2020 Liepos 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šiandien minima socialinių darbuotojų diena

  • Įkelta: 2019-09-27
Lauksargių globos namų archyvo nuotrauka

Visuomenės  pažeidžiamiausiųjų grupių „angelai sargai“, socialiniai darbuotojai, šiandien švenčia. Rugsėjo 27-ąją Lietuvoje oficialiai minima Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Šia proga Tauragės miesto ir rajono įstaigų socialinių paslaugų darbuotojai dalyvaus Švc. Trejybės bažnyčioje vyksiančiose pamaldose, jiems koncertuos gospel choras „Gloria“.

Socialiniai darbuotojai su švente sveikinti ir socialinėje erdvėje. Iveta Skurvydienė, Tauragės pirminės sveikatos priežiūros vaikų ligų gydytoja, pulmonologė linkėjo būti sveikais, suteikti vilties tiems, kurie norėtų būti panašūs į socialinius darbuotojus.

„Esate tie žmonės, iš kurių galima tikėtis empatijos, lojalumo, pagarbos, diskretiškumo, atjautos, patarimo, užtarimo, pavėžėjimo, euro iki algos ar pašalpos, ir dar daugiau. Jums kantrybės pavydi net dievai“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo medikė.

Lauksargių globos namų socialinio puslapio paskyroje publikuota linksma skėčius laikančių įstaigos darbuotojų nuotrauka. Anot Jovitos Černeckienės, Lauksargių globos namų direktorės, nuotraukoje – prieš savaitę išvykoje į Gelgaudiškio dvarą dalyvavusios įstaigos socialinės darbuotojos ir jų padėjėjos.

– Labai retai nutinka taip, kad galime kur nors išvykti visi kartu. Ir tą dieną, žinoma, dalis išvykoje nedalyvavo, nes turėjo dirbti. Senelių vienų nepaliksi. Stebėjome teatralizuotą programą Gelgaudiškio dvare, aplankėme kitas Jurbarko rajono lankytinas vietas, – apie tai, kaip paminėjo socialinio darbuotojo dieną pasakojo įstaigos vadovė.

Lietuvos socialinių darbuotojų diena Lietuvos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos iniciatyva šalyje oficialiai švenčiama nuo 2004 metų. Šventės data pasirinkta atsižvelgus į tai, kad rugsėjo mėnesį 1993 metais įvyko pirmasis Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos suvažiavimas. Be to, diena siejama ir su šv. Vincento Pauliečio vardu.

Krepšinio klubas „Fortūna-Agava“ netikėtai paskelbė keičiantis pavadinimą ir nuo šiol bus žinomas kaip Tauragės „Tauragė“. Klubo atstovai neigia kalbas apie besikeičiančius pagrindinius rėmėjus. Regionų krepšinio lygoje žaidžiantis klubas aktyviai ruošiasi naujam sezonui. Kiek anksčiau klubas skelbė apie vyriausiojo trenerio pasikeitimą.

Už keleto valandų miesto gatvėse pasklis lobių ieškotojai – prasidės naktinis orientavimosi žaidimas. Jo dalyviai ieškos įvairiomis mįslėmis, uždaviniais, galvosūkiais užkoduotų objektų.

Ketvirtadienio rytą vyko Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovo atranka. Prie savivaldybės mažosios salės durų lūkuriavo du kandidatai – penkerius metus įstaigai vadovavęs ir kadenciją baigęs medikas Donatas Petrošius ir buvusi Pagėgių PSPC vadovė, 35-erių Lauksargiuose gimusi Vitalija Golovko. Daugiau balų surinko ir atrankos laimėtoju paskelbtas D. Petrošius, jis vadovaus įstaigai dar penkerius metus. Kokios nuotaikos ir mintys apie naują kadenciją lydėjo laimėtoją po konkurso sužinosite rytdienos vedamajame.

Antroje savaitės pusėje į šalį atkeliaus šiltų orų porcija. Bent dvi dienas – ketvirtadienį ir penktadienį bus ne tik maloniai šilta, bet ir saulėta. Visgi, savaitgalį teks prisiminti skėčius, kadangi šalį pasieks lietaus pritvinkę debesys. Naktimis šalnos atsitrauks,  dienomis laikysis vidutiniškai šilti orai, nuotaiką jauks tik lietus.

