2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Mėsos perdirbimo įmonė slėpė mokesčius ir narkotikus

  • Įkelta: 2019-10-15
Asociatyvi nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės apskrities Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus (ENTS) pareigūnai tiria vienos Tauragės mėsos perdirbimo įmonės veiklą. Ši slėpdama pajamas išvengė ne mažiau, kaip 42 tūkst. eurų mokesčių.  Tai dar ne viskas: vieno šeimos valdomos įmonės narių po garažu įrengtame rūsyje rasta kanapių auginimo laboratorija.

Šį atvejį savo pasakojimų cikle „Metų seklys“ publikuoja interneto portalas „Delfi“.  Anot įvykį aprašiusių žurnalistų, policijos pareigūnai ištyrė, kad Tauragės rajone įsikūrusi įmonė nuo 2018 m. sausio 1 d. iki 2019 m. balandžio 30 d. galimai neapskaitė ne mažiau kaip 200 tūkst. eurų pajamų. Bendrovė Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikė deklaracijas, įrašydama jose žinomai neteisingus duomenis apie pajamas ir pelną, tokiu būdu išvengė ne mažiau kaip 42 tūkst. eurų mokesčių.
Pareigūnai veiklos įrodymus surinko atlikę 23 kratas. Liepos 13 d., šeštadienį, kai vyko prekyba turgavietėse ir prie prekybos centrų, vienu metu buvo atliktos kratos įtariamųjų namuose, įmonės patalpose bei įmonei priklausančiuose automobiliuose, iš kurių buvo prekiaujama mėsos produktais.

Kratų metu surasti ir paimti buhalteriniai dokumentai, rankraštiniai įrašai apie parduotą neapskaitytą produkciją, kompiuteriai ir kompiuterinės laikmenos su „juodąja“ buhalterija, neapskaityti grynieji pinigai (115 440 eurų), kiti daiktai ir dokumentai, turintys reikšmės šiai nusikalstamai veikai ištirti.

Kaip rašo „Delfi“ žurnalistai, įmonėje šeimininkavo trys įtariamieji: motina (gim. 1965 m.) ir du jos sūnūs (gim. 1986 ir 1990 m.). Pareigūnai jau anksčiau turėjo informacijos, kad vienas iš sūnų – oficialus įmonės direktorius – galimai vartoja kvaišalus, todėl darydami kratą jo namuose ENTS pareigūnai į pagalbą pasitelkė ir kolegas iš kito kriminalinės policijos padalinio, kurio darbuotojai dirba su narkotikų bylomis. Apžiūrint pačiame Tauragės centre esantį šio įtariamojo namą, buvo patikrintas ir ūkiniame pastate esantis garažas. Čia pareigūnai pastebėjo, kad nešildomo garažo grindys yra apšiltintos. Tai sukėlė įtarimų. Kruopščiai apžiūrėjus buvo aptiktas užmaskuotas įėjimas į rūsį, esantį po garažu. Rūsyje kriminalistai pamatė kanapių auginimo laboratoriją. Čia vešėjo 37 narkotiniai augalai. Vėdinimo sistemos agregatai aptikti palėpėje. Viso rasta 8,5 kg narkotinių medžiagų - kanapių (ir augančių, ir jau išdžiovintų). Be to ekspertai nustatė, kad dalis kratos metu rastų išdžiovintų kanapių yra pluoštinės, kurias šis direktorius augino legaliai. Dažniausiai prekeiviai pluoštines kanapes maišo su narkotinėmis norėdami padidinti pelną.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto kanapių auginimo ir neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu. Už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu baudžiama laisvės atėmimu nuo 10 iki 15 metų.

Motinai, matyt, teks atsakyti už visos įmonės veiklos, kuria buvo slepiami mokesčiai, organizavimą. Manoma, kad įtariamųjų artimiausiu metu šioje byloje žymiai padaugės.

Daugiau skaitykite: https://www.delfi.lt/multimedija/seklys/metu-seklys-pajamas-slepusios-tauragiskiu-verslininku-seimos-pomegiai-pinigai-ir-narkotikai.d?id=82491647

Anot vyskupo Jono Borutos, jei nėra „Carito“ – nėra parapijos. Nuo 1989-ųjų Lietuvoje veikianti „Carito“ organizacija šiemet mini 30-metį. Artimo meile pagrįstus santykius, krikščioniškas vertybes skatinanti ir kiekvieno visuomenės nario, reikalingo krikščioniškos paramos, minimalių poreikių patenkinimo siekianti organizacija aktyviai veikia ir mūsų mieste. Pastaraisiais metais jos veikla jaučiama vis labiau. Apie tai, kokius gerus darbus, nors kartais ir nematomus, ji nuveikia, „Tauragės žinioms“ papasakojo Tauragės „Carito“ reikalų vedėja Vitalija Šlepavičienė.

Remiantis naujo tyrimo duomenimis, ikidiabetinės būklės asmenims, kurių kraujyje nedaug vitamino D, mažesnė tikimybė susirgti diabetu vartojant papildus, kurių sudėtyje yra didelė vitamino D dozė.

Nauja spalio savaitė prasidės itin maloniais orų pokyčiais – į šalį plūstels šilumos banga. Temperatūra kasdien svyruos, tačiau maloni šiluma neturėtų trauktis iki pat savaitės pabaigos. Šilčiausios dienos bus pirmadienis ir trečiadienis, kuomet vietomis termometrų stulpeliai pasieks 20 laipsnių.  Visgi, protarpiais sulauksime ir ne tokių malonių reiškinių: vėjo ir lietaus. 

Du vaikinai, ilgai svajoję, pagaliau įkūrė savo dirbtuves, kur vakarais po „pagrindinių“ darbų pjauna, šveičia ir šlifuoja medieną. Savo rankomis ir pačių sukonstruotomis staklėmis jie gamina unikalius medinius indus, neretai tampančius ta maža detale, kurios  trūko iki tobulo namų jaukumo. Žinia apie darbščius ir išradingus pasklido po Lietuvą. O tauragiškiams bus itin smagu sužinoti, kad vienas šių jaunuolių – tauragiškis Vytautas Kasparavičius.

Tradiciškai kasmet pagerbiant labiausiai įvairiose srityse nusipelniusias Lietuvos savivaldybes, „Auksinė krivūlė 2019“ už bendradarbiavimą su nevyriausybinėmis organizacijomis įteikta Tauragės rajono savivaldybei. Tai jau ketvirtoji „Auksinė krivūlė“, atitekusi mūsų savivaldybei.