2020 Birželio 02 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Į naujus mokslo metus – su linksmybėmis ir dovanomis

  • Įkelta: 2019-09-06
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragėje rugsėjo pirmosios šventė ne tik suteikė daug džiaugsmo tiek mažiems, tiek dideliems tauragiškiams, bet ir plačiai nuskambėjo šalies žiniasklaidoje. Mokslo ir žinių dieną visų rajono mokyklų suolai moksleivių laukė su dovanomis – mokinio krepšeliais, kuriuose suruošta viskas, ko reikia besimokantiems skirtingose klasėse: nuo spalvoto popieriaus iki skaičiuotuvo. O nuo vidurdienio „Mokslo ir žinių gatvė“, įsikūrusi Pilies aikštėje tapo šurmuliuojančia, besilinksminančia ir nuotaikinga erdve, pritaikyta vaikams, jaunimui, šeimoms ir visiems tauragiškiams bei miesto svečiams.

Atnaujintoje mokykloje – 100 daugiau mokinių

Pirmadienį į naujus mokslo metus tauragiškiai žengė džiugiai. Tauragės rajono savivaldybės duomenimis, šiemet prie mokyklų suolų sėda 4624 mokiniai, 2017–2018 mokslo metais jų buvo 4348, 2018–2019 m. m. mokėsi 4258 mokiniai. Susirinkę į mokyklų kiemus, kaip įprasta tokią dieną, mojavo gėlėmis bei klausėsi sveikinimų, vėliau sugužėjo į klases.

Šiemet ypač įsimintina rugsėjo pradžia Martyno Mažvydo progimnazijos bendruomenei. Šimtmetį netrukus švęsiančioje mokykloje baigtas mokyklos fasado atnaujinimas, suremontuotos priešmokyklinės ir dalis pradinių klasių. Atnaujinimo laukia dar aktų salė ir 2 bei 3 aukštai. Klasių ir koridorių apdaila atliekama pagal inovatyvų projektą – lubose įmontuojami šviestuvai, senas mokyklines lentas keičia sienos, dengtos specialiais dažais, virš kurių montuojama ištraukiama multimedijos įranga – vaizdo projektorių užsklandos. 1965 metais statytos mokyklos fasadas nesikeitė penkiasdešimtmetį. Dabar pastato spalvos: pilka, rusva, žalia. Atsinaujinus mokyklai, padaugėjo ir norinčių joje mokytis. Kaip rugsėjo pirmosios šventės metu sakė Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Remigijus Masteika, mokslo metus jo vadovaujamoje įstaigoje pradeda šimtu mokinių daugiau nei pernai. Išsiplėtė ir pedagogų ratas: darbą pradėjo dešimčia mokytojų daugiau nei praėjusiais mokslo metais.

Išgarsėjo šalyje

Tauragės rajono savivaldybė visus mokinius ir mokytojus šiemet pasveikino ypatingai – ant suolų visi rado būtiniausių mokymosi priemonių rinkinius. Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, pirmą kartą praėjusiais metais pradinukams įteikti krepšeliai sulaukė daug gerų atsiliepimų iš tėvų. Būtent dėl to šiemet buvo nuspręsta krepšelius suformuoti visiems rajono priešmokyklinukams ir 1–12 klasių moksleiviams. 4625 – tiek mokymosi rinkinių šiais metais buvo išdalinta Tauragės rajono savivaldybės mokiniams. Bendra jų vertė siekia daugiau nei 84 tūkst. eurų.

Anot M. Petraičio, krepšelius gavo visi mokiniai, nepriklausomai nuo jų šeimos finansinės padėties. „Tai – priemonė, kuria siekiame aprūpinti visus mokinius ir tėvelius bei norime, kad šie jaustųsi lygūs. Žinoma, priklausomai nuo šeimos finansinės padėties, galima pasinaudoti ir kitomis priemonėmis, pavyzdžiui, mažesnes pajamas gaunančios šeimos gali gauti papildomą finansavimą uniformoms, kuprinėms, pratybų sąsiuviniams ir kitiems daiktams įsigyti“, – teigė Tauragės savivaldybės administracijos direktorius.

Pamiršti neliko ir mokytojai – jų laukė mokytojų krepšeliai su rašikliais, užrašinėmis, atmintukais ir kitomis darbui reikalingomis priemonėmis. Pasak administracijos direktoriaus M. Petraičio, ateityje savivaldybė planuoja finansuoti rajono mokyklose dirbančių mokytojų keliones iš ir į ugdymo įstaigas.

Anot Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos direktorės Jūratės Lazdauskienės, mokymosi krepšeliai reiškia kur kas daugiau nei tik tėvų laiko ir finansų taupymą. Tai skatina norą dalintis ir kuria šiltesnius santykius tarp žmonių. „Žmonės tampa dosnesni ir nuoširdžiau dalinasi kitais dalykais. Jei anksčiau mokykloje organizuodavome išaugtų ar nereikalingų uniformų turgelį, tai dabar ateina tėvai, kurie jas nori tiesiog padovanoti. Santykiai šiltėja“, – neabejoja J. Lazdauskienė.

