2020 Birželio 05 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Vasarą Tarailiai išlydės plaukdami savadarbiais plaustais

  • Įkelta: 2019-08-23
Akimirka iš tradicinių vasaros palydų Tarailiuose. Bendruomenės albumo nuotrauka

Tradicinės vasaros palydos Tarailiuose šiemet turėtų būti išskirtinės. Organizatoriai žada, kad susirinkusieji išlydėti vasaros tikrai nesigailės: Šlaito gatvės gale, Jūros pakrantėje, rytoj jų lauks ne tik linksmi sporto užsiėmimai mažiems ir dideliems, piešimas kreidelėmis, loterija, bet ir savadarbių plaustų varžybos. Tauragėje to dar nebuvo!

Pernai dešimtmetį atšventusi bendruomenė „Tarailių ratas“ vasaros palydas rengia kasmet, tačiau kiekvienąkart ieško ko nors naujo ir įdomaus. Šįkart tai varžybos savadarbiais plaustais Jūros upe. Susigundžiusieji parungtyniauti turėjo patys pasigaminti plaustus, ir kuo įdomesnius, tuo geriau. Beje, plaustui gaminti neturėjo būti naudojamas vandens inventorius (valtys, baidarės, irklentės ir t.t.), o komandoje turės būti mažiausiai 2 žmonės. Organizatoriai skelbia, kad svarbiausi kriterijai, pagal kuriuos bus vertinami varžybų dalyviai, – išskirtinumas, išradingumas, plaukimo greitis ir komandos darnumas. Varžybų dalyviai rinksis Šlaito gatvės gale, prie buvusios siurblinės, ryt, 16 val.

Pasak „Tarailių rato“ bendruomenės pirmininko Nedo Budgino, minčių surengti tokias varžybas buvo seniai, nes juk jų bendruomenė vienintelė Tauragėje įsikūrusi „užupyje“ – už upės.

– Anksčiau per vasaros palydas rengdavom plaukimą kajakais, tačiau vis kirbėjo mintis surengti ką nors įdomesnio. Varžybos savadarbiais plaustais rengiamos ir kitur, ir dalyvavusių yra, tai nusprendėm ir mes pabandyti. Ta upės dalis prie mūsų yra visiškai rami, taigi puikiai tinka, – pasakojo N. Butginas.

Pasak jo, dalyvių saugumui užtikrinti varžybų metu budės ugniagesiai gelbėtojai, o ir saviškiai, bendruomenės nariai, valtyse pabudės. Bent jau vaikams be liemenių tikrai nebus leidžiama plaukti.

Pasiryžusių varžytis buvo prašoma registruotis iš anksto. Paklaustas, ar daug yra užsiregistravusių dalyvauti varžybose, jis sakė, kad registruotis žmonės tingi, tačiau visos miesto bendruomenės yra pakviestos, keletas jų tikrai sudalyvaus. O ar kažkas iš šalies dalyvaus, kol kas nežinia.

Bendruomenės vadovas nemano, kad pasigaminti plaustą sudėtinga:

– Porą putplasčio lapų pasiėmei, sujungei, ir jau plaustas. Fantaziją įjungi ir pažiūri, kas aplink, iš ko galima jį pasigaminti. Vieną plaustą, pagamintą iš plastikinių talpų, jau mačiau, jis net išbandytas. Ir dar vienas, žinau, yra. Pasižadėjusių dalyvauti irgi yra, – sakė jis.

Tiesa, vasaros palydų šventė vien plaustų varžybomis neapsiribos – ji prasidės kur kas anksčiau. Jau nuo 10.30 val. prasidės įvairių sporto varžybų dalyvių registracija, o nuo 11 iki 15 val. vyks šeimų varžybėlės, kurių dalyviai varžysis šeimų paplūdimio tinklinio 2x2 ir šeimų krepšinio 3x3 aikštelėse, vaikai rungtyniaus žaisdami futbolą. Bus galima susirungti prie smiginio lentos, traukiant virvę, jėgos rungtyse. Dalyvių lauks linksmosios estafetės ir net aukštakulnio bato metimas. Nuo 16 val. numatyti apdovanojimai, sveikinimai, padėkos. 

Pasak N. Budgino, vasaros palydos – sena tarailiškių tradicija, tik anksčiau būdavo sukviečiama  sportininkų iš visos Lietuvos, o patys būdavo tik organizatoriai.

