2020 Lapkričio 24 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Pietūs miesto centre įmanomi ir iki 2 eurų

  • Įkelta: 2019-10-04

Vytauto gatvėje keletas valgyklų dirba vos šimto metrų.

Autorės nuotraukos

Margarita RIMKUTĖ
margarita@taurageszinios.lt

Ar kada susimąstėte, jog prie visų kitų rūpesčių kiekvieną dieną sprendžiame ir „kur ir ką valgyti pietums“ klausimą. „Tauragės žinios“ atliko tyrimą: apsilankėme miesto valgyklose, kavinėse, restoranuose bei pasidomėjome, kur mieste dienos pietūs pigiausi bei kokia aplinka ir aptarnavimas laukia atvykusiųjų.

Pietų metu ramu tik „Rugilėje“

Tyrimui pasirinktos penkios kuo arčiau miesto centro, centre, esančios valgyklos. Greta Tauragės muzikos mokyklos esančioje „Rugilėje“ (Vytauto g. 76 B) ne kartą pietavau ir aš, šių eilučių autorė. Traukdavau ten norėdama pavalgyti pigiai ir ramiai. Šioje kavinėje-valgykloje niekuomet netenka laukti eilėje. Išsirenki patiekalą, padavėja užrašo užsakymą, pabeldžia į valgyklos salę ir virtuvę ribojančio langelio medines dureles. Prisėdi ir klausaisi tyliai veikiančios televizijos. Arba pilvo gurgimo. Ramu.

To nepatirsi kitose valgyklose, jos šiek tiek triukšmingesnės. Jų patiekalų kainas netrukus palyginsiu. Vytauto gatvėje esančioje valgykloje „Ve, Daliux“ žmonių netrūksta, tad nedidelėje salėje gali tekti prisėsti kokio pažįstamo asmens kompanijon ir šnektelti apie darbą ir orą. Tuo tarpu kavinėje-valgykloje „Viva VIP“ apie orą gali tekti kalbėtis laukiančiųjų eilėje. Pietų metu žmonių čia daug. Tai, ką valgysi sužinai, tik atsidūręs tam tikrame elės taške. Meniu skelbiamas ant mažytės lentelės, pastatytos ant maisto vitrinos. Kol eilė tavęs nenuneša iki minėtosios lentelės, apie patiekalų pasirinkimą gali spręsti tik dirstelėjęs į valgančiųjų lėkštes.

Tie, kas nemėgsta sausakimšų erdvių, apsilankę Vytauto gatvėje esančioje valgykloje „Jurona“ gali pasijusti tarsi mažyčiame pragare. Pietų metų čia susidaro laukiančiųjų eilė, be to gali tekti prisėsti prie jau užimto stalo. Tame pačiame pastate esančioje valgykloje „Didona“ erdvės pojūčio suteikia didžiulis sienos veidrodis ir galimybė atsisėsti prie lango. Priedu šioje valgykloje galima atsiskaityti banko kortele.

Aplankytų valgyklų meniu
VIP pietų meniu sužinosite tik sutrumpėjus eilei  

Valgyklose gali pakakti ir 2 eurų

Kur pigiausia? Tarkime, pageidauju sriubos ir patiekalo iš paukštienos. Už šiuos du patiekalus tiek kavinėje-valgykloje „Viva VIP“ (apsilankymo dieną dienos pietums buvo tiekiama „Čili“ sriuba), tiek „Ve, Daliux“ („Frikadelių“ sriuba) sumokėsite po 4,6 eur. Kavinėje-valgykloje „Rugilė“ šis patiekalo iš paukštienos („Paukštienos kepsnys su daržovių arba grybų padažu“) ir sriubos (kokia, neskelbiama) duetas kainuotų 4 eurus. „Didonoje“ „Vištienos šniceliukams“ ir žirnių sriubai išleistumėte 3,8 Eur, greta dirbančioje „Juronoje“ – 3,7 Eur už paukštienos kepsnį ir nenurodytą dienos sriubą. Tiesa, minėtoje valgykloje suteikiama galimybė užsisakyti ir pusę porcijos. Pusės porcijos kepsnio ir pusės sriubos kaina siektų tik 2,5 Eur.

