2020 Vasario 20 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Mero komandą papildys dar viena patarėja

  • Įkelta: 2019-09-03

Mero komanda jau pilna – šiandien įdarbinta 4-oji patarėja 

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien 10 val. prasidėjo Tauragės rajono tarybos posėdis. Dauguma darbotvarkės klausimų apims švietimo sektoriaus problemų sprendimą. Be kita ko, pristatoma nauja mero patarėja. Ja tapo klaipėdiškė Jurgita Choromanskytė.

Praūžus Mokslo ir žinių šventei rajono politikai iš pat ryto pasiraitojo rankoves ir kimba į darbus – šiandien sušauktas Tauragės rajono Tarybos posėdis.

Susirinkus Tarybos nariams tradiciškai sugiedota „Tautiška giesmė“, po jos žodį tarė Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Jis pristatė naują savo patarėją Jurgitą Choromanskytę. J. Choromanskytė Klaipėdos universitete baigė komunikacijos magistrantūros studijas, nuo 2007 m. dirbo Europos Parlamento nario Eugenijaus Gentvilo padėjėja, o nuo 2009 m. Leonido Donskio biuro vadove Briuselyje. 2007–2009 m. ir 2016–2019 m. buvo išrinkta į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybą.

Posėdžio darbotvarkėje numatytas balsavimas dėl plastiko gaminių uždraudimo miesto švenčių metu, bus tikslinamas klasių komplektų skaičius rajono mokyklose, svarstomi švietimo įstaigų vadovų darbo apmokėjimo sistemos pakeitimai, dėl pedagogų trūkumo dirbti fizikos mokytoju prašosi Jovarų pagrindinės mokyklos direktorius Algimantas Kaminskis.

Mokyklose jau nuskambėjo rugsėjo pirmosios skambutis. Šiais mokslo metais Tauragės miesto ir rajono ugdymo įstaigose mokysis šimtu mokinių mažiau, naujuosius mokslo metus pradeda atsinaujinusi Martyno Mažvydo progimnazija.

Po itin šilto savaitgalio, pirmoji rugsėjo savaitė jau bus gaivesnė. Pirmadienį į šalį atkeliaus lietus, šiluma palaipsniui išblės, nors vietomis termometrų stulpeliai dar spės šoktelti iki 29 laipsnių. Antradienį ir trečiadienį daug kur palis, vyraus žemesnės temperatūros nei praėjusį savaitgalį, o ketvirtadienį vėl padvelks vasariška šiluma, krituliai atsitrauks. Tačiau tik trumpam.  

Šeštadienį Prancūzijoje prasidėjo aštuntasis Pasaulio ralio-kroso čempionato etapas. Po dviejų kvalifikacijos važiavimų staigmeną pažėrė „GCK Academy“ komandai šiame čmepionate atstovaujantis lietuvis Rokas Baciuška. Geriausią laiką pademonstravęs ne tik savo važiavime antrojoje kvalifikacijoje, bet ir laimėjęs ją, šovė į pirmąją vietą ir tapo bendrosios įskaitos lyderiu po dviejų kvalifikacijų.

Tauragiškis 23-ejų Justinas Mejeris, kaip ir jo šokių partnerė Ieva, šokių aikštelėje sukasi nuo vaikystės, tačiau labiausiai išgarsėjo, kai „Youtube“ platformoje pasidalijo romantiško šokio, sukurto pagal atlikėjo Samo Smitho dainą „Dancing with a stranger“, vaizdo įrašu. Tobulą šokį pažiūrėjo daugiau nei 1 mln. žmonių, o šokėjai sulaukė kvietimų dalyvauti Amerikos ir Vokietijos talentų projektuose. Vis dėlto pirmąjį žingsnį į didžiąją sceną pora pasirinko žengti Lietuvoje – LNK televizijos projekto „Šokio revoliucija“ scenoje, kuris startuoja jau rugsėjo 1–ąją ir vadinamas inovatyviausiu televizijos istorijoje. Prieš pat prasidedant projektui – trumpas interviu su Justinu Mejeriu, šiuo metu poilsiaujančiu Amerikoje.

Šią savaitę pradėjo veikti pirmosios elektromobilių įkrovos stotelės Tauragės rajono savivaldybės kieme. Jose elektromobilius nemokamai gali įkrauti visi norintieji.