Vakar darbo dienos pabaigoje buvusios „Maxima“ parduotuvės patalpose, tauragiškių vadinamoje „Pušelėje“, vykdant statybos darbus buvo nutrauktas karšto vandens vamzdynas. Dalis Žalgirių mikrorajono gyventojų liko be karšto vandens.

Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ šiandien, rugsėjo 20 d., 16 val., bus atidaryta menininkės, technologijų mokytojos ekspertės Audros Paulauskienės kūrybinių darbų paroda „Asmenybės veidrodis“. Pamačiusieji jos eksponatus tikrai jais žavėsis, o žinantieji, kaip jų autorė užsiėmusi ir kiek atiduoda savęs kitiems, tikriausiai negalės atsistebėti – ir kada gi ji viską suspėja?

Ryt duris atveria šalia Gedimino ir J.Tumo-Vaižganto gatvių sankryžos įsikūrusi pigių drabužių ir namų apyvokos prekių parduotuvė „Pepco“.

Nuo šio mėnesio Tauragės ir Skaudvilės gydymo įstaigų vadovams kyla pastovioji darbo užmokesčio dalis. Taip šį trečiadienį posėdžiavusi Taryba nutarė atsižvelgdama į neseniai šalyje įsigaliojusias naujas Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas.

Praėjusią savaitę Taryba priėmė sprendimą teikti projekto paraišką dėl papildomo finansavimo vienai miesto gatvių asfaltuoti. Likus lėšų nuo Europos Sąjungos finansuotų Žemaitės, Smėlynų gatvių ir Smėlynų skersgatvio asfaltavimo projektų, atsirado galimybė jas nukreipti į kitų pagal eiliškumo sąrašą numatytų gatvių rekonstrukciją. Anot Plėtros ir investicijų skyriaus vedėjos Genovaitės Pukelytės, pirmoji sąraše – Pilėnų gatvė. Dėl jos asfaltavimo ir bus teikiama paraiška likusių lėšų panaudojimui.

Užvakar, apie 22 val., ugniagesiai skubėjo į Smėlynų gatvėje esančiame nenaudojamame pastate kilusį gaisrą. Degė buvusios tarpkolūkinės statybos organizacijos administracinio pastato aktų salė.

Rūsy rastas miręs vyras
  • Įkelta: 2019-09-23

Sekmadienį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai vyko į vieną D.Poškos gatvės daugiabučių. Rūsyje rastas 72 metų vyro lavonas.

Ko gero, jokiam kitam pastatui nėra išsakoma tiek daug epitetų, kaip būste, kuriame gyvenama. Sakoma, kad namai turi būti jaukūs, patogūs, gražūs, saugūs, juose turi būti gera bei malonu leisti laiką. Dar sakoma, kad namuose turi būti šviesu ir jauku. Tačiau, kaip įgyvendinti šiuos du tikslus? Jei ir jūsų tikslas yra jaukūs bei šviesūs namai, tai mes jums turime keletą patarimų, kurių tikrai vertėtų paisyti.

Visą šią savaitę Lietuvoje vyraus sausi, dažniausiai saulėti, bet šaltoki orai. Naktimis daug kur numatomos šalnos, vietomis temperatūra gali būti ir silpnai neigiama. 

UAB „Tauragės būstas“ netrukus, po gero mėnesio, nebeliks – bendrovė bus prijungta prie UAB „Šilutės būstas“. Kodėl nuspręsta jungtis po vienu prekės ženklu, ar reorganizacija atneš kokių nors permainų daugiabučių, kuriuos dabar administruoja „Tauragės būstas“, gyventojams?

Skaudvilės krašto muziejus vakar oficialiai atverė duris naujoje erdvėje. Naujoje tik sąlyginai. Iki tol mažose kultūros namų patalpose veikęs muziejus persikėlė į šimtmečio istoriją menantį Skaudvilės valsčiaus pastatą. Čia iki šiol dirbo policija. Lankytojai jau dabar pajuto pokyčius.

Trečiadienio vakarą prie Tauragės rajono savivaldybės pastato vyko smagus sujudimas – atidengtas Kęstučio Plyskaičio nukaltas suolelis intriguojančiu pavadinimu – 1+1=3. Šią dovaną metrikacijos skyriaus prieigose tauragiškiams įteikė LIONS klubas.