Ar pakaktų pietums dviejų eurų? Taip. Ir mažiau. „Juronoje“ pusė porcijos žemaičių blynų, plovo, kotletų kainuoja 1,5 euro, kaimynystėje dirbančioje „Didonoje“ tiek pat kainuotų žemaičių blynai, o pusė porcijos vištienos šniceliukų, kiaulienos kotletų ar balandėlis kainuotų 1,7 Eur. Kavinėje-valgykloje „Viva VIP“ už tokią kainą gautum pusę porcijos „Mėsos-bulvių ragelių“ arba šaltibarščių už 1,5 Eur. Valgykloje „Ve, Daliux“ iki dviejų eurų pavalgyti taip pat galima, pusė porcijos lietinių su varške (arba mėsa) kainuos 1,8 Eur.

„Juronoje“ pusė porcijos plovo kainuoja 1,5 euro
Pigios valgyklos prabanga nespindi 

Kavinėse ne ką brangiau

Jei valgyklose galima pavalgyti iki 2 Eur, kavinėse to padaryti nepavyks. Jau vien dėl to, kad renkantis patiekalus iš dienos meniu galimybė užsisakyti pusę porcijos sudaroma ne visur. Kita vertus, pietų kainos čia nėra pernelyg aukštos.

Pavyzdžiui, kavinėje „Arfa“ (Dariaus ir Girėno g.) pats pigiausias pietų variantas – pusė porcijos kiaulienos kotletų su pikantišku daržovių padažu kainuotų 2,1 Eur. Lyginant su kitų maitinimo įstaigų paukštienos patiekalų ir sriubos kainomis, šioje kavinėje vištienos kepsnys užkeptas kumpiu ir sūriu su „Kaimiškos kopūstienės“ sriuba kainuotų 4,9 Eur. 

Kavinėje-užkandinėje „Boulingas“ (Gedimino g.) už dienos pietums siūlomas „Troškintas šlauneles“ ir grybų sriubą ir paklosite 5,4 Eur. Pigiausias dienos meniu patiekalas – pica „Vezuvijus“ – 4 Eur.

Na, o pasirinkimu stebina restoranas-banga „Da Feng“ įsikūręs Tauragės viešbučio patalpose. Dienos meniu žemiausia patiekalo kaina – 4 Eur. Tačiau pasirinkimas platus – net šeši patiekalai: nuo vištienos kubelių austrių padaže iki vištienos su Xianggu grybais. Na, o užsisakant bet kurį 4 Eur kainuojantį patiekalą su salotomis ir ryžiais, kartu su sriuba jis kainuos tik 4,6 Eur.

Maitinimo įstaigų gausa Tauragėje verčia į šį fenomeną pažvelgti plačiau. Antroje straipsnio dalyje sekančiame numeryje domėsimės, kokios gudrybės padeda joms konkuruoti tarpusavyje.

Tauragiškių pamėgtoje Meižio poilsiavietėje vyksta kapitalinio remonto darbai. Atnaujinamas vienas medinių namelių, greta jo „įsitaisė“ medinis Geltonskruostis žaltys.

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa vyksta jau ne vienus metus ir Aplinkos ministerija jau septintą kartą kviečia gyventojus teikti paraiškas daugiabučio renovacijai. Butų savininkai apsisprendę modernizuoti savo būstą klausia, kaip pasiruošti šiam procesui.

Pamiškių gatve vyras ėjo pasivaikščioti po Oko mišką. Aptikęs palaikus iškvietė pareigūnus. Mirusiosios kūnas jau buvo pradėjęs irti.

Žvilgtelėkime į Tauragės miestą iki Pirmojo pasaulinio karo pabaigos. Prieš Pirmąjį pasaulinį karą Tauragė turėjo beveik trylika tūkstančių gyventojų, progimnaziją ir kitas įstaigas. Miestas buvo puošnus ir turtingas. Tauragės dalis nuo bažnyčios iki dvaro buvo vadinama senmiesčiu. Vyravo labai archajiškos, senosios trobos. Jokio plento iki pat devyniolikto šimtmečio išvis nebuvo. Per senmiestį ėjo tik vieškelis link dvaro per mišką į Lauksargius.

Mokytojas – ypatinga profesija. Savo mintimis, darbu, energija jis gali nulemti tolimesnę mokinio gyvenimo kryptį. Tai ne tik didelė dovana, bet ir atsakomybė bei nelengva užduotis. Tarptautinės mokytojo dienos proga „Tauragės žinios“ paprašė kelių mokytojų pasidalinti mintimis, kas juos motyvuoja darbe, kokia turėtų būti mokykla, kokius mitus apie mokytojo darbą jie norėtų paneigti.

