2020 Vasario 28 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: rugsėjo pradžia pažers permainų

  • Įkelta: 2019-09-02
Simonos Valinčiūtės nuotrauka

Po itin šilto savaitgalio, pirmoji rugsėjo savaitė jau bus gaivesnė. Pirmadienį į šalį atkeliaus lietus, šiluma palaipsniui išblės, nors vietomis termometrų stulpeliai dar spės šoktelti iki 29 laipsnių. Antradienį ir trečiadienį daug kur palis, vyraus žemesnės temperatūros nei praėjusį savaitgalį, o ketvirtadienį vėl padvelks vasariška šiluma, krituliai atsitrauks. Tačiau tik trumpam.  

Šiandien dieną iš vakarų į šalį plūstels krituliai ir vėsesni orai. Jau ryto valandomis vakarinėje šalies dalyje pasirodę lietaus debesys, palaipsniui keliaus rytų link. Numatomi stipresni vakarinių krypčių vėjo gūsiai, vietomis griaudės perkūnija. Visgi, rytinius šalies rajonus krituliai pasieks tik vakaro valandomis. Aukščiausiai temperatūra šiandien kils rytinėje ir pietinėje šalies dalyje, termometrai čia fiksuos 29 laipsnius šilumos. Gaiviausia bus vakariniuose šalies rajonuose, kur temperatūra svyruos apie 20 laipsnių. Dienos metu Vilniuje vyraus 27, Kaune ir Panevėžyje 26 laipsnių šiluma. Šiauliuose oras šils iki 24, Klaipėdoje iki 21 laipsnio.

Antradienį orai bus gerokai gaivesni, dangų dažniau niaukstys debesys, dar daugelyje vietovių palis, dažniau šalies pietryčiuose, rytuose. Pūs vėsokas šiaurės vakarų krypties vėjas. Nakties valandomis temperatūra svyruos tarp 10–16 laipsnių šilumos, pajūryje bus apie 17 laipsnių šilumos. Dienos metu Vilniuje bus apie 17, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 18 laipsnių šilumos. Kaune ir Klaipėdoje oras šils iki 19 laipsnių.

Trečiadienį dažniau palis vakariniuose šalies rajonuose, likusioje šalies dalyje tarp debesų žvilgčios saulė, pūs vidutinio stiprumo vakarinių krypčių vėjas. Nakties metu vietomis tvyros rūkas, temperatūra svyruos tarp 7–14 laipsnių šilumos, pajūryje bus apie 15–17 laipsnių šilumos. Dienos metu Vilniuje ir Kaune oras šils iki 22–23 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 21, Klaipėdoje apie 20 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienio naktį ir didžiąją dienos dalį žymesnių kritulių nenumatoma, temperatūra kils aukščiau. Pūs gūsingas pietų, pietvakarių krypties vėjas. Nakties valandomis suboluos rūkai, vyraus 11–15, prie jūros 17 laipsnių šiluma. Dienos metu numatomas nepastovus debesuotumas, vakarėjant prie jūros jau gali palyti. Vilniuje ir Šiauliuose oras šils iki 23, Kaune ir Panevėžyje iki 24 laipsnių. Klaipėdoje termometrai fiksuos 21 laipsnį šilumos.

Penktadienį šiluma vėl šiek tiek atslūgs, numatomas permainingas debesuotumas, trumpi krituliai. Išsilaikys apysmarkis vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Nakties metu numatoma 11–15 laipsnių šiluma. Dieną Vilniuje ir Kaune oras šils iki 20 laipsnių. Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje bus apie 19 laipsnių šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį vėl prireiks skėčių, išsilaikys vėjuoti orai, temperatūra žymiai nesikeis.  

Šeštadienį Prancūzijoje prasidėjo aštuntasis Pasaulio ralio-kroso čempionato etapas. Po dviejų kvalifikacijos važiavimų staigmeną pažėrė „GCK Academy“ komandai šiame čmepionate atstovaujantis lietuvis Rokas Baciuška. Geriausią laiką pademonstravęs ne tik savo važiavime antrojoje kvalifikacijoje, bet ir laimėjęs ją, šovė į pirmąją vietą ir tapo bendrosios įskaitos lyderiu po dviejų kvalifikacijų.

Tauragiškis 23-ejų Justinas Mejeris, kaip ir jo šokių partnerė Ieva, šokių aikštelėje sukasi nuo vaikystės, tačiau labiausiai išgarsėjo, kai „Youtube“ platformoje pasidalijo romantiško šokio, sukurto pagal atlikėjo Samo Smitho dainą „Dancing with a stranger“, vaizdo įrašu. Tobulą šokį pažiūrėjo daugiau nei 1 mln. žmonių, o šokėjai sulaukė kvietimų dalyvauti Amerikos ir Vokietijos talentų projektuose. Vis dėlto pirmąjį žingsnį į didžiąją sceną pora pasirinko žengti Lietuvoje – LNK televizijos projekto „Šokio revoliucija“ scenoje, kuris startuoja jau rugsėjo 1–ąją ir vadinamas inovatyviausiu televizijos istorijoje. Prieš pat prasidedant projektui – trumpas interviu su Justinu Mejeriu, šiuo metu poilsiaujančiu Amerikoje.

Šią savaitę pradėjo veikti pirmosios elektromobilių įkrovos stotelės Tauragės rajono savivaldybės kieme. Jose elektromobilius nemokamai gali įkrauti visi norintieji.

Į mokyklą visi moksleiviai galės neiti, jei oras įkais iki 30 laipsnių, penktadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Šiemet, kaip ir pernai, Mokslo ir žinių diena išpuola savaitgalį – rugsėjo 1-oji šiemet minima sekmadienį. Ugdymo įstaigos savo nuožiūra gali šventę perkelti ir švęsti ne sekmadienį, o pirmadienį – rugsėjo 2-ąją. Taip elgsis visos Tauragės rajono mokyklos, tačiau dauguma prekybininkų savo planų nekeis ir pirmadienį alkoholiu prekiaus.