2020 Rugsėjo 23 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Atsinaujinęs socialinių paslaugų centras liko be vadovo

  • Įkelta: 2019-10-30
Nijolė Navickienė. Margaritos Rimkutės nuotrauka

Socialinių paslaugų centre, kuris įsikūręs Donelaičio gatvėje, 21-uoju numeriu pažymėtame pastate, vyksta rekonstrukcija. Šis objektas Tarybos komitetų posėdžiuose ne kartą buvo minimas kaip svarbus, strateginis. Čia įsikurs neįgaliųjų dienos centras, dalis patalpų bus skirta nevyriausybinėms organizacijoms. Darbai jau visai eina į pabaigą, netrukus bus galima kraustytis. Penktadienį į Tauragę atvyksta socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, planuojama, jog jis aplankys ir Socialinių paslaugų centrą. Tačiau įstaiga nebeturi vadovo – ketvirtį amžiaus jam vadovavusi Nijolė Navickienė prieš keletą dienų atleista.

Čia buvo, čia nėra

Praėjusią savaitę šių eilučių autorė, rengdama straipsnį apie rekonstruojamą Socialinių paslaugų centre, susisiekė su jo direktore Nijole Navickiene. Ji patvirtino, kad darbai jau visai prie pabaigos, ir paprašė luktelti savaitę – tada jau bus galima apžiūrėti patalpas.

Tačiau dar nė nepraėjus savaitei paaiškėjo, kad N. Navickienė Socialinių paslaugų centre nebedirba – ji atleista. Praėjęs penktadienis buvo paskutinė jos darbo diena.

Atskleisti priežastis, kodėl atleista Socialinių paslaugų centro vadovė, paprašytas rajono mero Dovydo Kaminsko patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius nedaugžodžiavo: „Socialinių paslaugų centro direktorė Nijolė Navickienė atleista abiejų šalių susitarimu. Be vadovės, centras turi pavaduotoją, o direktoriaus atranka bus vykdoma artimiausiu metu“.

Meras D. Kaminskas „Tauragės žinioms“ patvirtino, kad N. Navickienė atleista jo potvarkiu. Paprašytas paaiškinti priežastis, jis sakė:

– Tarėmės dėl įstaigos ateities, ji turėjo savo asmeninių dalykų, mes turėjom savo argumentus, tai taip ir sutarėm, kad reikia naujo vadovo.

Paklaustas, ar turėjo kokių nors pretenzijų buvusiai įstaigos vadovei, meras teigė, kad susitarta geruoju, tad apie pretenzijas kalbėti nelabai norėtųsi.

N. Navickienė sakė Socialinių paslaugų centre dirbusi 25-metus, o nuo 2011-ųjų jam vadovavusi. Kalbėti apie savo atleidimą kalbėti ji nepanoro, o paklausta, ką dabar veiks, sakė pirmiausia pasirūpinsianti sveikata.

„Tauragės žinių“ duomenimis, N. Navickienė bent jau anksčiau buvo partijos „Tvarka ir teisingumas“ narė, 2011 m. dalyvavo savivaldybių tarybų rinkimuose vienoje iš priekinių sąrašo pozicijų.

Į pagalbą neįgaliesiems

Paprašyta papasakoti, kas gi įsikurs rekonstruotose patalpose, Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė sakė, kad Tauragės socialinių paslaugų centras kartu su Tauragės rajono savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Nestacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra Tauragės rajono savivaldybėje“.

– Įgyvendinus projektą bus įkurtas Dienos centras asmenims su negalia. Projekto tikslas yra gerinti socialinių paslaugų neįgaliesiems prieinamumą Tauragės rajono savivaldybės bendruomenėje, plėtojant socialinių paslaugų infrastruktūrą Tauragės mieste neįgaliems asmenims. Projektu siekiama didinti socialinių paslaugų įvairovę ir prieinamumą pagal tikslinės grupės poreikius, teikti reikalingas socialinės priežiūros paslaugas neįgaliesiems, tokias kaip socialinių įgūdžių ugdymas ir palaikymas, kultūrinių poreikių tenkinimas, fizinio aktyvumo didinimas, laisvalaikio ir sveikatinimo organizavimas, bei sudaryti prielaidas artimuosius namuose prižiūrintiems asmenims grįžti į darbą, o prižiūrimiems asmenims – sukurti palankias asmens priežiūros sąlygas prižiūrinčių artimųjų asmenų darbo metu, – pasakojo L. Rimkuvienė.

