2020 Birželio 02 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Buvusiame „Snoro“ pastate įrengs butus

  • Įkelta: 2019-10-09
Projekto vizualizacijoje matyti ketinama įrengti palėpė

Vytauto gatvėje, 60 C numeriu pažymėtame name, kuriame prieš keletą metų veikė bankas „Snoras“, netrukus prasidės statybos. Administracinės paskirties pastatą nuosavybės teise valdanti UAB „Deivesta“ planuoja įrengti palėpę ir tris butus joje.

Tauragės rajono savivaldybės interneto puslapyje publikuojamas pranešimas apie planuojamą kapitalinį pastato remontą bei projektiniai siūlymai. Juos parengė kauniškių IĮ „Arūno Liočo firma“.

„Kapitališkai remontuojamo pastato stogo kraigas sutaps su besiglaudžiančio pastato stogo kraigu – „atlaužiami“ stogo kraštai, pastato aukštis nesikeis. Trečiajame aukšte formuojami trys butai. Projektuojamais laiptais patenkama į koridorių, iš kurio numatomi patekimai į butus. Visuose butuose numatomos panašios patalpos – svetainė su virtuve ir valgomuoju, sanmazgas, miegamasis. Šiaurinėje pusėje esančiame bute papildomai numatoma drabužinė ir formuojama lodžija su balkonu“, – projektinių sprendinių aprašyme pristatomi kapitalinio remonto darbai.

Siūlymuose matyti ir trečią aukštą primenančios palėpės vizualizacija.

Pastatą, kuriame anksčiau buvo įsikūręs bankrutavęs „Snoro“ bankas, aukcione 2015 m. įsigijo Tauragėje registruota UAB „Deivesta“, kurios direktorius – Vaidotas Juškys. Su juo žurnalistams susiekti nepavyko.

 

Taip pastatas atrodė prieš ketverius metus. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka 

Naujovės ir kaime sparčiai skinasi kelią – jau visai netrukus rajonuose visai nebeliks paštų, tik centriniai miestų skyriai, o pašto paslaugas teiks mobilieji laiškininkai. Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė įsitikinusi, kad tai vienas geriausių pašto modelių, nes žmonėms nebereikės vykti į pašto skyrių, laiškininkas atvyks į namus. Iki šiol mobiliojo laiškininko paslauga veikė 12-oje šalies rajonų, nuo spalio 1-osios ji pradėta teikti dar 10-tyje rajonų, o Tauragės rajone startuos nuo gruodžio 3 d. Vis dėlto ne visi permainas sutinka džiaugsmingai. Kalbintos visą gyvenimą dirbusios paštininkės atviros – pagal naują modelį dirbti neketina, apsisprendė darbą pašte palikti. ​

Tauragės rajono savivaldybė dėlioja artėjančių kalėdinių renginių scenarijų. Pagrindinio koncerto atlikėjas jau aiškus – prie Kalėdų eglutės koncertuos Vaidas Baumila.

Vis dar gajus stereotipas, kad neįgalūs žmonės – kitokie. Juk anksčiau net globos įstaigos būdavo kuriamos užkampiuose, kad neįgalieji nekristų į akis. Laimei, pamažu visuomenė keičiasi, tampa brandesnė ir jau suvokia, kad neįgalūs žmonės niekuo nesiskiria nuo sveikųjų. Ko reikia, kad jie sklandžiai įsilietų į visuomenės gyvenimą? Neįgaliųjų savarankiškumo ir pasitikėjimo savimi, visuomenės tolerancijos ir, žinoma, nemažai lėšų ir pastangų.„Daug ką darom Lietuvoje pirmi“, – pasakodama apie globos institucijų pertvarką ir neįgaliųjų integraciją, teigia Adakavo globos namų direktorė Kristina Anulienė. 

Jau kelintą savaitę pagrindinė diskusija viešojoje erdvėje – apie mokesčius. Diskusijoje – vien pozityvūs epitetai: „vienodi mokesčiai“, „teisingas kapitalo apmokestinimas“, „atsilaisvinusios lėšos pensijoms kelti“ ir panašiai. Epiteto „didesni“ mokesčiai – iš valdžios lūpų negirdėti.  O norint būti sąžiningiems, būtent jį ir reikėtų vartoti. Bet sąžiningumas – prasta strategija ieškant kelio į rinkėjų širdis. 

Savaitė prasidės gana vėsiais orais, vietomis ir snaigės pasirodys. Dienoms bėgant šalį ne kartą palaistys lietus, sustiprės vėjas, tačiau temperatūra palaipsniui kils. Savaitės pabaiga jau bus gerokai šiltesnė ir sausesnė.