2020 Gegužės 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Naujo „Tauragės žinių“ numerio anonsas: „Dunokų“ vadovas traukiasi – ar antras kartas nemeluos?

  • Įkelta: 2019-09-12
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Savivaldybės kontroliuojamos UAB „Dunokai“ direktorius Audrius Mosėjus pateikė prašymą trauktis iš pareigų. Šiuo metu ant privatizavimo slenksčio stovinčiai bendrovei vadovaujantis 39-erių vyras tokį sprendimą priima jau ne pirmą kartą. Kodėl – skaitykite laikraščio vedamajame.

Ketvirtadienį duris atvėrė atnaujintas Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Jo vadovas Romualdas Vaitkus pristatė visuomenei muziejininkų komandos trijų metų darbą – inovacijas, išaugusias iš tvirtų istorinių šaknų. Žvilgsnis į muziejų pro objektyvą bei atnaujinimo procesas dizainerės Vaidos Žemaitytės akimis – 2-ame laikraščio puslapyje.

Vaikų „skolinimasis“ – kaimo mokyklų kova už būvį, kriminalas ar politiniai žaidimai? Dėmesio centre – vėl Batakių pagrindinė mokykla. Ne per seniausiai nurimus skandalams dėl buvusio direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus smurto prieš mokinį ir problemų su alkoholiu, atrodė, mokyklos bendruomenė galės lengviau atsikvėpti. Toli gražu. Vėl kyla neramumai. 

Sutaupytas lėšas panaudos Pilėnų gatvei. Likus lėšų nuo Europos Sąjungos finansuotų Žemaitės, Smėlynų gatvių ir Smėlynų skersgatvio asfaltavimo projektų, atsirado galimybė jas nukreipti į kitų pagal eiliškumo sąrašą numatytų gatvių rekonstrukciją. Kodėl šias lėšas norima nukreipti Pilėnų gatvei asfaltuoti, sužinosite jau ryt.

„Tauragės būstas“ reorganizuojamas. UAB „Tauragės būstas“ netrukus, po gero mėnesio, nebeliks – bendrovė bus prijungta prie UAB „Šilutės būstas“. Kodėl nuspręsta jungtis po vienu prekės ženklu, ar reorganizacija atneš kokių nors permainų daugiabučių, kuriuos dabar administruoja „Tauragės būstas“, gyventojams?

Bastiliją nutarė išnuomoti. Pirmadienį vyko antras komisijos posėdis, kuriame buvo vertinama „Bastilijos“ komplekso veikla. Šis sporto centro administruojama bazė nerimą kelia jau ne vienerius metus. Ne tik politikai, bet ir sportininkai pripažįsta, kad „Bastilija“ nekonkurencinga.

TAVA: dvidešimt metų verslo bendrystėje. Tauragės apskrities verslininkų asociacija švenčia 20-ties metų jubiliejų. 1999-aisiais organizaciją įkūrė 24 steigėjai, šiandien ji vienija 95 narius. Antrą kadenciją TAVA valdybai pirmininkaujanti Giedrė Stulginskienė prabyla apie formuojamą kitokią verslo kultūrą.

Sporto klubo „Ready“ įkūrėja Edita Alijošienė pasirengusi laužyti moteris ribojantį stereotipinį mąstymą. Praėjusią savaitę sporto klubo „Ready“ buvusios, dabartinės ir būsimos narės susibūrė į naujo sezono atidarymo vakarėlį. Paviešinus jį spaudoje, pasipylė pikti komentarai. Anot E.Alijošienės – pyktis kyla tiems, kurie nemyli savęs, kurie gyvena pagal visuomenės nustatytus standartus.

Elektrinius paspirtukus renkasi vis daugiau tauragiškių. Mieste kuriasi bendruomenė, vienijanti šios susisiekimo priemonės entuziastus. Tiesa, grupėje kol kas – vien vyrai. Ko trūksta entuziastams, galite atspėti, tačiau išsamiau skaitykite  laikraštyje.

Atsisveikindami su vasara, Norkaičiai „išvadavo“ saulę. Ši šventė, kaip ir visos kitos Norkaičiuose, – bendras Tradicinių amatų ir etnokultūros centro, „Galmenos“  bendruomenės ir bibliotekos „kūrinys“. Kokiomis pramogomis džiaugėsi šventės dalyviai, sužinosite ryt.

Taip pat naujausiame „Tauragės žinių“ numeryje skaitykite apie festivalio „Inovacijų savaitė 2019“ renginius Tauragėje bei antradienį Tauragės rajono seniūnijose prasidėjusius seniūnaičių rinkimus.

 

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kartu su Tauragės rajono savivaldybe baigia įgyvendinti grandiozinį projektą ir rugsėjo 12 d. atvers savo lankytojams modernias ekspozicijas. Projekto vertė siekia 700 tūkst. eurų. Modernizuojant muziejaus erdves dirbo gausi įvairių specialistų komanda. Tad lankytojams pamatyti bus ką – muziejus atsinaujino iš pagrindų.

 

Antroje savaitės pusėje orai palaipsniui atvės. Ketvirtadienis dar leis pasimėgauti ganėtinai šiltais ir gražiais orais, tačiau jau nuo penktadienio į šalį plūstels vėsios ir lietingos permainos. Vasarišką šilumą teks pamiršti – ruduo įsitvirtins vis labiau.

Turbūt kiekvienas tauragiškis sutiks, jog Vytauto gatvės gale statomas baseinas – vienas laukiamiausių, jei ne pats svarbiausias šiuo metu Tauragėje įgyvendinamų projektų. Dėmesys nukreiptas į statybos darbų pabaigos datą, tiksliau, dieną, kada jau bus galima lankytis veikiančiame baseine. Bet laukimo džiaugsmą temdo viena smulkmena – buvo nuspręsta baseino valdymą perduoti koncesininkui, tačiau konkurso būdu jo rasti nepavyko. Baseinas – ne paprastas statinys, jam reikalinga speciali techninė eksploatacija, vandens priežiūra, o ir personalas turi būti atitinkamos kvalifikacijos – bus reikalingi plaukimo treneriai, pirmąją pagalbą sugebantys suteikti specialistai. Kas apsiims savo žinion šiuos rūpesčius? Aiškinasi „Tauragės žinios“.

„Tauragės žiniose“ rašėme, kad  Linos Geštautaitės kepamas japoniškas sūrio pyragas „Beatos virtuvės“  rinkimuose pretendavo į Tortų torto titulą. Šiandien paskelbus laimėtoją paaiškėjo, jog tauragiškę lydėjo sėkmė. Paskutiniame konkurso etape renkant metų geriausią kepinį jos tortas surinkio daugiausiai – 801 internautų balsą. 

Ar ir jūs manote, kad žmogui nusprendus nusižudyti niekas negali jo sustabdyti? Nors tokios nuomonės laikosi net 4 iš 10 žmonių, tai netiesa. Vakar, minint Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, siekdamas keisti klaidingas nuostatas apie savižudybes bei didinti žinias apie pagalbos galimybes, Tauragės visuomenės sveikatos biuras sukvietė tauragiškius į dviračių žygį. Šie neliko abejingi – į žygį susirinko daugiau nei 200 dalyvių.