2020 Gegužės 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Metrikacijos skyriaus prieigose – dovana įsimylėjėliams

  • Įkelta: 2019-09-20

Eglės Červinskaitės nuotraukos

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Trečiadienio vakarą prie Tauragės rajono savivaldybės pastato vyko smagus sujudimas – atidengtas Kęstučio Plyskaičio nukaltas suolelis intriguojančiu pavadinimu – 1+1=3. Šią dovaną metrikacijos skyriaus prieigose tauragiškiams įteikė LIONS klubas.

Į suolelio atidengimą susirinko būrelis visuomenininkų, rajono vadovai. Meras Dovydas Kaminskas pats priklauso LIONS klubui, taigi, kartu su skulptūros autoriumi K. Plyskaičiu ir „Liūtų“ prezidentu Laurynu Jaručiu atidengė dovaną Tauragės poroms. Suolelio pristatyme paslėpta intriga, kaip kalbėjo kompozicijos iniciatoriai, veda į demografinės padėties gerinimą. Esą pakanka prisėsti dviese ant suolelio, ir neužilgo sulauksite šeimos pagausėjimo.

Šmaikštų eilėraštį apie suolelio prasmę sukūrė ir perskaitė literatas Eugenijus Šaltis. Į suolelio atidengimo ceremoniją atvyko ir susirinkusiems kalbėjo Nepriklausomybės akto signatarė Nijolė Oželytė. Pasak jos, Tauragė jau yra tapusi vienu žavingiausių Lietuvos mažųjų miestų, kur ne tik išpuoselėta aplinka, bet ir šilta bendruomenė.

Ši dekoratyvinė skulptūra – suolelis (santuokos, meilės ir vaisingumo deivė), ne tik papuošė Tauragę, bet ir kvies jaunavedžius civilinės santuokos registracijos dieną prie dekoratyvinio suolelio įsiamžinti įsimintiną nuotrauką miesto pilies ir miesto simbolio Tauro fone.

Savivaldybės kontroliuojamos UAB „Dunokai“ direktorius Audrius Mosėjus pateikė prašymą trauktis iš pareigų nuo rugsėjo 30 dienos. Šiuo metu ant privatizavimo slenksčio stovinčiai bendrovei vadovaujantis 39-erių vyras tokį sprendimą priima jau ne pirmą kartą, tačiau, kaip visada, nuo komentarų žiniasklaidai išsisukinėja.

Praėjusį penktadienį sodyboje „Požerūnų malūnas“ vyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) dvidešimtmečio šventė. Netrūko garbingų svečių, sveikinimo kalbų, dovanų. Asociacijos pirmininkė Giedrė Stulginskienė kartu su gausiu būriu susirinkusių verslininkų džiaugėsi, jog per šį laikotarpį keitėsi daug kas, tačiau vienas dalykas išliko nepakitęs – bendradarbiavimas ir pagalba vienas kitam.

Įvairiuose gyvenimo etapuose pavieniai asmenys bei šeimos susiduria su skirtinga finansine padėtimi. Vienu laikotarpiu uždirbama daugiau, kitu – mažiau, taip pat keičiantis įpročiams, keičiasi poreikiai. Pavyzdžiui, šeimoje atsiradus naujiems gyventojams – vaikams, natūraliai padidėja išlaidų kiekis, nors pajamos, dažnu atveju, išlieka tokios pačios kaip anksčiau. Esant būtinybei įsigyti didesnius pirkinius kaip baldai, buitinės technikos prietaisai, brangiau kainuojančius daiktus, pavyzdžiui, automobilį, pritrūkus santaupų namų remontui, medicinos ar sveikatinimo paslaugoms – sprendimu gali tapti banko finansavimas. Daugiau informacijos apie paskolų tipus, reikalavimus paraiškų teikėjams, finansavimo sąlygas, grąžinimo tvarką, palūkanas yra pateikiama tinklapyje. Svarbu paminėti, jog bet koks įsipareigojimas bankui neturi tapti našta ar galvos skausmu. Ką daryti, kad taip neatsitiktų?

Kiekvienais metais rugsėjo 22-ąją dieną Europos Sąjungoje ir pasaulyje minima „Diena be automobilio“. Atsiliepdamos į Susisiekimo ministerijos kvietimą šalies savivaldybės suteikia galimybę nemokamai važiuoti viešuoju transportu. Nors pora dienų anksčiau, prie iniciatyvos jungiasi ir Tauragė – viešasis transportas šiandien nemokamas. 

Sekmadienį po dešimties dienų viešnagės JAV kupinas įspūdžių grįžo Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Lietuvos regionų atstovų delegacija lankėsi Vašingtone, Detroite ir Džeksonvilyje, kur sėmėsi efektyvaus miesto valdymo paslapčių. D. Kaminskas atskleidė, jog labiausiai jam įsiminė trys dalykai, kuriuos pritaikę namuose lietuviai galėtų susikurti amerikietišką gerovę. Kokie – skaitykite laikraščio vedamajame.