– Šįkart bandysim mažesnę šventę surengti, užtat sau – labiau patys sudalyvauti. Mes – sportiškiausia bendruomenė, tad ir šventė sportiška. Orientuojamės į šeimas, vaikus. Jei anksčiau maitindavom visą Tauragę, tai dabar vaišės bus skirtos bendruomenės nariams, svečiams, varžybų dalyviams. Ir koncerto šiemet pirmi metai nedarom – anksčiau esam turėję ir „Rondo“, ir „Tabasco“, ir „Lemon joy“. Dabar viskas taip pabrango, kad mes nebepajėgūs tokio lygio koncertų organizuoti – ir sceną statyti, ir įgarsinti, ir elektros ten neturim, generatorių nuomojam, – pasakojo bendruomenės pirmininkas.

Savaitgalis žadamas saulėtas, tačiau N. Budginas sako nesibaiminąs net ir lietaus – šventė ne kartą yra vykusi per lietų.

Perestroika, Sąjūdis, pagaliau Baltijos kelias paliko neišdildomų prisiminimų mūsų šeimai. Baltijos kelio 30-mečio proga keletu epizodų iš to laikmečio, šiuolaikiniais terminais kalbant, norisi pasidalinti. Dabar tai būtų paprasta – užfiksavai įvykius išmaniuoju, pasidalinai veidaknygėj su draugais ir be ilgų komentarų... Pakanka, kad veidaknygės draugai nykštį parodytų, ir viskas aišku. Anuomet buvo kur kas sudėtingiau.

„Tauragės žinių“ redakciją pasiekė informacija, jog prieš porą savaičių darbo vietoje tikrintas Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus Kęstučio Komskio blaivumas. Kas apie galimai neblaivų centro vadovą pranešė savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, neatskleidžiama. Šis informaciją apie patikrinimą žurnalistams patvirtino bei teigė, jog kitą savaitę šaukiamas neeilinis akcininkų susirinkimas direktoriaus elgesiui įvertinti. K. Komskio likimą spręs visų 4 savivaldybių – Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonų ir Pagėgių administracijų vadovai. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pozicija aiški – neblaivumas darbo vietoje – nekoks pavyzdys visuomenei.

UAB Tauragės šilumos tinklų l. e. p. direktoriaus Audriaus Arcišausko teigimu, vasarą investavusi į biokuro atsargas ir sukaupusi žaliavos rezervą, žiemą bendrovė gali pasidžiaugti gaminanti šilumą, kuri yra viena pigiausių Lietuvoje. Bendrovės tikslas – ir toliau išlaikyti kainą stabilią ir išlikti penketuke tarp didžiųjų Lietuvos šilumos tiekėjų ir ateinantį 2019– 2020 metų šildymo sezoną. A. Arcišausko teigimu, išlaikyti žemą kainą vasaros sezono metu vartotojams sudėtinga dėl nestabilios biokuro kainos ir konkurencijos su didžiųjų Lietuvos miestų šilumos tiekėjais – jų vasaros gamyba siekia UAB Tauragės šilumos tinklų visą metinę gamybą, įmonė yra priklausoma nuo vartotojui patiektos šilumos. Iš ko susideda šilu mos kai na?

Rugpjūčio 23d. oficialiai duris atvers pirmasis Tauragėje kalbų centras. Idėjų kupini mokytojai siūlo tauragiškiams studijuoti net 7 kalbas – nuo populiarių anglų, prancūzų, norvegų iki egzotiškosios japonų. „Esam mokymo influencerės“, – juokiasi Žalgirių gimnazijos ilgametė anglų kalbos mokytoja-ekspertė Janina Pukelienė ir jos buvusi mokinė Paula Mačiulienė. Mat, vedamos aistros mokytis ir mokyti, aplink save jos subūrė jaunų mokytojų kolektyvą bei žinių ištroškusių studentų būrį. Kalbų centras dar tik bus atidarytas, o mokinių grupės jau beveik užpildytos.

Isaiah Collier – saksofonininkas, kompozitorius ir aktyvistas, gimęs ir užaugęs Čikagos pietuose, nuo pat ankstyvos vaikystės apsuptas muzikos. Šeimoje, kartu su broliais, muzikuodavo ir jo tėvai. Čikagos džiazo instituto alumnas, ten mokęsis iš Antonio Hart, Ernest Dawkins, Bennie Maupin, James Perkins ir Bobby Watson, bendradarbiavo su Čikagos muzikos legendomis Willie Pickens, Dee Alexander, Maggie Brown, Robert Irving III, Charles Heath IV bei dalijosi scena su Rene Marie, James Carter, Chance the Rapper, Stefon Harris ir daugybe kitų žinomų atlikėjų.