2020 Birželio 02 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Vyksta prevencija „Vertingų daiktų žymėjimas“

  • Įkelta: 2019-08-13

Ievos Aurylaitės nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Antradienį nuo 11 val. iki 14 val. vyksta prevencinis gyventojų daiktų žymėjimas. Visi norintys paženklinti savo daiktus dar gali suskubti atvykti į Atgimimo aikštę (prie fontano). Policijos pareigūnės atvykusius žmones informavo apie turto apsaugą.

Kiekvienais metais Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenė organizuoja daiktų žymėjimo prevencines akcijas. Žmonės atvyksta žymėti daiktus ne tik per akcijas, bet ir į policijos komisariatą. Į vertingų daiktų sąrašą rikiuojasi kompiuteriai, dviračiai ir mobilieji telefonai. Žymėti daiktus yra naudinga, nes policijos pareigūnams yra kur kas lengviau surasti daiktų savininkus, aptikus vogtus ar pamestus daiktus.

– Dviračius graviruojame pagal atitinkamą numerį, kurį įrašome užfiksuojame knygoje, o telefonus ir kompiuterius pažymime su specialiu markeriu, kur pašvietus šviesa matosi mūsų skaičiukas, kalbėjo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Judita Sadauskytė.

Prevencinė priemonė – „Vertingų daiktų žymėjimas“ yra veiksminga, nes yra buvę atvejų, kuomet policija sėkmingai rado  konfiskuotų daiktų tikruosius savininkus.

Ievos Aurylaitės nuotrauka

Ypatingai vasaros metu pagausėja vagysčių. Todėl policijos pareigūnės akcijos metu supažindino atvykusiuosius su veiksmingais būdais, kaip reikia apsaugoti savo turtą.

Verda aistros dėl „Bastilijos“ sporto komplekso ateities. Mero Dovydo Kaminsko komandos pozicija aiški – nuostolingai veikiantis ir mokesčių mokėtojų pinigais dotuojamas verslas turėtų būti panaikintas. Pastatą svarstoma išnuomoti arba parduoti aukcione. Tuo tarpu „Bastilijos“ administratoriaus Vytauto Zėringio nuomone, problemų yra, bet jos išsprendžiamos. Pavyzdžiui, apmokestinus patalpose treniruotis norinčius sportininkus, o kainas prilyginus sostinei. Visgi jis pripažįsta – bent kiek „atkutę“ turistai, atvykę į viešbutį, pakraupsta: daliniai patogumai jų, švelniai tariant, nevilioja.

Rugsėjį susirinkę seniausios rajono mokyklos – Martyno Mažvydo progimnazijos mokiniai savo mokyklą išvys gerokai pasikeitusią ir vis dar besikeičiančią ne tik išore, bet ir vidumi. Ar renovacija netrukdys ugdymo procesui? Progimnazijos vadovas tikina, kad tikrai ne.

Savaitgalį Tauragės odontologijos centro vadovas Laurynas Jarutis su žmona Monika sulaukė gandrų – jiems gimė dukrelė. Tai jau trečiasis vaikas Jaručių šeimoje. Beje, gimtadienį L. Jarutis su dukrele Izabele galės minėti kartu. Ji pasaulį išvydo rugpjūčio 11-tąją, o pats tėtis gimimo dieną švenčia rugpjūčio 10-tą dieną.

Šiemet jau devintąją vasarą pasitikęs Tauragės muzikos festivalis, kurį organizuoja garsusis tauragiškis Liudas Mikalauskas, dovanoja žiūrovams nepamirštamų akimirkų su viso pasaulio muzika. Šiemet tauragiškiams ir miesto svečiams pristatomi net septyni koncertai, vyksiantys skirtingose Tauragės miesto vietose nuo liepos 12 iki rugsėjo 6 dienos. Festivalio programa – labai įvairi: čia ir neįtikėtino triumfo Ivangėnų piliakalnio papėdėje sulaukę „Pilėnai“, ir flamenko muzika, jau tradiciniu tapęs naktinis „Bangos“ piknikas ir net „Žydroji rapsodija“.

Vasariška šiluma paliks Lietuvą, ją pakeis kur kas gaivesni ir drėgnesni orai. Pirmadienis dar bus vasariškai šiltas, tačiau po pietų į šalį atkeliausiantis lietus atneš ir žemesnes temperatūras. Nuo antradienio kasdien tai vienur, tai kitur nušniokš lietus, o šiluma bus labiau būdinga tradicinei lietuviškai vasarai.