2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Baseiną atidaryti planuoja Kalėdų proga

  • Įkelta: 2019-10-18
„Tauragės žinių“ fotomontažas
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Vis nukeliama baseino atidarymo data, kurios tauragiškiai jau laukia taip pat, kaip ir Kalėdų. Juolab, panašu, kad šios datos gali sutapti – tai rajono vadovai įvardijo pagrindiniu tikslu. Šią savaitę baseino perspektyvos aptartos Ekonomikos ir kaimo reikalų komitete. Jau aišku, jog jo administravimu rūpinsis pati savivaldybė, tiksliau, perduos objektą valdyti Sporto centrui. Kokia bus baseino apsilankymo kaina greitu laiku svarstoma dar nebus, kaip ir tai, kiek lėšų iš biudžeto galimai pareikalaus pastato administravimas. Žinoma tik tiek, kad iki statybų užbaigimo liko nebedaug, tačiau norint pradėti eksploataciją dar šiemet, teks gerokai paplušėti.

Nuspręsta: perduos Sporto centrui

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, spalio 23-ąją numatytame Tarybos posėdyje bus svarstomas klausimas dėl Sporto centro didžiausio leistino pareigybių skaičiaus. Tai reiškia, jog prie Sporto centro kolektyvo prisijungs specialistai, būtini baseino eksploatavimui – treneriai, gelbėtojai, administratorius ir kiti, taip pat ir valytojai. Iš viso planuojama įdarbinti 11 žmonių, tačiau etatų skaičius Sporto centre padidės devyniais. Matematika paprasta – bus atleisti du šiuo metu Sporto centre dirbantys. Sporto centro vadovo Gedimino Sakalausko teigimu, atleisti planuojama „Bastilijos“ ūkvedį bei Sporto centro administratorę.

Sporto centro nuostatų keisti dėl baseino neprireiks, nes atskiro padalinio steigti neplanuojama. Įstaigos įstatai jau dabar leidžia rūpintis sporto salėmis, baseinu ir kitais sporto infrastruktūros objektais. Tačiau planuojama į darbą priimti Sporto centro direktoriaus pavaduotoją, kuris bus atsakingas būtent už baseino sklandų darbą.

Tarybai patvirtinus pareigybių skaičių, bus skelbiami konkursai darbuotojų atrankai. Tikimasi, jog galimybę treniruoti vaikus plaukti susidomės vietiniai sporto treneriai. Tiesa, tam jie turėtų įgyti papildomą kvalifikaciją. Klausimų kelia ne tik tai, kaip rasti ar apmokyti specialistus, dirbsiančius treneriais ir gelbėtojais, bet ir kaip organizuoti patalpų valymą – įdarbinti valytojus, kurių gali prireikti ne vieno, ar samdyti įmonę, teikiančią valymo paslaugas. Juk baseino higienos priežiūros standartai kitokie nei įprastų patalpų. Kol kas tai liko galvosūkiu, nors, M. Petraičio nuomone, efektyviau būtų paslaugą pirkti.

– Daugelis mokyklų atsisako valytojų etatų ir pereina prie paslaugų įmonių. Tai yra ir ekonomiška, ir patogu. Su įmone galima susitarti, kad atsiųstų pakaitinį valytoją, o etatiniams reikėtų sudarinėti grafikus – juk nedirbs po 12 val., nes baseino patalpos turi būti valomos nuolat ir daug kartų per dieną. Taip pat, samdant įmonę, nereikia patiems pirkti, sandėliuoti valymo priemonių, – telefonu „Tauragės žinioms“ sakė M. Petraitis.

Antradienį vykusiame Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje administracijos direktorius teigė, jog baseiną savivaldybė imsis administruoti pati, nes žodžiu jau yra gavusi Konkurencijos tarybos leidimą tai daryti. Tačiau rengiant dokumentus kol kas bus paliekamas įrašas, kad jie įsigalios gavus raštišką Konkurencijos tarybos leidimą.

Darbai juda link pabaigos

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Statybų skyriaus vedėjas Aivaras Preikšaitis, praktiškai visi baseino veiklai būtini įrenginiai jau sumontuoti. Baseiną eksploatacijai rengia UAB „Tvarkdarys“, prieš priduodant objektą dar kartą bus atliekami bandymai.

Įdomu tai, kad baseine numatomi du šilumos šaltiniai – žiemos metu jį šildys Tauragės šilumos tinklai, o vasarą, ne šildymo sezono metu, bus įjungiami šilumos siurbliai „oras-vanduo“. Kai kurie baseino įrenginiai itin brangūs, pavyzdžiui, vien ultravioletinių spindulių filtras, naikinantis bakterijas, kainuoja 40 tūkst. eurų. Kiekvienam purkštukui įrengtas atskiras vandens siurblys, jau nekalbant apie valdymo skydų sudėtingumą. Todėl baseino eksploatacijai bus skelbiamas atskiras konkursas. Tačiau dar nenuspręsta, ar techninė, priešgaisrinė priežiūra, vandens kokybės kontrolė ir kitos eksploatacijos sritys bus pavestos vienai įmonei, ar pirkimai bus skaidomi. Anot A. Preikšaičio, įmonę, kuri turėtų visas reikalingas licencijas, ne taip lengva rasti.

