2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Atnaujinta šildymo sistema daugiabutyje – galimybė reguliuoti temperatūrą ir mažesnės šildymo sąskaitos

  • Įkelta: 2019-10-18
Renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš BETA archyvo.

Anot specialistų, renovuodami savo daugiabutį daugiausiai naudos sulauksite vykdydami kompleksinį pastato atnaujinimą. Tokios Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos priemonės kaip šildymo sistemos atnaujinimas ir subalansavimas, termoreguliatorių ant radiatorių įrengimas ar šilumos punkto atnaujinimas gali sutaupyti ženklų kiekį šilumos energijos ir pagerinti jūsų gyvenimo sąlygas.

Gyventojai tikina, kad vienas labiausiai komfortą namuose padidinusių renovacijos elementų – termoreguliatoriai, leidžiantys nustatyti į radiatorių patenkančio karšto vandens kiekį ir taip pagal savo norus reguliuoti kambario temperatūrą.

Jų pagalba šilumą galima ne tik reguliuoti, bet ir taupyti – išvykstant iš namų ilgesniam laikui ar nakties metu sumažinti temperatūrą norimuose kambariuose. Visgi tuo piktnaudžiauti nereikėtų, nes minimali temperatūra bute turėtų būti užtikrinta. Kitu atveju ant sienų ar lubų gali pradėti kauptis pelėsis.

Šildymo sistemos pertvarkymas

Norint ant radiatorių įsirengti termoreguliatorius, būtina atnaujinti senas, vienvamzdes šildymo sistemas, kuriose vanduo į radiatorius patenka ir iš jų išteka tuo pačiu vamzdžiu. Šios sistemos per daugelį metų yra išsibalansavusios, o ant jų sumontuoti termoreguliatorių nėra įmanoma.

Gyventojai turi kelis pasirinkimus: galima pertvarkyti seną vienvamzdę sistemą arba įsirengti naują dvivamzdę, kolektorinę ar daliklinę šildymo sistemą.

Sistemos balansavimas

Sovietmečiu statytų daugiabučių gyventojai dažnai susiduria su netolygaus šilumos paskirstymo tarp butų problema. To priežastis – išsibalansavusi šildymo sistema. Tik sureguliavus vandens srautus ir įsirengus balansinius ventilius rūsyje visi radiatoriai šils vienodu pajėgumu.

Gyventojai gali rinktis tarp dviejų rūšių balansinių ventilių – rankinių ir automatinių. Rankiniai ventiliai yra pigesni, tačiau su jais įsirengti termoreguliatorių nėra įmanoma, o pakeitus bent vieną radiatorių sistemą balansuoti reikėtų iš naujo. Tuo tarpu automatiniai ventiliai su šiomis problemomis nesusiduria.

Šilumos punkto automatizavimas

Šilumos punktas daugiabučiuose yra atsakingas už iš miesto šilumos tinklų atitekančio vandens paruošimą iki reikiamos temperatūros ir jo perdavimą į butų radiatorius.

Seni, elevatoriniai šilumos punktai nėra efektyvūs, nes juos reikia reguliuoti rankiniu būdu, todėl sistema gali išsibalansuoti. Šilumos punktą automatizavus nebereikia rankinio reguliavimo, nes jis pats reaguoja į aplinkos temperatūros pokyčius – temperatūrai nukritus šildymas įjungiamas, o jai pakilus – išjungiamas. Dėl to sklandžiau prasideda ir baigiasi šildymo sezonas bei taupomi pinigai ir šiluma.

Šiuo metu iki 2020 m. sausio 31 d.  Būsto energijos taupymo agentūra priima paraiškas daugiabučiams atnaujinti. Daugiau informacijos galite gauti paskambinę nemokama telefono linija 8 800 200 12.

Užs. Nr. 129

Spalio 22 d. 17val.30 Tauragės kultūros centre (Dariaus ir Girėno g. 3) vyks videomeno peržiūros „Blyksniai“. Videomeno peržiūrų ciklas „Blyksniai“ – lietuvišką videomeną pristatanti renginių serija, kurioje dėmesys skiriamas vieniems žymiausių mūsų šalies menininkų ir jų videokūriniams. Renginyje Tauragėje dalyvaus menininkas Rimas Sakalauskas.

Vis svarstai, kas bus po mokyklos? Kokią profesiją pasirinkti sėkmingai, prasmingai ir laimingai ateičiai? Ar studijos universitete nulemia ir profesiją? Į šiuos ir kitus klausimus šiandien tau atsakyti padės jaunimo forumas „Kas po to?!“ – skelbia jo organizatoriai. Jau šį penktadienį Žalgirių gimnazijoje įkvepiančiais pavyzdžiais dalinsis sėkmingi tauragiškiai Liudas Mikalauskas, Sigitas Mičiulis, Darius Stankus ir kiti. O jei to negana,  apie kelią po mokyklos į savo profesinę sėkmę papasakos vienas populiariausių Lietuvos youtuber‘ių Gediminas Gabalis-Vėjavaikis.

Duobėta gatvė,  per arti tvoros kaimyno pasodintos tujos, gėles nuo kapų nuskabančios stirnos, perdegęs gatvės šviestuvas – šias ir šimtus kitų miestiečių problemų pirmiausia išgirsta ir sprendžia miesto seniūnas Virginijus Žilius. Vyro rankose netyla mobilusis telefonas. Tačiau intensyviai plušančiam seniūnui šį mėnesį sukanka 65-eri. Pagal naująjį Valstybės tarnybos įstatymą jis nebegali tęsti valdininko karjeros. Tiesa, išlieka galimybė dar kuriam laikui įsidarbinti būsimam seniūnui darbus perduodančiu, padedančiu mentoriumi. Ką pasirinks seniūnas: poilsį nuo problemų ar jas?   

Mažas pajamas gaunantys žmonės kompensuojamuosius vaistus bei jiems reikiamas medicinos pagalbos priemones (MPP) gaus nemokamai, neprimokėdami nė cento. Tokioms finansinę naštą mažinančioms Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtoms pataisoms šiandien pritarė Seimas, jos įsigalios 2020 m. liepos 1-ąją.

Jau antrus metus buvusiame Vytauto gatvės kariniame miestelyje veikianti Tauragės atvira jaunimo erdvė kasdien pritraukia nuo kelių iki keliolikos, o savaitgaliais – ir porą dešimčių laisvalaikio praleisti atvykstančių jaunų žmonių. Ketinama plėstis: patalpomis besirūpinantis „Tauragės apskritasis stalas“ ieško poros darbuotojų ir planuoja atidaryti dar vieną jaunimo erdvę viename iš miesto mikrorajonų.