Projekto įgyvendinimo metu atliekant rekonstrukcijos darbus įrengtos visos numatomoms paslaugoms teikti būtinos patalpos – darbuotojų darbo kabinetas, patalpa fizinio aktyvumo veiklai, užimtumo patalpos, bendravimui ir poilsiui skirta erdvė ir virtuvėlė, kitos patalpos. Bus įsigyta nauja įranga bei baldai, būtini Dienos centro paslaugoms teikti.

Socialinių paslaugų centras
Patalpose baigiama rekonstrukcija

Planuojama, kad padalinyje ne tik bus įkurti mažiausiai du darbuotojų etatai, bet savanoriškais pagrindais dirbs ir neįgaliuosius asmenis buriančių ir jiems paslaugas teikiančių nevyriausybinių organizacijų atstovai (planuojama, kad veiklą vykdys mažiausiai 6 savanoriai).

Po projekto įgyvendinimo atnaujintose ir neįgaliųjų poreikiams pritaikytose patalpose vienu metu paslaugomis galės naudotis 40 neįgalių asmenų.

Rekonstruotas erdvias, tik kol kas tuščias patalpas šių eilučių autorei aprodžiusi Socialinių paslaugų centro direktorės pavaduotoja Jovita Petkienė pasakojo, kad baldai ir įranga yra užsakyti, ji šiuo metu gaminama. Projekto pabaiga numatyta gruodžio 20-ąją.

Paklausta, ar susitikimui su ministru L. Kukuraičiu kaip nors specialiai ruošiamasi, ji sakė matysianti ministrą ne pirmą kartą, taigi dėl susitikimo nesijaudina.

Rekonstrukcija – į pabaigą

Paraiška šiam projektui CPVA buvo pateikta dar 2017-ųjų vasarį. Finansavimas buvo patvirtintas tų pačių metų gegužę, o prieš pat Kalėdas pasirašyta sutartis su UAB „Stamela“. Sutarties vertė – 642 840 Eur. Per 2018 metus buvo rengiamas darbo projektas, vykdomi vidaus patalpų valymo (pertvarų šalinimo) darbai, apšiltintas fasadas, o šiemet įrengtos vidaus pertvarų, inžineriniai tinklai, imtasi patalpų apdailos. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė savivaldybės Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Egidijus Montvilas, šiuo metu Socialinių paslaugų centro remonto darbai jau yra atlikti apie 95 proc. Pasak jo, šiuo metu yra atliekami paskutiniai patalpų sutvarkymo darbai, ruošiama dokumentacija statybos užbaigimo procedūrai.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos sprendimu mirusiųjų atminimo dienomis vietinio –miesto ir priemiesčio – reguliaraus susisiekimo maršrutiniai autobusai veš nemokamai. Nemokamas transportas numatomas ir kitų valstybinių švenčių metu.

Kaip žinia, pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos skelbiamą statistiką Tauragės gyventojams tiekiamos šilumos kaina yra nukritusi iš pirmojo penketuko į 21-ą vietą šalyje. Diskusijos dėl to netilo pastarąsias dvi savaites, mat komitetuose ir Tarybos posėdyje buvo svarstomos šilumos kainų dedamųjų nustatymo projektas. Progos pasisakyti nepraleido buvęs Tauragės šilumos tinklų vadovas, socialdemokratų frakcijos narys Vaclovas Karbauskis, be kita ko, teigęs, esą kainą išpūtė auganti pastovioji dedamoji. Dėl ko kilo šilumos kaina, suprantamai paaiškinti buvo pakviesta bendrovės ekonomistė, o buvusiam direktoriui nuo oponentų kliuvo dėl „užmirštų“ faktų.

Intelektualios satyros vakaro šou „Laikykitės ten su Andriumi Tapinu“ jau ketvirtą sezoną keliauja per Lietuvą su unikaliu projektu. Kitą savaitę, lapkričio 7 d., garsus žurnalistas Tauragės kultūros rūmuose kalbins pramogų verslo veteraną, žinomų atlikėjų vadybininką Martyną Tylą. Laidos prodiuseriai ieško savanorių galinčių talkinti laidos filmavime.

Pagramantyje baigiamas įrengti bendruomenės centras, kuriame ne tik įsikurs senelių namai, bet ir bus teikiamos įvairios sveikatinimo paslaugos, rengiamos edukacinės programos, veiks kavinė. Dabar sutvarkyta aplinka, visiškai įrengti centrą tikimasi po Naujųjų, o atidarymas numatytas pavasarį.