Savivaldybės kontroliuojamos UAB „Dunokai“ direktorius Audrius Mosėjus pateikė prašymą trauktis iš pareigų nuo rugsėjo 30 dienos. Šiuo metu ant privatizavimo slenksčio stovinčiai bendrovei vadovaujantis 39-erių vyras tokį sprendimą priima jau ne pirmą kartą, tačiau, kaip visada, nuo komentarų žiniasklaidai išsisukinėja.

Praėjusį penktadienį sodyboje „Požerūnų malūnas“ vyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) dvidešimtmečio šventė. Netrūko garbingų svečių, sveikinimo kalbų, dovanų. Asociacijos pirmininkė Giedrė Stulginskienė kartu su gausiu būriu susirinkusių verslininkų džiaugėsi, jog per šį laikotarpį keitėsi daug kas, tačiau vienas dalykas išliko nepakitęs – bendradarbiavimas ir pagalba vienas kitam.

Įvairiuose gyvenimo etapuose pavieniai asmenys bei šeimos susiduria su skirtinga finansine padėtimi. Vienu laikotarpiu uždirbama daugiau, kitu – mažiau, taip pat keičiantis įpročiams, keičiasi poreikiai. Pavyzdžiui, šeimoje atsiradus naujiems gyventojams – vaikams, natūraliai padidėja išlaidų kiekis, nors pajamos, dažnu atveju, išlieka tokios pačios kaip anksčiau. Esant būtinybei įsigyti didesnius pirkinius kaip baldai, buitinės technikos prietaisai, brangiau kainuojančius daiktus, pavyzdžiui, automobilį, pritrūkus santaupų namų remontui, medicinos ar sveikatinimo paslaugoms – sprendimu gali tapti banko finansavimas. Daugiau informacijos apie paskolų tipus, reikalavimus paraiškų teikėjams, finansavimo sąlygas, grąžinimo tvarką, palūkanas yra pateikiama tinklapyje. Svarbu paminėti, jog bet koks įsipareigojimas bankui neturi tapti našta ar galvos skausmu. Ką daryti, kad taip neatsitiktų?

Kiekvienais metais rugsėjo 22-ąją dieną Europos Sąjungoje ir pasaulyje minima „Diena be automobilio“. Atsiliepdamos į Susisiekimo ministerijos kvietimą šalies savivaldybės suteikia galimybę nemokamai važiuoti viešuoju transportu. Nors pora dienų anksčiau, prie iniciatyvos jungiasi ir Tauragė – viešasis transportas šiandien nemokamas. 

Sekmadienį po dešimties dienų viešnagės JAV kupinas įspūdžių grįžo Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Lietuvos regionų atstovų delegacija lankėsi Vašingtone, Detroite ir Džeksonvilyje, kur sėmėsi efektyvaus miesto valdymo paslapčių. D. Kaminskas atskleidė, jog labiausiai jam įsiminė trys dalykai, kuriuos pritaikę namuose lietuviai galėtų susikurti amerikietišką gerovę. Kokie – skaitykite laikraščio vedamajame.

Į policiją kreipėsi apsaugos tarnybos „G4S“ atstovai. Pranešta, jog naktį iš penktadienio į šeštadienį buvo apgadintas dešinės pusės automobilio sparnas.

Artimiausias dienas šalyje orai privers žvarbti: atvės dar labiau, pūs nemalonus vėjas, dažnai palis. Visgi, savaitgalį šalį pasieks malonesnės permainos. Tuo metu šilumos jau bus daugiau, lietaus debesys trauksis.

Po darbo skuba į mugę
  • Įkelta: 2019-09-18

Besibaigiant darbo dienai Pilies aikštėje vykstančioje mugėje pirkėjų daugėja. Paklausiausios prekės – maistas. Pirkėjus masina rūkyta žuvis, mėsa, naminė duona, mažiesiems mamos nupirkti negaili naminių daržovių traškučių.

Vakar į VĮ Regitra įregistruoti automobilio atvykęs vyras sužinojo, jog to padaryti jam nebus leista. Specialistas nustatė, jog transporto priemonė, kurią vyras pristatė į centrą yra vogta.