2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

„Ready“ įkūrėja Edita Alijošienė pasirengusi laužyti stereotipinį mąstymą

  • Įkelta: 2019-09-17

Treniruočių sezono atidarymo vakarėlio akimirkos, nuotraukoje: esamos, buvusios ir būsimos sporto klubo narės

Jovitos Verpečinskienės nuotrauka

Bažnyčių gatvėje veikiančio sporto klubo savininkė Edita Alijošienė laikosi nuomonės, jog negražių moterų nėra. Tai akcentuoja ir jos sporto klube besitreniruojančioms moterims. Tauragė, anot jos, vis dar kaustoma stereotipinio mąstymo, kai visuomenė diktuoja, kokia privalo būti moteris, kaip elgtis, kas jai dera ir kas ne. Iš to gimsta nusivylimas, kompleksai, depresija.

Apie visuomenės standartus

Praėjusią savaitę sporto klubo „Ready“ buvusios, dabartinės ir būsimos narės susibūrė į naujo sezono atidarymo vakarėlį. Šventės erdvė atrodė netradiciškai: tarp pastatų, kurių viename įsikūręs sporto klubas „Ready“, o kitame – kavinukė „Vero cafe“, buvo vaišėmis nukrauti stalai, kabojo elektrinių lempučių girliandos, gyvai skambėjo saksofono muzika. Praeiviai stabteldavo, klausdavo, kas čia vyksta. Renginys sulaukė ne tik susidomėjimo, bet ir pasipiktinimo. „Tauragės žinių“ interneto portale paskelbus apie vakarėlį pasipylė kiek piktoki komentarai. Juose buvo svarstomas nuotraukose matomų moterų socialinis statusas, materialinė padėtis, išvaizda, moterims komentatoriai siūlė eiti kasti bulves ar mankšta užsiimti namuose.

Pasak Editos, perskaičiusios tokius komentarus moterys kiek nuliūdo, tačiau stengėsi į tai pažvelgti su šypsena.

– Viena moterų dirba labai sunkiai ir dar prieš darbą atvyksta į treniruotes, kuriose išties tenka paplušėti. Žinoma, nesmagu išgirdus, jog kažkas mano, jog esi „išlaikytinė“, tačiau kartu ir juokinga, – kalba Edita.

–Tas vienas kito nekentimas – visų Lietuvos mažų miestų bėda. Visi vienas kitą pažįsta, tad visuomenės standartai labai lengvai primetami. Jei kas nors ima elgtis ne taip, kaip visiems įprasta, natūralu, jog kyla pasipiktinimas.

„Ką kiti pasakys?“

Kaip pašnekovė sako, aplinkoje yra pilna negatyvo. Jis, pasak jos, gimsta iš nusivylimo, o nusivylimas – iš nesugebėjimo atitikti visuomenės standartus, kurie diktuoja, jog laminga moteris ta, kuri yra liekna, gerai uždirbanti, nepriklausoma. Ar daug Editos aplinkoje nusivylusių moterų?

– Labai. Kaip ir minėjau, jos mėgina save įsprausti į rėmus, nepavykus – nusivilia. „Esu stora“, „esu per plona“, „negraži oda“, – save apibūdina moterys. O žinote, jog kartais itin lieknoms moterims sunku priaugti svorio net daug valgant, nes šios kenčia nuo nerimo sutrikimo? O nerimas atsiranda pritrūkus gyvenimo pilnatvės. Nerandant drąsos elgtis taip, kaip norisi. Vis kyla klausimas  – „Ką kiti pasakys?“. Koks skirtumas, ką kiti pasakys! Svarbiausia – patikti sau, – mintimis dalijosi Edita.

Bažnyčių gatvėje jos sporto klubas „Ready“ veikia jau metus. Edita trykšta džiaugsmu, matydama vis geriau besijaučiančias moteris, laimingesnes, sutvirtėjusias, pasitikinčias savimi.

– Pasitaiko, ateina moteris ir bijo žodį pratarti. Jaučiasi nedrąsiai. Po dviejų mėnesių ji pražysta. Treniruočių metu tvirtėja kūnas, net oda ima atrodyti sveikiau, atsiranda pasitikėjimas. Be to, fizinis krūvis gerina nuotaiką, todėl gelbsti nuo depresijos, – teigia Edita.

Tikslas – sveikatinti

Kas Editą paskatino sportinei veiklai? Moteris prisimena savo savijautą po trečiosios atžalos gimimo.