Naujovės ir kaime sparčiai skinasi kelią – jau visai netrukus rajonuose visai nebeliks paštų, tik centriniai miestų skyriai, o pašto paslaugas teiks mobilieji laiškininkai. Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė įsitikinusi, kad tai vienas geriausių pašto modelių, nes žmonėms nebereikės vykti į pašto skyrių, laiškininkas atvyks į namus. Vis dėlto ne visi permainas sutinka džiaugsmingai. Kalbintos visą gyvenimą dirbusios paštininkės atviros – pagal naują modelį dirbti neketina, apsisprendė darbą pašte palikti. Plačiau skaitykite laikraščio vedamajame.

Papušynės kapinėse kasdamas duobę susmuko vyras. Atvykę medikai bandė gaivinti, tačiau vyras neišgyveno.

Pirmąją spalio savaitę vainikuos žymesnis orų atvėsimas. Jau penktadienio naktį vietomis numatomos šalnos, kurios savaitgalio naktimis sustiprės, kai kur temperatūra nukris ir žemiau nulio. Dienomis teliks kukli šiluma, termometrų stulpeliai jau neperkops 10 laipsnių. Tamsiuoju paros metu teks pasisaugoti ne tik vietomis tvyrančio rūko, bet ir slidesnių kelių.

Šiandien visoje šalyje bus laikomas Konstitucijos egzaminas. Tauragėje pirmasis jo etapas vyks rajono savivaldybės didžiojoje salėje (4 aukšte).

Sekmadienį į policiją dėl patirtos vagystės kreipėsi du vyrai. Iš jų sodybos Vaidilų kaime dingo Balskų tvenkiny prie liepto pririštas kateris. Apie vandens transporto priemonės dingimą jo savininkams pranešė po apylinkes skraidęs ultralengvojo orlaivio pilotas.

Mobiliojo ryšio bendrovė „Tele2“ paruošė išskirtinius interneto namams pasiūlymus klientams, savo vardu turintiems bent 3 numerius „Tele2“ tinkle. Jie sau ir savo šeimoms gali pasirinkti jų poreikius labiausiai atitinkantį „Tele2 Laisvo interneto“ planą tik nuo 2 Eur/mėn., o modemą gauti dovanų vos už 1 ct!

Šiandien minima Angelų sargų diena, kitaip, policijos pareigūnų profesinė šventė. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai šiemet vyks į Šilutę, kur vyks iškilmingas minėjimas. 

Pernai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga miestelėnai ir visuomenininkai išrinko 100 iškiliausių tauragiškių. Dėl to, kur bus įamžintas jų atminimas, kilo nemažai diskusijų, kol galiausiai nuspręsta iš lentelių su pavardėmis išdėliotus žodžius „Atkurtai Lietuvai 100“ patalpinti ant verslo centro „Šimtmetis“ sklypo atraminės sienos. Projektas iki šiol buvo įstrigęs, tačiau trečiadienį pranešta, jog jau pasirašyta puošmenos įrengimo sutartis. Šimtmečio tauragiškių pavardės numatytoje vietoje nuguls per du mėnesius.

Spalio 1 d. į Tauragės kultūros centrą susirinko visų Tauragės KC padalinių ir skyrių darbuotojai, svečiai – minint Tarptautinę muzikos dieną, pagerbti ir apdovanoti kūrybingiausi, darbščiausi, aktyviausiai praėjusių metų laikotarpiu prie kultūros vyksmo prisidėję kultūros darbuotojai.

Jei tenka montuoti naujo pastato stogą, gana dažnais atvejais pirmiausia yra įvertinami du svarbiausi kriterijai: kiek tai truks, ir kokios kainos galima tikėtis. Vyrauja nuostata, kad geriausios kokybės bus galima tikėtis tik tuomet, jei darbai bus atliekami tik arba greitai, arba ganėtinai pigiai, o išpildyti šias dvi sąlygas bus paprasčiausiai neįmanoma. Vis dėlto, tai tikrai nėra tiesa: tuo atveju, jei yra pasirenkamos stogo santvaros, bus galima tikėtis ir puikios kokybės, ir pakankamai greito projekto įgyvendinimo, ir, žinoma, ganėtinai nedidelės kainos. Tai tėra vienos iš daugybės priežasčių, kodėl verta pagalvoti apie medinių stogo santvarų pasirinkimą, taigi, pravartu apžvelgti ir kitas svarbias šio pasirinkimo savybes.

Dar vakar Atgimimo aikštėje Stasio Povilaičio „Švieski man vėl“ šiemet skambėjo paskutinį kartą. Užgeso grojančio fontano šviesos. Šiandien miesto fontanus prižiūrinti bendrovė išleis iš jų vandenį ir paruoš įrenginius žiemai.

