2020 Gegužės 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Vasaros estradą jau puošia devynių metrų aukščio metalinė saulutė

  • Įkelta: 2019-09-16
Eugenijaus Šalčio nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Nors oficialiai visuomenei saulutė dar nepristatyta, socialiniuose tinkluose jau plinta šio įspūdingo etnografinio kūrinio nuotraukos, vaizdo įrašai. Bus siekiama rekordo – skulptūros duomenys perduoti Lietuvos rekordus registruojančiai agentūrai „Factum“.

Viename vaizdo įrašų matoma, kaip Tauragės rajono savivaldybės administracijos ir Tauragės kultūros centro atstovai atlieka etnografinės saulutės matavimus. Neoficialiais duomenimis, visos skulptūros aukštis (įskaičiuojant tvirtinimo konstrukcijas bei pačią saulutę) siekia 9,05 m, jos viršuje esančios saulutės plotis – 3,76 m, saulutės aukštis – 3,44 m.

Kūrinio autorius – Kęstutis Plyskaitis. Mūsų miestą prie B.Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bei Martyno Mažvydo mokyklos puošia šio kalvio ekslibrisai bei meninė kompozicija prie Tauragės kultūros rūmų skirta režisieriui, žurnalistui, rašytojui Antanui Naraškevičiui. Taip pat K.Plyskaitis yra Tauragės pilies prieigose įkurdinto Tauragės tauro skulptūros autorius.

Oficialus saulutės pristatymas visuomenei vyks rugsėjo 22, Baltų vienybės dieną, 14 val. Autorius šį darbą skiria Žemaitijos 800 metų jubiliejui.

Šeštadienio vakarą, apie 20.30 val., J. Tumo - Vaižganto g., esančioje kavinėje „Meetas“ grupelė nenustatytų asmenų kėlė triukšmą. Aptarnaujančio personalo išprašyta lauk neblaivi kompanija įtūžo – išdaužė kavinės vitriną.

Šią savaitę ruduo pasirodys visu savo gražumu: šalyje vyraus vėsūs ir vėjuoti orai, daug kur nuvilnis lietus.

Nuo spalio mėnesio turėtų įsigalioti nemokamų elektroninių vizų į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį tvarka. Juokaujama, jog vienoje Rusijos imperijos sostine buvusio miesto gatvių galima išvysti tiek rūmų, kiek yra visoje Lietuvoje. Praėjusį mėnesį Sankt Peterburgas svetingai priėmė Tauragės „Gloria“ chorą, tad išvysti, kuo didžiuojasi Rusija, nuvykau ir aš, šių eilučių autorė.   

Tarp didmiesčių gyventojų vis labiau populiarėjantys elektriniai paspirtukai atrieda ir į Tauragės gatves. Mieste kuriasi bendruomenė, vienijanti šios susisiekimo priemonės entuziastus. Paspirtukais važinėja ne tik jaunimas, bet ir vyresnio amžiaus žmonės. Tiesa, grupėje kol kas vieni vyrai, bet bendruomenei didėjant tikimasi, kad prie jos prisijungs ir moterų.

Norkaitiškiai šauniai palydėjo vasarą, o tuo pačiu ir paminėjo penktąjį Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro gimtadienį: dalyvavo edukacijose, senoviškai pakviesti, skanavo žemaitiškus valgius, džiaugėsi kolektyvų pasirodymais, o sutemus, šviečiant fakelams ir skambant dainoms, kiemelyje įkurdino tradicinę kalvišką saulutę. Ši šventė, kaip ir visos kitos Norkaičiuose, – bendras Tradicinių amatų ir etnokultūros centro, „Galmenos“  bendruomenės ir bibliotekos „kūrinys“. Buvo smagu. Ko gero, kai stengiasi visi kartu, draugiškai surėmę pečius, – nepavykti negali.