Trečiadienį baseine apsilankiusi šių eilučių autorė pamatė gerokai pasikeitusį vaizdą – baseino voniose jau baigiama klijuoti žydras plyteles, todėl ir erdvės pojūtis pasikeitė. 5 m pločio plaukimo baseinas, kuriame daug diskusijų sukėlę du takeliai, atrodo erdvus. Masažų, kaskadų zona susisiekia su plaukimo baseinu. Susisiekimo vietoje jau sumontuotas ir karkasas rūko užuolaidai, ant kurios bus galimybė rodyti vaizdus. 50 metrų nusileidimo kalnelis dar „neatvažiavo“, jo laukiama spalio viduryje. Plytelių dar trūksta vadinamame „varlynėlyje“ – vaikų zonoje. Plytelėmis išklijuota ir viena iš pirčių, kurių iš viso bus trys. Dar neįrengtos įtempiamosios lubos. Administracinės patalpos, rūbinės, dušai jau paruošti.

Kalėdų dovana

Komiteto posėdyje socialdemokratų frakcijos atstovas Vaclovas Karbauskis klausė, kiek pinigų iš viso trūksta užbaigti baseinui ir ar deficitas nepersikels į kitų metų biudžetą. Administracijos direktorius M. Petraitis patikino, jog iš viso baseino užbaigimui trūksta apie 150 tūkst. eurų, tačiau jie, esą, bus nesunkiai surasti. Jau dabar aišku, kad mokesčių surinkimas savivaldybėje viršys planą, todėl padidės biudžeto pajamos ir laisvų pinigų turėtų atsirasti.

Pagal rangos darbų sutartį baseinas privalo būti baigtas ir priduotas tik kitų metų lapkričio mėnesį, tačiau darbai, kaip minėta, jau baigiami. Tiesą sakant savivaldybė buvo užsibrėžusi tikslą atidaryti baseiną dar šių metų rudenį, tai rodo ir svetainėje taurage.darbai.lt tiksintis laikrodis. Iš pradžių atidarymo data buvo numatyta net rugsėjį, šiuo metu pagal skaitiklį yra likusi 31 diena. Tačiau net labiausiai optimistiniu variantu baseinas galėtų tapti kalėdine dovana tauragiškiams. To, esą, ir siekiama.

– Dedame visas pastangas, kad baseiną atidarytume iki Kalėdų, – komiteto nariams sakė M. Petraitis.

Prieš atidarant baseiną jį dar teks „priduoti“, gauti higienos pasą. Dar trūksta baldų, gultų ir kitos smulkios įrangos, reikia įrengti ir aprūpinti priemonėmis medicinos įrangą, įrengti turniketus ir lankytojų praėjimo kontrolės sistemą.

Anot specialistų, renovuodami savo daugiabutį daugiausiai naudos sulauksite vykdydami kompleksinį pastato atnaujinimą. Tokios Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos priemonės kaip šildymo sistemos atnaujinimas ir subalansavimas, termoreguliatorių ant radiatorių įrengimas ar šilumos punkto atnaujinimas gali sutaupyti ženklų kiekį šilumos energijos ir pagerinti jūsų gyvenimo sąlygas.

Spalio 22 d. 17val.30 Tauragės kultūros centre (Dariaus ir Girėno g. 3) vyks videomeno peržiūros „Blyksniai“. Videomeno peržiūrų ciklas „Blyksniai“ – lietuvišką videomeną pristatanti renginių serija, kurioje dėmesys skiriamas vieniems žymiausių mūsų šalies menininkų ir jų videokūriniams. Renginyje Tauragėje dalyvaus menininkas Rimas Sakalauskas.

Vis svarstai, kas bus po mokyklos? Kokią profesiją pasirinkti sėkmingai, prasmingai ir laimingai ateičiai? Ar studijos universitete nulemia ir profesiją? Į šiuos ir kitus klausimus šiandien tau atsakyti padės jaunimo forumas „Kas po to?!“ – skelbia jo organizatoriai. Jau šį penktadienį Žalgirių gimnazijoje įkvepiančiais pavyzdžiais dalinsis sėkmingi tauragiškiai Liudas Mikalauskas, Sigitas Mičiulis, Darius Stankus ir kiti. O jei to negana,  apie kelią po mokyklos į savo profesinę sėkmę papasakos vienas populiariausių Lietuvos youtuber‘ių Gediminas Gabalis-Vėjavaikis.

Duobėta gatvė,  per arti tvoros kaimyno pasodintos tujos, gėles nuo kapų nuskabančios stirnos, perdegęs gatvės šviestuvas – šias ir šimtus kitų miestiečių problemų pirmiausia išgirsta ir sprendžia miesto seniūnas Virginijus Žilius. Vyro rankose netyla mobilusis telefonas. Tačiau intensyviai plušančiam seniūnui šį mėnesį sukanka 65-eri. Pagal naująjį Valstybės tarnybos įstatymą jis nebegali tęsti valdininko karjeros. Tiesa, išlieka galimybė dar kuriam laikui įsidarbinti būsimam seniūnui darbus perduodančiu, padedančiu mentoriumi. Ką pasirinks seniūnas: poilsį nuo problemų ar jas?   

Mažas pajamas gaunantys žmonės kompensuojamuosius vaistus bei jiems reikiamas medicinos pagalbos priemones (MPP) gaus nemokamai, neprimokėdami nė cento. Tokioms finansinę naštą mažinančioms Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtoms pataisoms šiandien pritarė Seimas, jos įsigalios 2020 m. liepos 1-ąją.