2020 Gegužės 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Bastiliją nutarė išnuomoti

  • Įkelta: 2019-09-17
Autorės nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Pirmadienį vyko antras komisijos posėdis, kuriame buvo vertinama „Bastilijos“ komplekso veikla. Šis sporto centro administruojama bazė nerimą kelia jau ne vienerius metus. Ne tik politikai, bet ir sportininkai pripažįsta, kad „Bastilija“ nekonkurencinga.

Administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija, kurios nariai: Rimantė Zuokaitė-Gylienė, Linas Janušonis, Ignas Kymantas, Rima Bandzinaitė-Latožienė, Sigitas Mičiulis, Robertas Piečia, Aivaras Preikšaitis, Gediminas Sakalauskas, Egidijus Šteimantas ir komisijos pirmininkas savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius, pirmadienį sprendė, ką daryti su „Bastilijos“ kompleksu.

– Kompleksą aptarnauja 10 darbuotojų, o savivaldybė per metus skiria per 50 tūkst. eurų. Kyla abejonių ir dėl efektyviai panaudojamų lėšų, per 2018 metus transporto išlaidoms buvo išleisti 1227 eurai. Klausimas retorinis, ar tai normalu. Baseinas neveikia, uždarytas, nes neatitinka higienos normų, patalpos apleistos, teikiama apgyvendinimo paslauga nepritraukia klientų, kambariai laikomi pustuščiai, kai mieste veikiantys svečių namai perpildyti, – sporto komplekso problemas vardijo komisijos pirmininkas.

Anot T. Raulinavičiaus, komisijos nariai iš esmės svarstė tris alternatyvas. Kompleksą parduoti, nuomoti, arba išlaikyti, kaip dabar, su galimybe investuoti tikintis efektyvesnio valdymo. Komisijos pirmininkas informavo, jog komisija vienbalsiai nusprendė viso daugiau nei 2000 kv. m pastato neišskaidyti ir išnuomoti. Sporto salę savivaldybė, klubai, visi norintys galės nuomotis už numatytą įkainį. Realūs nauji komplekso šeimininkai imtis veiklos galėtų tik pavasarį, nes šiuo metu „Bastilijoje“ veikia kavinė, su kurios savininkais nuomos sutartis yra sudaryta iki balandžio mėnesio.

– Komisija pritarė „Bastilijos“ nuomos idėjai. Tokiu būdu savivalda atsisakytų funkcijos, kurią geriau išmano privatus sektorius, – teigė jis.

Diskutuojant esą būta įvairių minčių. Viena iš jų: atvesti dujas, tam, kad kompleksas būtų patrauklesnis investuotojams. Preliminariai, atšakos atvedimas kainuotų apie 10 tūkst. eurų. Prie šios sumos galbūt prisidėtų šiame rajone esantys verslo subjektai. Taip pat siūlyta kompleksą skaidyti, atskirti viešbutį ir sporto salę. Tačiau tuomet kyla rūpesčių, kaip atskirti šilumos tiekimą, elektrą. „Bastilijoje“ nakvynės paslaugą perkantys klientai praustis eina į tą dalį pastato, kuria naudojasi sportininkai. 

Paklaustas, koks likimas laukia dabartinio administratoriaus Vytauto Zeringio, ar jis liks dirbti toliau, T. Raulinavičius sakė manantis, kad atsiradus naujiems šeimininkams kils klausimas dėl šios pareigybės reikalingumo:

– Kad ir kas valdys „Bastiliją“, akivaizdu, kad be žmonių jie neišsivers. Jei bus nuspręsta pastatą išnuomoti, logiška, kad Sporto centrui „Bastilijos“ administratoriaus pareigybė bus nereikalinga.

Komisijos sprendimas bus teikiamas svarstyti rajono Tarybos komitetams. Ar sutikti su juo, artimiausiame posėdyje spręs Taryba.

Šiuolaikinės technologijos leidžia įsigyti karščiausias sezono naujienas nekeliant kojos iš namų. Niekam ne naujiena, kad apsipirkimas internetu yra greičiausias ir patogiausias būdas atnaujinti savo rūbų spintą. Vis tik atsiranda vartotojų, kurie nesinaudoja galimybe madingų rūbų įsigyti internetu, nes abejoja ar pavyks nesimatavus išsirinkti puikiai tinkantį drabužį. Jūsų sėkmę apsiperkant internetu gali lemti dėmesingumas renkantis prekę bei keletas nedidelių gudrybių.

Nors oficialiai visuomenei saulutė dar nepristatyta, socialiniuose tinkluose jau plinta šio įspūdingo etnografinio kūrinio nuotraukos. Bus siekiama rekordo – skulptūros duomenys perduoti Lietuvos rekordus registruojančiai agentūrai „Factum“.

Šeštadienio vakarą, apie 20.30 val., J. Tumo - Vaižganto g., esančioje kavinėje „Meetas“ grupelė nenustatytų asmenų kėlė triukšmą. Aptarnaujančio personalo išprašyta lauk neblaivi kompanija įtūžo – išdaužė kavinės vitriną.

Šią savaitę ruduo pasirodys visu savo gražumu: šalyje vyraus vėsūs ir vėjuoti orai, daug kur nuvilnis lietus.

Nuo spalio mėnesio turėtų įsigalioti nemokamų elektroninių vizų į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį tvarka. Juokaujama, jog vienoje Rusijos imperijos sostine buvusio miesto gatvių galima išvysti tiek rūmų, kiek yra visoje Lietuvoje. Praėjusį mėnesį Sankt Peterburgas svetingai priėmė Tauragės „Gloria“ chorą, tad išvysti, kuo didžiuojasi Rusija, nuvykau ir aš, šių eilučių autorė.