2020 Gegužės 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: ruduo malonus nebus – talžys vėjas, atvės

  • Įkelta: 2019-09-16

Šią savaitę ruduo pasirodys visu savo gražumu: šalyje vyraus vėsūs ir vėjuoti orai, daug kur nuvilnis lietus.

Šiandien šalyje numatomas nepastovus debesuotumas, daugelyje vietovių protarpiais palis. Pūs smarkus vakarų krypties vėjas, gūsiai sieks 15–20, vietomis 22 metrus per sekundę. Dieną šiluma bus kukli. Vilniuje ir Panevėžyje oras šils iki 16, Kaune iki 17 laipsnių. Šiauliuose ir Klaipėdoje bus apie 15 laipsnių šilumos.

Antradienio naktį lietaus sumažės, vėjas truputį sušvelnės. Temperatūra svyruos tarp 7–14 laipsnių šilumos. Dienos metu vyraus ilgesnio pobūdžio lietus, vėjas vėl sustiprės, bus dar vėsiau. Vėjo gūsiai sieks 15–20 metrų per sekundę. Vilniuje ir Panevėžyje termometrai fiksuos 15 laipsnių. Kaune, Šiauliuose ir Klaipėdoje bus apie 14 laipsnių šilumos.

Trečiadienį didesnių permainų nenumatoma, šalyje išsilaikys žvarbūs ir vėjuoti orai. Lietaus debesys taip pat lankysis ir naktį, ir dieną. Vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjo gūsiai sieks 13–17 metrų per sekundę. Nakties valandomis temperatūra kris iki 6–10 laipsnių šilumos. Dieną Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje oras šils iki 14 laipsnių. Šiauliuose ir Klaipėdoje bus apie 13 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienio naktį palis tik kai kur, rytas bus kiek šviesesnis, temperatūra sieks 5–11 laipsnių šilumos. Dienos metu vyraus permainingas debesuotumas, iš praplaukiančių debesų prapliups trumpas lietus. Šiaurės vakarų krypties vėjo gūsiai vietomis sustiprės iki 15 metrų per sekundę. Vilniuje ir Panevėžyje termometrai fiksuos 14, Kaune, Šiauliuose ir Klaipėdoje 13 laipsnių.

Penktadienis didesnių permainų neatneš. Šiaurės, šiaurės vakarų krypties vėjas truputį sušvelnės. Dangumi plaukiantys debesys protarpiais šliūkštels lietaus. Nakties valandomis vyraus 4–9, pajūryje 9–11 laipsnių šiluma. Dienos metu Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje oras šils iki 12, Kaune ir Klaipėdoje iki 13 laipsnių šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį temperatūra stiebsis aukščiau. Šeštadienį daugelyje vietovių dar palis, vėl įsismarkaus šiaurės vakarų krypties vėjas. Sekmadienį kritulių tikimybė bus mažesnė, tikėtina, jog dažniau šyptels saulė, dieną temperatūra svyruos tarp 16–20 laipsnių šilumos.

Nuo spalio mėnesio turėtų įsigalioti nemokamų elektroninių vizų į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį tvarka. Juokaujama, jog vienoje Rusijos imperijos sostine buvusio miesto gatvių galima išvysti tiek rūmų, kiek yra visoje Lietuvoje. Praėjusį mėnesį Sankt Peterburgas svetingai priėmė Tauragės „Gloria“ chorą, tad išvysti, kuo didžiuojasi Rusija, nuvykau ir aš, šių eilučių autorė.   

Tarp didmiesčių gyventojų vis labiau populiarėjantys elektriniai paspirtukai atrieda ir į Tauragės gatves. Mieste kuriasi bendruomenė, vienijanti šios susisiekimo priemonės entuziastus. Paspirtukais važinėja ne tik jaunimas, bet ir vyresnio amžiaus žmonės. Tiesa, grupėje kol kas vieni vyrai, bet bendruomenei didėjant tikimasi, kad prie jos prisijungs ir moterų.

Norkaitiškiai šauniai palydėjo vasarą, o tuo pačiu ir paminėjo penktąjį Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro gimtadienį: dalyvavo edukacijose, senoviškai pakviesti, skanavo žemaitiškus valgius, džiaugėsi kolektyvų pasirodymais, o sutemus, šviečiant fakelams ir skambant dainoms, kiemelyje įkurdino tradicinę kalvišką saulutę. Ši šventė, kaip ir visos kitos Norkaičiuose, – bendras Tradicinių amatų ir etnokultūros centro, „Galmenos“  bendruomenės ir bibliotekos „kūrinys“. Buvo smagu. Ko gero, kai stengiasi visi kartu, draugiškai surėmę pečius, – nepavykti negali.

Penktadienį  Tauragės Moksleivių kūrybos centro ir krašto muziejaus „Santaka“ erdvėse pusdieniui buvo įsikūrę įvairių šalies aukštųjų mokyklų atstovai. Vyko aukštųjų mokyklų paroda „Studijos kitaip“.

Dėmesio centre – vėl Batakių pagrindinė mokykla. Ne per seniausiai nurimus skandalams dėl buvusio direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus smurto prieš mokinį ir problemų su alkoholiu, atrodė, mokyklos bendruomenė galės lengviau atsikvėpti. Kol neatėjo mokslo metų pradžia. Kilus tėvų ir pedagogų nepasitenkinimui dėl pirmosios-trečiosios klasių sujungimo paaiškėjo, kad problemų čia esama gilesnių. Skaudvilės gimnazijos direktorius Nerijus Jocys prakalbo apie kaimo mokyklų aktualiją – „skolinamus“, t. y. fiktyviai į sąrašus įrašomus vaikus. Spaudimą tai daryti teigė patyręs jis pats.