Šiandien visame pasaulyje minima Muzikos diena. Žvelgiant į Tauragės kultūrinį gyvenimą – šie metai išskirtiniai. Tauragiškiai tapo ne vieno grandiozinio muzikos renginio dalyviais.

Tauragiškių „didžiąja“ vadinamoji „Norfa“, esanti Bernotiškės gatvėje, spalio 10 dieną bus uždaryta rekonstrukcijai. Tose pačiose patalpose veikianti „Eurokos“ persikraustys į Gedimino gatvėje duris atvėrusios „Pepco“ pašonę.

Tarpusavio skolinimas taip pat turi tokius pavadinimus kaip „paskolos iš žmonių“, „žmogus-žmogui“ (angl. „peer-to-peer“) ir „sutelktinis skolinimas“. Tai per pastarąjį dešimtmetį visame pasaulyje tapo labai patogiu, praktišku ir populiariu skolinimosi būdu. Dėka tarpusavio skolinimo platformų, šiandien vartotojai, kurie ieško paskolos, gali daug palankesnėmis sąlygomis jas gauti kreipdamiesi į kitus fizinius asmenis – ir visą tai padarydami kur kas patogesniu ir saugesniu būdu nei greitieji kreditai siūlydavo anksčiau.

Nors anksčiau kalbėta, kad atšilę orai šildymo sezono pradžią greičiausiai nukels, Tauragės rajono savivaldybės teritorijoje šiluma pradedama tiekti nuo šiandien, rugsėjo 30-osios. Šilumos vartotojai ir daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkai, suderinę su šilumos tiekėju, nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pradžios turi teisę patys.

Savaitės pradžioje rugsėjis atsisveikins lietingais ir šiltais orais. Dienoms bėgant šiluma palaipsniui mažės. Antroje savaitės pusėje krituliai išseks, Lietuvą pasieks gerokai šaltesni orai.

„Žibuoklėm pražydo šilelio šilelio šlaitai. Tau, mano mamyte, pirmieji pirmieji žiedai..“ Turbūt retas neprisimena šios dainos, dažnai atsiduriančios vaikų ugdymo įstaigų organizuojamų švenčių Motinos dienai repertuaruose. Ši motinų širdis virpinanti jausminga vaikiška dainelė sukurta pagal Kosto Kubilinsko eiles. Tačiau ar daug kas žino, kokia šio teksto kaina? Reta tokių žinomų asmenybių Lietuvos istorijoje, kurių gyvenimo pasirinkimai keltų tiek daug prieštaros. Talentingas vaikų literatūros poetas Kostas Kubilinskas dar žinomas kaip partizanas, kovų prieš okupacinius režimus dalyvis. Biografiją temdo viena detalė – prisidėjęs prie partizanų, vėliau bendražygius išdavė. Kaip rašė partizanų spauda, tokios niekšybės ir velniškos išdavystės daugiau nebuvo rezistencijos istorijoje, – poetas su bendru mirčiai pasmerkė 15 kovos draugų.  Nors tai garantavo, jog rašytojo kūryba sovietinių represijų metais buvo spausdinama, liūdno likimo jis neišvengė. 

Kol mieste vyksta apšvietimo sistemos modernizavimas, Tarailių mikrorajonas lieka užmaršty. Dalis Liepų tako (ta, kurioje įsikūręs laisvalaikio centras „Fortūna“) jau dvidešimtmetį skendi patamsy – šioje gatvėje nėra apšvietimo. Gyventojai teigia naudojantys prožektorius.

Visuomenės  pažeidžiamiausiųjų grupių „angelai sargai“, socialiniai darbuotojai, šiandien švenčia. Rugsėjo 27-ąją Lietuvoje oficialiai minima Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Šia proga Tauragės miesto ir rajono įstaigų socialinių paslaugų darbuotojai dalyvaus Švc. Trejybės bažnyčioje vyksiančiose pamaldose, jiems koncertuos gospel choras „Gloria“.

Krepšinio klubas „Fortūna-Agava“ netikėtai paskelbė keičiantis pavadinimą ir nuo šiol bus žinomas kaip Tauragės „Tauragė“. Klubo atstovai neigia kalbas apie besikeičiančius pagrindinius rėmėjus. Regionų krepšinio lygoje žaidžiantis klubas aktyviai ruošiasi naujam sezonui. Kiek anksčiau klubas skelbė apie vyriausiojo trenerio pasikeitimą.