Vytauto g. 76 B) ne kartą pietavau ir aš, šių eilučių autorė. Traukdavau ten norėdama pavalgyti pigiai ir ramiai. Šioje kavinėje-valgykloje niekuomet netenka laukti eilėje. Išsirenki patiekalą, padavėja užrašo užsakymą, pabeldžia į valgyklos salę ir virtuvę ribojančio langelio medines dureles. Prisėdi ir klausaisi tyliai veikiančios televizijos. Arba pilvo gurgimo. Ramu.

To nepatirsi kitose valgyklose, jos šiek tiek triukšmingesnės. Jų patiekalų kainas netrukus palyginsiu. Vytauto gatvėje esančioje valgykloje „Ve, Daliux“ žmonių netrūksta, tad nedidelėje salėje gali tekti prisėsti kokio pažįstamo asmens kompanijon ir šnektelti apie darbą ir orą. Tuo tarpu kavinėje-valgykloje „Viva VIP“ apie orą gali tekti kalbėtis laukiančiųjų eilėje. Pietų metu žmonių čia daug. Tai, ką valgysi sužinai, tik atsidūręs tam tikrame elės taške. Meniu skelbiamas ant mažytės lentelės, pastatytos ant maisto vitrinos. Kol eilė tavęs nenuneša iki minėtosios lentelės, apie patiekalų pasirinkimą gali spręsti tik dirstelėjęs į valgančiųjų lėkštes.

Tie, kas nemėgsta sausakimšų erdvių, apsilankę Vytauto gatvėje esančioje valgykloje „Jurona“ gali pasijusti tarsi mažyčiame pragare. Pietų metų čia susidaro laukiančiųjų eilė, be to gali tekti prisėsti prie jau užimto stalo. Tame pačiame pastate esančioje valgykloje „Didona“ erdvės pojūčio suteikia didžiulis sienos veidrodis ir galimybė atsisėsti prie lango. Priedu šioje valgykloje galima atsiskaityti banko kortele.

Nuotrauka

Valgyklose gali pakakti ir 2 eurų

Kur pigiausia? Tarkime, pageidauju sriubos ir patiekalo iš paukštienos. Už šiuos du patiekalus tiek kavinėje-valgykloje „Viva VIP“ (apsilankymo dieną dienos pietums buvo tiekiama „Čili“ sriuba), tiek „Ve, Daliux“ („Frikadelių“ sriuba) sumokėsite po 4,6 eur. Kavinėje-valgykloje „Rugilė“ šis patiekalo iš paukštienos („Paukštienos kepsnys su daržovių arba grybų padažu“) ir sriubos (kokia, neskelbiama) duetas kainuotų 4 eurus. „Didonoje“ „Vištienos šniceliukams“ ir žirnių sriubai išleistumėte 3,8 Eur, greta dirbančioje „Juronoje“ – 3,7 Eur už paukštienos kepsnį ir nenurodytą dienos sriubą. Tiesa, minėtoje valgykloje suteikiama galimybė užsisakyti ir pusę porcijos. Pusės porcijos kepsnio ir pusės sriubos kaina siektų tik 2,5 Eur.

Ar pakaktų pietums dviejų eurų? Taip. Ir mažiau. „Juronoje“ pusė porcijos žemaičių blynų, plovo, kotletų kainuoja 1,5 euro, kaimynystėje dirbančioje „Didonoje“ tiek pat kainuotų žemaičių blynai, o pusė porcijos vištienos šniceliukų, kiaulienos kotletų ar balandėlis kainuotų 1,7 Eur. Kavinėje-valgykloje „Viva VIP“ už tokią kainą gautum pusę porcijos „Mėsos-bulvių ragelių“ arba šaltibarščių už 1,5 Eur. Valgykloje „Ve, Daliux“ iki dviejų eurų pavalgyti taip pat galima, pusė porcijos lietinių su varške (arba mėsa) kainuos 1,8 Eur.

Nuotrauka

Kavinėse ne ką brangiau

Jei valgyklose galima pavalgyti iki 2 Eur, kavinėse to padaryti nepavyks. Jau vien dėl to, kad renkantis patiekalus iš dienos meniu galimybė užsisakyti pusę porcijos sudaroma ne visur. Kita vertus, pietų kainos čia nėra pernelyg aukštos.

Pavyzdžiui, kavinėje „Arfa“ (Dariaus ir Girėno g.) pats pigiausias pietų variantas – pusė porcijos kiaulienos kotletų su pikantišku daržovių padažu kainuotų 2,1 Eur. Lyginant su kitų maitinimo įstaigų paukštienos patiekalų ir sriubos kainomis, šioje kavinėje vištienos kepsnys užkeptas kumpiu ir sūriu su „Kaimiškos kopūstienės“ sriuba kainuotų 4,9 Eur. 

