2020 Gegužės 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Elektrinius paspirtukus renkasi vis daugiau tauragiškių

  • Įkelta: 2019-09-13
Romualdo Vaitkaus nuotrauka

Tarp didmiesčių gyventojų vis labiau populiarėjantys elektriniai paspirtukai atrieda ir į Tauragės gatves. Mieste kuriasi bendruomenė, vienijanti šios susisiekimo priemonės entuziastus. Paspirtukais važinėja ne tik jaunimas, bet ir vyresnio amžiaus žmonės. Tiesa, grupėje kol kas vieni vyrai, bet bendruomenei didėjant tikimasi, kad prie jos prisijungs ir moterų.

Elektriniais paspirtukais Tauragėje važinėja vis daugiau miesto gyventojų. Neseniai socialiniame tinkle buvo sukurta paspirtukų entuziastus vienijanti grupė. Įvyko pirmasis bendruomenės susitikimas. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė vienas grupės narių, Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus, elektrinis paspirtukas yra patogi transporto priemonė.

– Pats važinėju paspirtuku jau metus, ir tai labai patogu. Tauragėje penkiolikos kilometrų spinduliu galima visur greitai nukeliauti. Gal kai kur infrastruktūra nesutvarkyta, šaligatvių sujungimų nėra. Bet visumoje galima nukeliauti visur, – paspirtuko naudą įžvelgia R. Vaitkus.

Pašnekovas teigė, kad grupę entuziastai sukūrė norėdami suvienyti elektriniais paspirtukais važinėjančius tauragiškius, dalintis patirtimi ir edukuoti jaunimą. Elektrinis paspirtukas išvysto gana didelį greitį, tad reikia paisyti saugos reikalavimų: dėvėti šalmą, atsargiai važiuoti tarp pėsčiųjų ar per perėjas, – sako R. Vaitkus.

Grupėje, pasak R. Vaitkaus, kol kas vien vyrai. Bet tikimasi, kad prie grupės prisijungs ir moterų.

Elektriniu paspirtuku į darbą važinėja ir Tauragės administracijos direktorius Modestas Petraitis. Pasak R. Vaitkaus, šią transporto priemonę renkasi ne vien jaunimas. Grupėje yra ir 60-ies ar daugiau metų sulaukusių entuziastų.

Norkaitiškiai šauniai palydėjo vasarą, o tuo pačiu ir paminėjo penktąjį Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro gimtadienį: dalyvavo edukacijose, senoviškai pakviesti, skanavo žemaitiškus valgius, džiaugėsi kolektyvų pasirodymais, o sutemus, šviečiant fakelams ir skambant dainoms, kiemelyje įkurdino tradicinę kalvišką saulutę. Ši šventė, kaip ir visos kitos Norkaičiuose, – bendras Tradicinių amatų ir etnokultūros centro, „Galmenos“  bendruomenės ir bibliotekos „kūrinys“. Buvo smagu. Ko gero, kai stengiasi visi kartu, draugiškai surėmę pečius, – nepavykti negali.

Penktadienį  Tauragės Moksleivių kūrybos centro ir krašto muziejaus „Santaka“ erdvėse pusdieniui buvo įsikūrę įvairių šalies aukštųjų mokyklų atstovai. Vyko aukštųjų mokyklų paroda „Studijos kitaip“.

Dėmesio centre – vėl Batakių pagrindinė mokykla. Ne per seniausiai nurimus skandalams dėl buvusio direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus smurto prieš mokinį ir problemų su alkoholiu, atrodė, mokyklos bendruomenė galės lengviau atsikvėpti. Kol neatėjo mokslo metų pradžia. Kilus tėvų ir pedagogų nepasitenkinimui dėl pirmosios-trečiosios klasių sujungimo paaiškėjo, kad problemų čia esama gilesnių. Skaudvilės gimnazijos direktorius Nerijus Jocys prakalbo apie kaimo mokyklų aktualiją – „skolinamus“, t. y. fiktyviai į sąrašus įrašomus vaikus. Spaudimą tai daryti teigė patyręs jis pats.

Policija tiria vakar automobilių saugomoje aikštelėje įvykusią vagystę. Ilgapirščiai nuo vieno aikštelėje stovėjusių „Peugeot“ markės automobilių nuėmė ratlankius.

Ketvirtadienio vakarą, apie 21 val., automagistralėje ties Paupio kaimu (Šilalės r.), 26-erių metų vyras automobiliu partrenkė į važiuojamąją dalį išbėgusį briedį. Automobiliui sustojus į šį rėžėsi iš paskos važiavusi ,,AUDI A4“.