2019 Lapkričio 21 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kviečia kartu pjaustyti moliūgus ir papuošti Jono Viktoro Kalvano parką

  • Įkelta: 2019-10-31
Reginos Vaičaitienės nuotrauka

Prieš kelis metus gimusi iniciatyva papuošti moliūgais J. V. Kalvano skverą ne tik nenyksta, bet dar ir plečiasi – šįkart bus galima skaptuoti moliūgus kartu. Tokia idėja kilo kiniškų patiekalų restorano savininkei, o suradus visą būrį bendraminčių ji „taps kūnu“. Tad šiandien norintys sutikti Heloviną išradingiau kviečiami 16 val. rinktis prie restorano „Da Feng“.

Restorano „Da Feng“ savininkė Alma Marozienė papasakojo, kad mintis kaip nors įdomiau pasitikti Heloviną kilo ne jai vienai. Be „Da Feng“, renginį organizuoja Jaunimo organizacijos, Tauragės bendruomenės, „Fortūna“, „Kings pica“, „Sigitos kepiniai“.

– Yra žmonių, kurie kažką panašaus bandė daryti ir anksčiau, taigi susijungėm į vieną komandą,  ir kadangi prie restorano turim vietą, kur galim susirinkti, nusprendėm rinktis čia. Jei bus geras oras, viską darysim lauke, jei bus šalta ar lis, persikelsim į konferencijų salę pirmajame viešbučio aukšte, – pasakojo A. Marozienė. 

Pasak jos, nuspręsta susirinkti 16 val. su savo moliūgais, pjaustymo įrankiais – visi kartu pjaustys moliūgus, vaišinsis moliūgiškomis vaišėmis. Iš komandos narių, kas kepa ar verda, atsineš ką galės. Nerimauti, kad nemokėsite skaptuoti moliūgo, neverta, – pasak organizatorės, tai visiškai nesudėtinga, o jei prireiks pagalbos, tikrai bus kam padėti ar patarti. Ji atskleidė, kad ten pat bus galima ir patiems ar vaikams išsidažyti ar kitaip pasipuošti Helovinui.

A. Marozienė pabrėžė, kad renginys nėra skirtas vien jaunimui ar vien vyresniems žmonėms – ji tikisi, šilta ir graži tradicija kartu skaptuoti moliūgus suvienys visus.

Vietoje bus išrinktas gražiausias moliūgas, ir po 18 val. visi galės neštis savo išskaptuotus moliūgus kas kur norės – kas į V. J. Kalvano parką, kas dar kur nors. „Da Feng“ komanda žada jais pasipuošti savo aplinką.

Šmaikštūs, juokingi išskaptuotų daržovių „veidai“ su viduje žibančiomis žvakelėmis V. J. Kalvano parke džiugina jau ne vienerius metus iš eilės. Šiemet moliūgų šventę čia inicijuoja Tauragės miesto bendruomenės ir Tauragės INTERACT klubas.

Bene pirmieji masiškai parkus apšviesti moliūgais pradėjo Švėkšnos gyventojai, tokiu būdu į savo nedidelį miestelį pritraukdami būrius lankytojų. Jų pavyzdžiu ėmė sekti ir kiti Lietuvos miestai bei bendruomenės.

Helovinas – daugialypis kultūros reiškinys, mat čia susipina Vėlinių, Užgavėnių, derliaus švenčių apeigos. Helovino šventė išlikusi dar nuo senovės keltų laikų. Vėliau žaismingą Vėlinių sutikimo tradiciją perėmė airiai, o iš jų ji išplito po visą pasaulį. Per šventę neapsieinama be pagrindinio Helovino atributo – perpjauto moliūgo su viduje įstatyta degančia žvakute.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo Konstitucijos egzamino nugalėtojus. Tarp ir jų – ir gimnazistė iš Tauragės Adrijana Kiršininkaitė.

Socialinių paslaugų centre, kuris įsikūręs Donelaičio gatvėje, 21-uoju numeriu pažymėtame pastate, vyksta rekonstrukcija. Šis objektas Tarybos komitetų posėdžiuose ne kartą buvo minimas kaip svarbus, strateginis. Čia įsikurs neįgaliųjų dienos centras, dalis patalpų bus skirta nevyriausybinėms organizacijoms. Darbai jau visai eina į pabaigą, netrukus bus galima kraustytis. Penktadienį į Tauragę atvyksta socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, planuojama, jog jis aplankys ir Socialinių paslaugų centrą. Tačiau įstaiga nebeturi vadovo – ketvirtį amžiaus jam vadovavusi Nijolė Navickienė prieš keletą dienų atleista.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos sprendimu mirusiųjų atminimo dienomis vietinio –miesto ir priemiesčio – reguliaraus susisiekimo maršrutiniai autobusai veš nemokamai. Nemokamas transportas numatomas ir kitų valstybinių švenčių metu.