Kavinėje-užkandinėje „Boulingas“ (Gedimino g.) už dienos pietums siūlomas „Troškintas šlauneles“ ir grybų sriubą ir paklosite 5,4 Eur. Pigiausias dienos meniu patiekalas – pica „Vezuvijus“ – 4 Eur.

Na, o pasirinkimu stebina restoranas-banga „Da Feng“ įsikūręs Tauragės viešbučio patalpose. Dienos meniu žemiausia patiekalo kaina – 4 Eur. Tačiau pasirinkimas platus – net šeši patiekalai: nuo vištienos kubelių austrių padaže iki vištienos su Xianggu grybais. Na, o užsisakant bet kurį 4 Eur kainuojantį patiekalą su salotomis ir ryžiais, kartu su sriuba jis kainuos tik 4,6 Eur.

Maitinimo įstaigų gausa Tauragėje verčia į šį fenomeną pažvelgti plačiau. Antroje straipsnio dalyje sekančiame numeryje domėsimės, kokios gudrybės padeda joms konkuruoti tarpusavyje.

Nuotrauka
Registrų centras
Įkelta:
prieš 8 minutes
Neatlygintinam naudojimui visuomenei jau atviri dviejų nacionalinės reikšmės registrų – Nekilnojamojo turto ir Adresų – duomenys, o šį kartą atveriami jau trečiojo – Juridinių asmenų registro – duomenys: įregistruotų įmonių sąrašas su jų pavadinimais, buveinių adresais, informacija apie valdymo organus, įstatinį kapitalą ir kitais aktualiais duomenimis.
Nuotrauka
Nemunas
Įkelta:
prieš 6 valandas
Per artimiausius trejus metus Nemuno upės ruože nuo Kauno iki Atmatos upės žiočių (Šilutės r.) numatoma stipriai pagerinti laivybos sąlygas – įrengti upės tėkmę reguliuojančias bunas, užtikrinti reikiamą laivakelio gylį ir plotį. Šiuo ruožu bus patogu plaukioti keleiviniams laivams ir krovininėms baržoms. Tokio masto Nemuno tvarkymo darbai nebuvo vykdyti jau beveik 100 metų.
Nuotrauka
paukščiai
Įkelta:
prieš 8 valandas
Lietuvą trumpam sukaustęs arktinis šaltis ir sniegas priminė, kokios žiemos kadaise būdavo. Kartu išryškino ir kitą problemą – vandens paukščiai tapo priklausomi nuo žmonių. Praėjusį sekmadienį socialinėje erdvėje viešinome vaizdo įrašą su ant užšalusio tvenkinio tupinčiomis antimis. Į redakciją paskambinusi tauragiškė susirūpino ant Zumpės ledo ir nedidelėje ledo nesukaustytoje tvenkinio properšoje susibūrusių ančių likimu – ar reikia pasirūpinti paukščiais ir kas tai turėtų daryti? Žymus gamtos fotografas, Aplinkos ministro patarėjas Marius Čepulis sako, kad tokia ančių sankaupa bus puota lapėms, jeigu paukščiai nepasitrauks, bet pati problema yra žmonių sukurta.
Nuotrauka
Rasita Li
Įkelta:
prieš 1 dieną
Panašu, kad žiema vėl stiprins savo pozicijas. Savaitės pradžioje didesnėje šalies dalyje snigs, įsismarkaus vėjas, tad kils pūgos, o savaitei baigiantis stipriau paspaus šaltis.
Nuotrauka
VDC feisbuko nuotrauka/os
Tauragės Švč. Trejybės parapijos vaikų dienos centro stovykos veiklų akimirkos. VDC feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-01-22
Nuo šiol savivaldybėje veikiantys vaikų dienos centrai (VDC) ramiai gyvens trejus metus – tokiam laikui dvylikai jų suteikta akreditacija ilgesniam nei iki šiol laikui. Kol galios akreditacija, nereikės sukti galvos dėl finansinių sunkumų ir po metų ar dviejų galvoti, ar gaus lėšų tolimesnei veiklai vykdyti. Tuo labai džiaugiasi ir kalbinti vaikų dienos centrų vadovai.
Nuotrauka
Renovuotas daugiabutis Zarasuose. Nuotrauka iš BETA archyvo.
Renovuotas daugiabutis Zarasuose. Nuotrauka iš BETA archyvo.
Įkelta:
2021-01-22
Pagal Daugiabučių modernizavimo programą 2020 metais atnaujinta namų nei 300 daugiabučių, praneša Būsto energijos taupymo agentūra (BETA).
Nuotrauka
senelių namai
Įkelta:
2021-01-22
Beveik kas met eilės patekti į Lauksargių globos namus laukia apie porą dešimčių senjorų. Nors 2020-aisiais atsidarė Pagramančio savarankiško gyvenimo namai, Tauragės rajono gyventojų, pageidaujančių gauti ilgalaikės globos paslaugas, poreikis išlieka.
Nuotrauka
