2020 Gegužės 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Sukvietė į aukštųjų mokyklų parodą

  • Įkelta: 2019-09-13

Penktadienį  Tauragės Moksleivių kūrybos centro ir krašto muziejaus „Santaka“ erdvėse pusdieniui buvo įsikūrę įvairių šalies aukštųjų mokyklų atstovai. Vyko aukštųjų mokyklų paroda „Studijos kitaip“.

Į renginį susirinkęs jaunimas galėjo susipažinti su įvairiomis studijų programomis. Universitetų ir kolegijų atstovai atsakinėjo į jų klausimus, supažindino su karjeros galimybėmis baigus tam tikras studijų kryptis.

Tauragėje tokia aukštųjų mokyklų paroda vyko pirmą kartą. Jos iniciatoriai – Tauragės rajono moksleivių draugija „Asorti“.

– Kiekviena mokykla savo vyresniųjų klasių mokiniams organizuoja išvykas į universitetus. Tačiau ne visi mokiniai turi galimybę ir lėšų į jas vykti. Pagalvojome, kodėl to nesuorganizavus Tauragėje, – kalbėjo Kristina Kovaliova, Tauragės rajono moksleivių draugijos „Asorti“ pirmininkė.

Tauragėje viešėjo Vilniaus universiteto, Vilniaus kolegijos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, taurptautinio universiteto  LCC, Kauno technikos universiteto, Klaipėdos technikos, Klaipėdos valstybinės, Panevėžio ir Socialinių mokslų kolegijų atstovai. Karjeros klausimais konsultavo Tauragės teritorinės darbo biržos Jaunimo užimtumo skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Tutlienė.

Paroda vyko iki 17 valandos.

Dėmesio centre – vėl Batakių pagrindinė mokykla. Ne per seniausiai nurimus skandalams dėl buvusio direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus smurto prieš mokinį ir problemų su alkoholiu, atrodė, mokyklos bendruomenė galės lengviau atsikvėpti. Kol neatėjo mokslo metų pradžia. Kilus tėvų ir pedagogų nepasitenkinimui dėl pirmosios-trečiosios klasių sujungimo paaiškėjo, kad problemų čia esama gilesnių. Skaudvilės gimnazijos direktorius Nerijus Jocys prakalbo apie kaimo mokyklų aktualiją – „skolinamus“, t. y. fiktyviai į sąrašus įrašomus vaikus. Spaudimą tai daryti teigė patyręs jis pats.

Policija tiria vakar automobilių saugomoje aikštelėje įvykusią vagystę. Ilgapirščiai nuo vieno aikštelėje stovėjusių „Peugeot“ markės automobilių nuėmė ratlankius.

Ketvirtadienio vakarą, apie 21 val., automagistralėje ties Paupio kaimu (Šilalės r.), 26-erių metų vyras automobiliu partrenkė į važiuojamąją dalį išbėgusį briedį. Automobiliui sustojus į šį rėžėsi iš paskos važiavusi ,,AUDI A4“.

Savivaldybės kontroliuojamos UAB „Dunokai“ direktorius Audrius Mosėjus pateikė prašymą trauktis iš pareigų. Šiuo metu ant privatizavimo slenksčio stovinčiai bendrovei vadovaujantis 39-erių vyras tokį sprendimą priima jau ne pirmą kartą. Kodėl – skaitykite laikraščio vedamajame.

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kartu su Tauragės rajono savivaldybe baigia įgyvendinti grandiozinį projektą ir rugsėjo 12 d. atvers savo lankytojams modernias ekspozicijas. Projekto vertė siekia 700 tūkst. eurų. Modernizuojant muziejaus erdves dirbo gausi įvairių specialistų komanda. Tad lankytojams pamatyti bus ką – muziejus atsinaujino iš pagrindų.