2020 Gegužės 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Komentatoriai užsipuolė Vaidą Baumilą, savivaldybė kaltinimus atmeta

  • Įkelta: 2019-10-11
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

„Tauragės žinių“ portale ir feisbuke paskelbėme, jog gruodžio 1-ąją Kalėdų eglės įžiebimo šventėje koncertuos atlikėjas Vaidas Baumila. Ši žinia sulaukė karštos tauragiškių reakcijos – mat atlikėjas pastaruoju metu viešoje erdvėje buvo įsivėlęs į skandalą dėl savo tėvo praeities. Paklausėme, ką apie tai mano koncertą užsakę rajono vadovai.

Feisbuke ir nacionalinėje spaudoje jau keletą savaičių nerimsta aistros dėl atlikėjo Vaido Baumilos tėvo praeities. Po to, kai atlikėjas pasisakė Vilniuje plačiai nuskambėjusia Jono Noreikos lentelės pašalinimo tema, palaikydamas rajono merą Remigijų Šimašių, internete jo atžvilgiu užvirė tikras pragaras.

Blogeris „Zeppelinus“, kurio tapatybė iki šiol nėra oficialiai atskleista, išplatino žinią, jog V. Baumilos tėvas sovietų okupacijos metais dirbo KGB struktūroje. Buvo eskaluojama žinia, jog V. Baumilos nuomonė apie J. Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentelę yra susijusi su jo tėvo praeitimi, atlikėjas kaltintas antivalstybinėmis pažiūromis, vadintas kagėbistu.

Pats atlikėjas paskelbė dar rugsėjį kreipęsis į prokuratūrą dėl šmeižto. Tiesa, jis neneigė, jog jo tėvas buvo saugumietis, bet drauge primena, jog vyras savo jau atkentėjo, o vaikai su tėvų klaidomis nieko bendra neturi.

„Mes tą žinojom, bet tuo nesididžiavom, supratome, kokia tai buvo sistema. Visur buvo geresnių ar blogesnių žmonių. Tačiau jokiu būdu nesakau, kad dirbti KGB buvo geras sprendimas,“ – portalui 15min sakė atlikėjas.

Tačiau aistros nerimsta. „Tauragės žinioms“ paskelbus, jog V. Baumila koncertuos eglutės įžiebimo šventėje, po publikacija pasipylė neigiami tauragiškių komentarai.

„Toliau stribus aukštinam. Jokios savigarbos“, – rašo žinomas kraštietis, audiovizualinių menų studijos „Wide Wings“ įkūrėjas Gediminas Tamulynas. „Gal šitas Stalino saulę pagaliau į mūsų miestelį atveš? Labai „laukiam“, – žodžių į vatą nevynioja krepšinio komandos Tauragės „Tauragė“ vadovas Aivaras Skarbalius.

Paklausėme, ką apie tai mano rajono vadovai, pakvietę atlikėją koncertuoti Tauragėje.

„Renkantis atlikėją visada yra vertinama, kokius kūrinius atlieka, kokią šventinę nuotaiką ir atmosferą gali sukurti dainininkas, tikrai ne pagal tai, ką gyvenime veikė jo tėvai. Suprantame, kad atlikėjui ši situacija nėra maloni, tačiau vaikai nėra atsakingi už tėvų veiksmus ir negali būti vertinami pagal praeityje tėvų padarytus darbus. Vaidas Baumila yra vienas geriausių ir garsiausių atlikėjų šalyje, ir mes labai džiaugiamės, kad eglutės įžiebimo šventėje savo muzika tauragiškius džiugins būtent jis“, – raštu pranešė Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius.

„Tauragės žinių“ žurnalistai startuoja su nauja rubrika „Kviečiam kavos!“ Pirmasis prie kavos puodelio pasišnekučiuoti ir į Jums rūpimus klausimus atsakyti sutiko Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus. Susitikome penktadienį, Respublikos gatvėje esančiuose „Saldumynų namuose“. Pokalbį su juo skaitykite šios dienos laikraštyje. 

Artėjantis šildymo sezonas daugumai gyventojų kelia nerimą dėl didelių šildymo sąskaitų, ramiau šaltąjį laikotarpį pasitinka renovuotų daugiabučių gyventojai. Žmonių pasakojimai ir energijos vartojimo rodikliai kartu atskleidžia, kad labiausiai gyventojų pinigus sutaupo gyvenimas atnaujintame būste.

Sakoma, kad nebūna blogo oro – būna tik bloga apranga. Šį posakį prisiminkite susiruošę į Pilies aikštėje veikiančią mugę, nes orai šiandien tikrai nelepina. Vis dėlto apsilankyti mugėje verta – šįkart ji kaip niekad turtinga. Tauragės Pilies aikštėje jau šurmuliuoja tautodailininkai ir amatininkai, mėsininkai ir žvejai, kepėjai ir žolininkai, ūkininkai ir sodininkai bei kiti prekybininkai iš visos Lietuvos – čia vyksta rudens derliaus mugė „Rudenojai“.

 

Šiandien internetu galime įsigyti labai daug įvairių prekių – nuo maisto produktų iki įvairiausios elektronikos ir buitinės technikos prekių. Tačiau padangų pirkimas internetu vis dar nėra populiarus – vairuotojai tai mato kaip galimą pavojų įsigyti netinkamas padangas, negana to, daugelis jų nori prekę pamatyti realybėje, apčiuopti ir pakalbėti su pardavėju tiesiogiai.

Vis nukeliama baseino atidarymo data, kurios tauragiškiai jau laukia kaip Kalėdų. Juolab, panašu, kad šios datos gali sutapti – tai rajono vadovai įvardija pagrindiniu tikslu. Šią savaitę baseino perspektyvos aptartos Ekonomikos ir kaimo reikalų komitete. Jau aišku, jog jo administravimu rūpinsis pati savivaldybė, tiksliau, perduos objektą valdyti Sporto centrui. Kokia bus  apsilankymo baseine kaina, greitu laiku svarstoma dar nebus, kaip ir tai, kiek lėšų iš biudžeto galimai pareikalaus pastato administravimas. Norint atidaryti baseiną dar šiemet teks gerokai paplušėti – kokie darbai dar laukia ir kokius iššūkius teks įveikti – skaitykite šio numerio vedamajame.