Mobiliojo ryšio bendrovė „Tele2“ paruošė išskirtinį pasiūlymą savo naujiems ir esamiems klientams – mokėjimo planą su neribotais pokalbiais ir SMS bei 16 GB interneto duomenų už itin  patrauklią kainą. Pasiūlymu pasinaudoti galima internetinėje svetainėje www.tele2.lt arba bet kuriame „Tele2“ salone.

Jei iki šiol manyta, jog prie daugiafunkcinės sporto ir kultūros arenos statybų išlaidų rajono savivaldybei teks prisidėti tik 20-čia procentų, posėdžiavusi taryba pritarė sprendimui finansavimo procentą gerokai padidinti. Nepaisant priešpriešos tarp opozicijos ir valdančiųjų, kuri buvo juntama viso svarstymo metu, o kai kurie pasisakė nebalsuosią, rajono merui prabilus, jog vieningas balsavimas padidins tikimybę gauti valstybės finansavimą, Tarybos nariai galiausiai susivienijo.

Apie 11 val. dvi Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandos skubėjo į Tauragės Dvarą. Gaisras kilo Tauragės Dvaro g. 32 A namo vienoje elektros skydinių.

Ilgai spalį lepinusį šiluma paliko Lietuvą, šiomis dienomis susidursime su ne itin malonia rudens puse – dangų niaukstys debesys, lietus maišysis su šlapiomis snaigėmis, pūs nemalonus vėjas, naktimis kandžiosis šaltukas.

Rudenėjantis miestas turi gerų žinių Tauragės smaližiams – paskutinėmis spalio dienomis Vytauto gatvėje duris atvers jaukus saldainių, kavos ir skanėstų kampelis. Specializuotoje parduotuvėje galėsite ne tik įsigyti saldumynų, bet ir prisėsti išgerti itališkos kavos ar paskanauti karšto šokolado, pieno ir ledų kokteilio, gardžios arbatos. Naujosios parduotuvės lentynas užpildys kokybiški lietuvių ir užsienio gamintojų saldainiai, rankų darbo šokoladas ir karamelė, guminukai, medus ir jo gaminiai, gardūs džemai, itališka kava ir arbatos įvairovė.

Redakciją pasiekė žinia, kad ilgametė Savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Irma Jurkšienė išeina iš darbo. Priežastys neatskleidžiamos, o pati vedėja teigia tiesiog norinti ką nors keisti gyvenime. Savivaldybės finansai, pasak jos, nenukentės – ją pakeisiančiam darbuotojui padėsianti kiek reikės.

Kaip ir kas met pasiruošimas mirusiųjų pagerbimo dienai, Vėlinėms, prasideda iki šventės likus keletui dienų. Nors mieste dar prekyba gėlėmis vangi, kapinėse artimųjų kapus lankančiųjų – gausu.

Spalio 19 dieną Kelmėje vyko Lietuvos taurės badmintono varžybų III etapas. Sportininkai rungtyniavo Dj, Cj ir Bj grupėse. Tauragei atstovavo aštuoni Sporto centre ugdomi badmintonininkai. Už laimėtas prizines vietas jie apdovanoti vienu pirmojo, keturiais antrojo ir vienu trečiojo laipsnio Lietuvos badmintono federacijos diplomais.

Šiandien Lietuva laikrodžius pasuks viena valanda atgal ir kaip kasmet pereis į žiemos laiko režimą. Tokiu laiku gyvensime iki kitų metų kovo pabaigos. Nuo 2021 m. laikrodžius sukioti bus nebeprivaloma.

Vakar prasidėjusi labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ akcija tęsiasi. Miesto parduotuvėse produktus savanoriai rinks iki 20 valandos. Akcijos dalyvių atsidavimas stebina – viename miesto prekybos centrų produktus renka savanoriai iš Šilalės.

Nuo šiandien į Tauragę renkasi jauni žmonės: į tradicinį Rudens forumą, šįkart pavadintą „Būk tas pokytis, kurį nori matyti pasaulyje“ 2019. Jį organizuoja Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) suburtas jaunimas. Maždaug 400 jaunuolių tris dienas dalyvaus veiklose, kurias organizuos bei koordinuos Tauragės LMS savanoriai.

