2020 Gegužės 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Sprendimai, abejojant dėl finansinės padėties stabilumo

  • Įkelta: 2019-09-20

Įvairiuose gyvenimo etapuose pavieniai asmenys bei šeimos susiduria su skirtinga finansine padėtimi. Vienu laikotarpiu uždirbama daugiau, kitu – mažiau, taip pat keičiantis įpročiams, keičiasi poreikiai. Pavyzdžiui, šeimoje atsiradus naujiems gyventojams – vaikams, natūraliai padidėja išlaidų kiekis, nors pajamos, dažnu atveju, išlieka tokios pačios kaip anksčiau. Esant būtinybei įsigyti didesnius pirkinius kaip baldai, buitinės technikos prietaisai, brangiau kainuojančius daiktus, pavyzdžiui, automobilį, pritrūkus santaupų namų remontui, medicinos ar sveikatinimo paslaugoms – sprendimu gali tapti banko finansavimas. Daugiau informacijos apie paskolų tipus, reikalavimus paraiškų teikėjams, finansavimo sąlygas, grąžinimo tvarką, palūkanas yra pateikiama tinklapyje. Svarbu paminėti, jog bet koks įsipareigojimas bankui neturi tapti našta ar galvos skausmu. Ką daryti, kad taip neatsitiktų?

Nemaža dalis finansų ekspertų norintiems pasiskolinti taiko praktiką-treniruotę. Pirmiausia, vertėtų kreiptis į asmeninį finansų ekspertą, kuris įvertina siekiančio pasiskolinti kredito istoriją, tai yra, buvusius ar esamus įsipareigojimus, laikotarpį, per kurį jie buvo grąžinti, gaunamas pajamas, jų stabilumą bei kitus svarbius aspektus. Taip pat planuojančio pasiskolinti asmens ar šeimos yra prašoma įvardinti kuo tikslesnę pinigų sumą, dėl kurios bus kreipiamasi į banką. Tam, kad nuspręstumėte, kokios pinigų sumos jums reikės, verta ją apskaičiuoti. Jeigu finansavimo reikia, pavyzdžiui, baldams – apžvelkite fizinių bei elektroninių parduotuvių asortimentą, išsirinkite jus dominančias prekes ir pasižymėkite jų kainą. Tuomet, su asmeninio finansų eksperto pagalba, dar prieš teikiant paskolos prašymą, mažiausiai poros mėnesių laikotarpiu atsidėkite tam tikrą pajamų dalį, kurią ateityje, esant teigiamam banko sprendimui, reikės mokėti bankui. Ši „treniruotė“ padeda geriau atkreipti dėmesį į gaunamas pajamas, išlaidas ir įvertinti, ar numatytos pinigų sumos atsidėjimas jūsų šeimai nesukelia nepatogumų.

Taip pat abejojant dėl finansinės padėties stabilumo, specialistai gali konsultuoti taupymo klausimais. Jeigu iki šiol turėjote vieną asmeninę banko sąskaitą, taupymo metu jums prireiks ir antros – taupomosios. Būtent į šią sąskaitą kiekvieną mėnesį pervesite nedidelę pajamų dalį, tačiau ją dauginant iš dvylikos mėnesių per metus, susidarys solidi suma, kurią galėsite arba išleisti nenumatytoms išlaidoms, arba jos neliesti ir toliau taupyti. Kiekvienas asmeninis finansų ekspertas pataria taupyti ir turėti pinigų „juodai dienai“, kadangi negalime žinoti, kada dėl nenumatytų priežasčių mūsų pajamos gali sumažėti. Taupyti individualiai ar kartu su sutuoktiniu – kiekvieno asmeninis apsisprendimas, o nesant tikriems, geriausiai patars profesionalūs specialistai.

Esant nepastovioms pajamoms, pavyzdžiui, dirbant ne nuolatinį darbą, vykdant savarankišką veiklą, galima svarstyti apie papildomas pajamas, kurios neužima ypač daug asmeninio laiko. Darbas nuotoliniu būdu ar puse etato, norint daugiau uždirbti, daugeliui žmonių yra tapę tikru išsigelbėjimu, garantuojančiu didesnes pajamas, kurias galima atsidėti arba išleisti kasdienėms reikmėms. Esant dideliam poreikiui ir norui, kiekvienas iš mūsų gali uždirbti daugiau, tereikia motyvacijos ir žengti pirmą žingsnį tikslo link.

Stabili šeimos finansinė padėtis be jokios abejonės atveria daugiau galimybių, susijusių su šeimos narių poreikių tenkinimu, atostogomis ar mėgstamu laisvalaikiu. Kad ir kokį sprendimą pasirinktumėte, įvertinkite galimybes, konsultuokitės su specialistais ir ilgainiui jūsų finansinė padėtis taps kur kas stabilesnė. Rūpestį keliantys finansiniai klausimai nėra malonūs, tačiau yra galimybių, kaip juos išspręsti. Banko finansavimas, taupymas, papildomas uždarbis – tai tik keletas pasiūlymų, į kuriuos atsižvelgę, kiekvienas galite susikurti geresnę ir finansiškai stabilią ateitį.

Užs. Nr. 113

Kiekvienais metais rugsėjo 22-ąją dieną Europos Sąjungoje ir pasaulyje minima „Diena be automobilio“. Atsiliepdamos į Susisiekimo ministerijos kvietimą šalies savivaldybės suteikia galimybę nemokamai važiuoti viešuoju transportu. Nors pora dienų anksčiau, prie iniciatyvos jungiasi ir Tauragė – viešasis transportas šiandien nemokamas. 

Sekmadienį po dešimties dienų viešnagės JAV kupinas įspūdžių grįžo Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Lietuvos regionų atstovų delegacija lankėsi Vašingtone, Detroite ir Džeksonvilyje, kur sėmėsi efektyvaus miesto valdymo paslapčių. D. Kaminskas atskleidė, jog labiausiai jam įsiminė trys dalykai, kuriuos pritaikę namuose lietuviai galėtų susikurti amerikietišką gerovę. Kokie – skaitykite laikraščio vedamajame.

Į policiją kreipėsi apsaugos tarnybos „G4S“ atstovai. Pranešta, jog naktį iš penktadienio į šeštadienį buvo apgadintas dešinės pusės automobilio sparnas.

Artimiausias dienas šalyje orai privers žvarbti: atvės dar labiau, pūs nemalonus vėjas, dažnai palis. Visgi, savaitgalį šalį pasieks malonesnės permainos. Tuo metu šilumos jau bus daugiau, lietaus debesys trauksis.

Po darbo skuba į mugę
  • Įkelta: 2019-09-18

Besibaigiant darbo dienai Pilies aikštėje vykstančioje mugėje pirkėjų daugėja. Paklausiausios prekės – maistas. Pirkėjus masina rūkyta žuvis, mėsa, naminė duona, mažiesiems mamos nupirkti negaili naminių daržovių traškučių.