– Nors visuomet buvau liekna, tačiau ėmė skaudėti nugarą. Pavargdavau lipdama laiptais. Kūnas atrodė suglebęs. Ėmiau lankyti vieną Tauragės sporto klubą. Man labai patiko. Nuo 2011 metų sportuoju kone kasdien, – pasakoja pašnekovė.

Išvydusi sporto teikiamą naudą, Edita pradėjo domėtis fitnesu. Ėmė lankytis įvairiuose šios srities profesionalų rengiamuose kursuose, seminaruose. Biomedicinos srities išsilavinimą turinti moteris nutarė pati įkurti sporto klubą.

– Kiekvieno atvykusio pirmiausia klausiu, kokių pokyčių jis tikisi. Kai kurios atvyksta genamos sveikatos problemų, kitos tiesiog nori padailinti figūrą. Stengiuosi akcentuoti, kad mano darbas – sveikatinti. Treniruotės pareikalauja nemenkų pastangų. Iš treniruotės būtina išeiti sušilusiai. Organizmas turi pajusti poveikį, – kalba Edita.

Edita Alijošienė. Asmeninio archyvo nuotrauka
Treniruotė sporto klube. Asmeninio archyvo nuotrauka

Laužo standartus

Ne kartą Edita buvo surengusi sporto klubą lankančių moterų fotosesiją. Anot jos, toks veiklos pagyvinimas ne tik motyvuoja moteris darbui, bet ir kelia savivertę.

– Jos ima dar labiau taisyti savo mitybą, valgyti sveikai, uoliau sportuoti. Be to, noriu, kad moterys išsilaisvintų iš kūno standartų. Fotosesijų metu su moterimis dirba ir stilistas, ir fotografas. Moterys padrąsinamos, pagiriamos. Ir tos, kurios netikėjo savo žavesiu, galų gale išvydusios nuotraukas nustemba esančios gražios. Gražios tiek itin lieknos, kurios manė, jog joms trūksta svorio, tiek pilnos, kurios manė, jog didesnis svoris nesuderinamas su grožiu. Kyla moterų pasitikėjimas savimi. Taip sulaužome standartus, kokia moteris privalo būti, – teigia Edita.

Sporto klube vyrauja šeimyniška atmosfera. Kiekvienam atvykusiam skiriama dėmesio, moterys kartu juokauja, drąsina viena kitą, treniruočių metu, jei kyla poreikis, užkanda. Anot Editos, itin svarbu moterims viena kitai palaikyti kitą – aplink pakanka negatyvo, kiekvienas turi turėti vietą, kurioje būtų priimamas toks, koks yra.

– Nesvarbu, koks tavo fitneso pažangumo lygis ir kokia tavo figūra, amžius. Nė viena nesame geresnė už kitą. Visos esame čia tam, kad pagerintume savo kūnus ir sielas. Salėje mes gerbiame viena kitą. Mus vienija bendri tikslai: sveikatintis ir jaustis puikiai, – kalba trenerė.

Pirmadienį, apie 10.50 val., savo namuose Juodpetrių kaime rastas 66 metų vyro kūnas.

Pirmadienį vyko antras komisijos posėdis, kuriame buvo vertinama „Bastilijos“ komplekso veikla. Šis sporto centro administruojama bazė nerimą kelia jau ne vienerius metus. Ne tik politikai, bet ir sportininkai pripažįsta, kad „Bastilija“ nekonkurencinga.

Šiuolaikinės technologijos leidžia įsigyti karščiausias sezono naujienas nekeliant kojos iš namų. Niekam ne naujiena, kad apsipirkimas internetu yra greičiausias ir patogiausias būdas atnaujinti savo rūbų spintą. Vis tik atsiranda vartotojų, kurie nesinaudoja galimybe madingų rūbų įsigyti internetu, nes abejoja ar pavyks nesimatavus išsirinkti puikiai tinkantį drabužį. Jūsų sėkmę apsiperkant internetu gali lemti dėmesingumas renkantis prekę bei keletas nedidelių gudrybių.

Nors oficialiai visuomenei saulutė dar nepristatyta, socialiniuose tinkluose jau plinta šio įspūdingo etnografinio kūrinio nuotraukos. Bus siekiama rekordo – skulptūros duomenys perduoti Lietuvos rekordus registruojančiai agentūrai „Factum“.

Šeštadienio vakarą, apie 20.30 val., J. Tumo - Vaižganto g., esančioje kavinėje „Meetas“ grupelė nenustatytų asmenų kėlė triukšmą. Aptarnaujančio personalo išprašyta lauk neblaivi kompanija įtūžo – išdaužė kavinės vitriną.