Tauragės rajono savivaldybės iniciatyva buvo aptariama nacionalinėje žiniasklaidoje. Televizijos laidoje „Labas vakaras, Lietuva“ vedėjai žavėjosi šios iniciatyvos skleidžiama lygybės idėja: priemonės buvo skirtos visiems, nepaisant šeimos materialinio statuso, be to, smagu, jog vaikai jas turės vienodas. Televizijos laidų vedėjai sakė, jog iš tauragiškių gali pasimokyti ir kitos savivaldybės, kurių mokyklų bendruomenės tokio dėmesio nesulaukė.

Naujiena šiemet tapo ir tai, jog „Lietuvos draudimas“ kiekviena mokinį rugsėjo mėnesį nemokamai draudžia 5 tūkst. eurų draudimu nuo nelaimingų atsitikimų kelyje.

Šėlo iki vėlumos

Po šventinių renginių mokyklose tauragiškiai skubėjo į Pilies aikštę. Šiemet jau penktą kartą Tauragėje surengta linksma, išradinga ir įspūdinga mokslo metų pradžios šventė, sukvietusi didžiulę minią tauragiškių.

Šventinių renginių, trukusių visą dieną, metu buvo galima pasiausti putų šou, išbandyti virtualias erdves, lenktynes mašinėlėmis, čiuožynes nuo kalnelių, pasigalynėti įvairiose rungtyse bei estafetėse, pasiklausyti koncertų, stebėti meno kolektyvų pasirodymus, nemokamai pramogauti batutų ir linksmybių parke. Norintys užkąsti ar papietauti užsuko į lauko kavinukių alėją.

Išskirtinis šventės akcentas – moksleivių pažangos premijų įteikimas. Praėjusiais metais pirmąkart Lietuvoje pristatytas ambicingas moksleivių pažangos skatinimo projektas tęsiamas ir šiemet. Pažangos premijos įteiktos didžiausią pažangą padariusiems moksleiviams ir dešimtukininkams bei klasių vadovams (kuratoriams). Iš viso išdalinta 21 750 eurų.

Šių metų šventėje muzikinė programa irgi buvo ypatinga – susirinkusieji scenoje išvydo visiems gerai pažįstamą Neringą Čereškevičienę ir grupę „Tele-bim-bam“ bei grupę „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Skambėjo dainos, džiuginusios ne tik vaikų, bet jų tėvelių, senelių širdis.

Pasak Tauragės rajono savivaldybės atstovų, visada smagu matyti neblėstančias vaikų ir jų tėvelių šypsenas, gerą nuotaiką bei pasiryžimą siekti geriausių mokymosi rezultatų.

 

Turbūt kiekvienas tauragiškis sutiks, jog Vytauto gatvės gale statomas baseinas – vienas svarbiausių šiuo metu Tauragėje įgyvendinamų projektų. Jo laukia ir maži, ir dideli. Kol tauragiškiai svarsto, ar jau bus galima šį rudenį panerti į šiltą baseino vandenėlį, rajono savivaldybės administracijoje – lengvas sąmyšis. Buvo nuspręsta baseino valdymą perduoti koncesininkui, tačiau konkurso būdu jo rasti nepavyko. Nejau niekas nenori administruoti objekto? Valdžios žvilgsnis krypsta į savivaldybės įstaigas. Šių vadovai griebiasi už galvos: kas dirbs gelbėtojais, kas padės palaikyti aukštus higienos reikalavimus, personalas turi būti atitinkamos kvalifikacijos.

Po gana vasariškai šilto ketvirtadienio šiluma šiek tiek atslūgs. Penktadienį ir šeštadienį lynos tik kai kur, tad dienos bus ganėtinai gražios. Visgi, savaitei baigiantis, sekmadienį, į šalį atkeliaus gausesni krituliai, tačiau orai stipriai atšalti dar neskubės.

Butų pirkėjų apetitas Tauragėje šiais metais išties didelis – fiksuoti pardavimai yra didžiausi per pastarąjį dešimtmetį ir nedaug atsilieka nuo prieš krizę fiksuotų rekordinių aukštumų. Anot butų sandorių statistiką analizuojančio Registrų centro ekspertų, tokias tendencijas nemaža dalimi lemia bendras viso regiono ekonomikos augimas ir dėl rajono vystymosi auganti būsto paklausa.

Abu berniukai – trylikamečiai. Vakar vaikai pabėgo iš Šilutės rajono esančių globos namų.

Per Velykas sudegusi Pagramančio klebonija gerų žmonių dėka jau baigiama atstatyti. Seniūno teigimu, iš viso suaukota per 20 tūkst. eurų, tačiau kiek žmonės atliko darbų neatlygintinai, įvertinti neįmanoma. Paremti klebonijos atstatymą nutarė ir rajono savivaldybė. Iš numatytų lėšų religinėms bendruomenėms Pagramančiui paskirta beveik 10 tūkst. eurų.