2020 Sausio 20 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Ilgai lauktas momentas: atsinaujinęs muziejus atveria duris

  • Įkelta: 2019-09-12

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kartu su Tauragės rajono savivaldybe baigia įgyvendinti grandiozinį projektą ir rugsėjo 12 d. atvers savo lankytojams modernias ekspozicijas. Projekto vertė siekia 700 tūkst. eurų. Modernizuojant muziejaus erdves dirbo gausi įvairių specialistų komanda. Tad lankytojams pamatyti bus ką – muziejus atsinaujino iš pagrindų.

Švenčia jubiliejų

Tauragės krašto muziejus „Santaka“, pasitikdamas savo 30-metį, po modernizacijos atveria atnaujintas gamtos, istorijos ir etnografijos ekspozicijas, „Amžių“ išmanųjį bokštą bei eksponatų fondus. Įgyvendinant projektą siekta muziejaus erdves paversti daugiafunkcinėmis, interaktyviomis.

Muziejuje įrengtos dinamiškos, nuolat kintančios ekspozicijos. Erdvės pritaikytos renginių organizavimui, edukaciniams užsiėmimams, vaizdo ir garsų terapijai. Lankytojams žinios bus perteikiamos išmaniųjų technologijų priemonėmis: planšetėmis, specialiai muziejui sukurtomis programėlėmis. Muziejus siekia tapti moderniu visuomenės laisvalaikio centru.

Dirbo įvairūs specialistai

Muziejaus modernizavimo projektas įgyvendintas kartu su Tauragės rajono savivaldybe. Iš Europos Sąjugos struktūrinių fondų gauta pusė milijono eurų, dar per du šimtus tūkstančių eurų prisidėjo savivaldybė. Buvo modernizuota per 600 kv. m. muziejaus ploto. Suskaitmenintas vaizdo-garso turinys, įsigyti baldai, edukacijoms, lankytojų aptarnavimui reikalinga įranga.

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė muziejaus atstovė Agnė Vitartaitė, iki atidarymo likus savaitei, baigiami paskutiniai štrichai, komanda aktyviai ruošiasi atidarymui. Prie projekto įgyvendinimo, pasak Agnės, dirbo įvairūs muziejaus specialistai: istorikai, etnografė ir kiti, įvairūs specialistai iš savivaldybės ir kitų institucijų.

– Projektas sutelkė įvairių sričių specialistus: muziejininkus, projektininkus, dizainerius, statybininkus, inžinierius, istorikus, baldininkus, IT specialistus ir kt, generuojant ir įgyvendinant idėjas prireikė ypač geros tarpusavio komunikacijos, – sakė Agnė.

Pareikalavo daug jėgų

Pasak muziejininkų, tai ilgo ir kruopštaus komandinio darbo rezultatas. Todėl visi muziejuje su nekantrumu laukia, kaip atidarytą darbą įvertins lankytojai. Muziejininkai per visą projekto laikotarpį neturėjo kada pailsėti. Muziejininkė-etnografė Viliutė Ružinskaitė teigia, kad etnografijos ekspozicija stebins kontrastais tarp baltos ir juodos salių. Iššūkių buvo ir daugiau – teko daug dirbti prie ekspozicijos kūrimo, kadangi jau projekto pradžioje muziejininkai turėjo sugalvoti vaizdinį, kaip galutiniame rezultate atrodys ekspozicija.

– Visi džiaugiasi sukurtu rezultatu bei tuo, kad tai, kas prieš dvejus metus buvo braižoma ant popieriaus, dabar viro realybe, – teigė muziejaus atstovai.

Atsipūsti nėra kada. Projektas beveik įgyvendintas, bet darbai nesustoja. Dirbama prie tęstinių projektų, kurie papildys jau įrengtas modernias patalpas. Pagal naujausius standartus muziejus bus pritaikytas lankytojams su negalia, įrengtas keltuvas į pilies bokšto rūsį.

Įrengtas dekoratyvinis, ištisus metus žaliuojantis medis, kurio kamienui panaudota natūrali obelis, natūralūs lapai – jų prireikė net 20 kg. Antrajame muziejaus aukšte sumontuoti išskirtiniai, krašto istoriją menantys vitražai, kuriuos kūrė vitražistė-restauratorė Dalia Mulevičienė. Atidarymo šventė planuojama rugsėjo 12 d., 14 val., muziejaus kiemelyje.

Turbūt kiekvienas tauragiškis sutiks, jog Vytauto gatvės gale statomas baseinas – vienas laukiamiausių, jei ne pats svarbiausias šiuo metu Tauragėje įgyvendinamų projektų. Dėmesys nukreiptas į statybos darbų pabaigos datą, tiksliau, dieną, kada jau bus galima lankytis veikiančiame baseine. Bet laukimo džiaugsmą temdo viena smulkmena – buvo nuspręsta baseino valdymą perduoti koncesininkui, tačiau konkurso būdu jo rasti nepavyko. Baseinas – ne paprastas statinys, jam reikalinga speciali techninė eksploatacija, vandens priežiūra, o ir personalas turi būti atitinkamos kvalifikacijos – bus reikalingi plaukimo treneriai, pirmąją pagalbą sugebantys suteikti specialistai. Kas apsiims savo žinion šiuos rūpesčius? Aiškinasi „Tauragės žinios“.

„Tauragės žiniose“ rašėme, kad  Linos Geštautaitės kepamas japoniškas sūrio pyragas „Beatos virtuvės“  rinkimuose pretendavo į Tortų torto titulą. Šiandien paskelbus laimėtoją paaiškėjo, jog tauragiškę lydėjo sėkmė. Paskutiniame konkurso etape renkant metų geriausią kepinį jos tortas surinkio daugiausiai – 801 internautų balsą. 

Tauragiškiai jau kuris laikas suka galvas, kas įsikurs Šilalės gatvėje už prekybos centro „Norfa“ sparčiai kylančiame pastate. Žurnalistų smalsumą patenkinti sklypo savininkas, UAB „Loglifta“ direktorius Darius Dubauskas griežtai atsisako. Visgi „Tauragės žinioms“ pavyko išsiaiškinti, kas jau kitąmet nuomosis didžiules patalpas.