Beveik kas dešimtas Lietuvos gyventojas yra neįgalus. Daugumos jų gyvenimo kokybė nepavydėtina. Šiek tiek geriau verčiasi tik iniciatyvūs, išsilavinę, darbą turintys neįgalieji. Per pastaruosius metus Lietuvoje padaryta nemenka pažanga gerinant neįgaliųjų gyvenimo kokybę. Tačiau visuomenės požiūris į juos keičiasi lėtai. Šiandien visuomenės gyvenime aktyviai dalyvauja tik nedidelė dalis neįgaliųjų, o dirba dar mažiau. Tauragės rajono Adakavo socialinės globos namai ryžosi laužyti stereotipus: stipresnieji jų gyventojai aktyviai leidžia laisvalaikį: keliauja, dalyvauja varžybose ir net teatrų festivaliuose užsienyje. O neilgai trukus turėtų imti pildytis ir jų svajonės būti naudingiems.  

Šiandien Tauragėje lankysis Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Kaip informavo mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius, 14.30–15.30 val. savivaldybės mažojoje salėje ministras susitiks su Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariais, socialinių paslaugų įstaigų vadovais, administracijos atstovais.

Prokuratūra skelbia ketvirtadienį baigusi ikiteisminį tyrimą dėl didelio atgarsio sulaukusio pasikėsinimo išžaginti nepilnametę ir jos sužalojimo.

Socialinių paslaugų centre, kuris įsikūręs Donelaičio gatvėje, 21-uoju numeriu pažymėtame pastate, vyksta rekonstrukcija. Šis objektas Tarybos komitetų posėdžiuose ne kartą buvo minimas kaip svarbus, strateginis. Čia įsikurs neįgaliųjų dienos centras, dalis patalpų bus skirta nevyriausybinėms organizacijoms. Darbai jau visai eina į pabaigą, netrukus bus galima kraustytis. Penktadienį į Tauragę atvyksta socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, planuojama, jog jis aplankys ir Socialinių paslaugų centrą. Tačiau įstaiga nebeturi vadovo – ketvirtį amžiaus jam vadovavusi Nijolė Navickienė prieš keletą dienų atleista. Apie tai – rytdienos numeryje.

„Tauragės žinias“ pasiekė informacija, jog Finansinių nusikaltimų tarnyba susidomėjo viena iš laidojimo paslaugų teikėjų – „Mergelių užeiga“. Pavasarį tarnybos pareigūnai lankėsi kitoje panašaus profilio įmonėje – Prano Petrošiaus IĮ „Rimtija“.

Jau šį savaitgalį Lietuva laikrodžius pasuks viena valanda atgal ir kaip kasmet pereis į žiemos laiko režimą. Draudikai atkreipia dėmesį į įdomią detalę: laiko persukimas ne tik subjektyviai paveikia žmonių savijautą, bet ir atsispindi avaringumo statistikoje.

Ketvirtadienį Tauragės kultūros rūmuose vyko neįgaliųjų renginys „Ir aš galiu“. Jame muzikinius, teatro pasirodymus pristatė 14 socialinių globos įstaigų kolektyvai. Asmenybės scenoje jautėsi puikiai, žiūrovus stebino jų gebėjimai.

20 km žygis neprailgo
  • Įkelta: 2019-10-24

„Judėkime kartu“ iniciatyva sutraukia ne tik Tauragės sporto aistruolius, bet ir aktyvios gyvensenos entuziastus iš aplinkinių regionų. Praėjusį sekmadienį surengtame dviračių žygyje dalyviai nuėjo 20 km vaizdingais Pagramančio regioninio parko maršrutais. Panašių išvykų inicatyvos organizatoriai žada surengti daugiau.

Prašo atpažinti vagilę
  • Įkelta: 2019-10-23

„Tauragės apskrities bendruomenės pareigūnai“ savo „feisbuko“ profilyje pasidalijo „Iki“ parduotuvėje vagystę įvykdžiusios merginos nuotrauką. Prašo padėti ją surasti.

Ligitai Juščienei, prieš metus įkūrusiai VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“, rūpi beglobių gyvūnų gerovė Tauragės mieste ir rajone. Vien priglausti benamį gyvūną nepakanka – jų skaičių būtina reguliuoti vykdant sterilizacijos ir kastracijos programas. Ne ką mažiau svarbu šviesti visuomenę ir skatinti atsakingai žiūrėti į tuos, kuriuos prisijaukiname. Ligita sako tikinti, kad vieną dieną Tauragė bus pavyzdys kitiems miestams, kaip reikia saugoti gyvūną nuo galimų pavojų ir tikrai atsakingai jį mylėti.