varvekliai
Įkelta:
2021-01-22
Sparčiai besikeičianti oro temperatūra: dieną sniegą tirpdantis pliusas, naktį šaltukas – puikios sąlygos formuotis varvekliams, sniego nuošliaužoms. Klaipėdos PGV Tauragės PGT ugniagesiai gelbėtojai ragina pastatų savininkus pasirūpinti gyventojų ir savo turto saugumu.
Nuotrauka
karves
Įkelta:
2021-01-22
2020-aisiais visas pasaulis susidūrė su COVID-19 pandemija ir visomis dėl to kylančiomis šalutinėmis pasekmėmis ir nesklandumais. Verslui ar fiziniams asmenims susidūrus su finansinėmis problemomis, skolas iš jų siekiantys susigrąžinti kreditoriai, norėdami užtikrinti, kad jų interesai bus patenkinti, paprastai reikalauja areštuoti skolininkų turtą. Tokiais atvejais sprendimai areštuoti turtą patenka į Registrų centro tvarkomą Turto arešto aktų registrą.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-01-21
Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacija įsitikinusi, kad grožio paslaugas teikiančiam smulkiam verslui kyla reali galimybė neišgyventi karantino. „Gaunama 257 eurų išmoka, kurią gauna net ne visi paslaugų teikėjai, nėra pakankama padengti patiriamus nuostolius ir būtinoms reikmėms, tad grožio paslaugų smulkiajam verslui, neturinčiam galimybės užsitikrinti ilgalaikio saugaus finansinio rezervo, kyla reali grėsmė neišgyventi ilgesnio karantino“, – teigiama asociacijos rašte premjerei Ingridai Šimonytei ir sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui. Kad situacija grėsminga, patvirtina ir su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi Liveta Austinaitė – jos grožio studiją ,,Liva nagų stiliaus namai“ teko uždaryti vos spėjus įsivažiuoti darbams. „Esi jaunas žmogus, sukuri pirmiausia darbo vietą sau, tada dar kolegoms, ir tau trenkia lyg su šlapiu skuduru į veidą“, – nusivylimo neslepia ji.
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-01-21
Šiomis dienomis orų pokyčiai ne tik naikins baltą žiemos peizažą, bet ir privers vairuotojus bei pėsčiuosius būti itin atidiems. Dienomis numatoma teigiama temperatūra, tačiau vakarais, naktimis ir rytais ji nukris, tad formuosis plikledis. Kai kur keliuose papildomų sunkumų kels ir tvyrosiantis rūkas.
Nuotrauka
parduotuves
Įkelta:
2021-01-20
Kad šiais laikais galima apsipirkti neišeinant iš namų – ne naujiena. Internetinė prekyba ypač pagyvėjo užklupus pandemijai – saugodami sveikatą, žmonės vis dažniau apsiperka  internetu. Vis dėlto iki šiol tai daugiausia buvo prekybos milžinų kovos laukas. Tačiau imtis ryžtingų sprendimų gyvenimas verčia ir smulkiuosius prekybininkus: drąsiausieji irgi jau kelia koją į internetą: internetinę parduotuvę atidarė dvi mažas maisto krautuvėles turinti verslininkė, o prekiaujantieji drabužiais, pristatydami savo prekes, rengia gyvas vaizdo transliacijas.
Nuotrauka
Autobusu stotis
Įkelta:
2021-01-20
Šiemet Tauragėje planuojama atnaujinti ir išplėsti miesto ir priemiesčio autobusų maršrutų ir stotelių tinklą. Kiekvienam autobuso maršrutui ketinama priskirti tam tikrą spalvą. Toks maršrutų žymėjimas būtinas kuo paprastesniam informacijos pateikimui autobusų stotelių švieslentėse, kurias mieste tikimasi įrengti jau šį rudenį. Gyventojų prašoma atkreipti dėmesį, ar toks maršrutų suskirstymas juos tenkina.
Nuotrauka
Savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-01-19
Sausio 19 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos savivaldybės gydytojo (vyriausiojo specialisto) pareigas pradėjo eiti Rūta Stasytienė.
Nuotrauka
vėliava
Įkelta:
2021-01-19
Prie tilto per Jūrą jau netrukus iškils net 30 m aukščio stiebas, ant kurio suplevėsuos Lietuvos vėliava. Tai dar vienas gražus projektas Tauragei, prie kurio jau dirba grupė savivaldybės specialistų.