2020 Rugpjūčio 09 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

„Tauro“ stovykla – įspūdžiai visai vasarai

  • Įkelta: prieš 1 d.

Organizatorių nuotrauka

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Ne daugiau 20 vaikų

Anot K. Jurevičiūtės, trečius metus rengiamos stovyklos pirmosios pamainos dalyvių sąrašas užsipildė savaime – visas vietas užėmė sugrįžę „savi“ vaikai, stovyklavę čia pernai, ir jų draugai, apie stovyklą sužinoję iš lūpų į lūpas. Dėl to nuspręsta šiemet rengti dar dvi pamainas – dieninę 6–8 metų vaikams ir net 7 naktų trečiąją pamainą, kurioje kaip tik šiuo metu stovyklauja 10–13 m. vaikai. 

Į vieną stovyklos pamainą priimama ne daugiau 20-ties vaikų. „Mes orientuojamės ne į kiekybę, o į kokybę“, – paaiškina Kornelija.

Tokia stovykla, kur užtikrinama nakvynė nameliuose, maistas gaminamas vietoje esančioje kavinėje ir siūloma visa puokštė pramogų, Tauragės rajone, ko gero, vienintelė.

– Yra daug stovyklų, pasirinkimas nemažas, aišku, yra kainų santykiai, bet renkasi kiekvienas, ko ieško. Mes stengiamės iš širdies, skiriam dėmesį kiekvienam vaikui, jie tampa mūsų draugais. Žinom kiekvieno problemas, norus. Pirmiausia išsiaiškinam vaikų pomėgius ir charakterius, nuo to priklauso ir veiklos. Būna, kad iškart matai, jog vaikai judrūs, jiems reikia sporto žaidimų, žygių, o kiti būna labai kūrybingi, tokiems stengiamės kuo daugiau kūrybinės veiklos organizuoti, įvairių darbelių ir panašiai, – teigė organizatorė.

Anot Kornelijos, tarp pirmosios pamainos dalyvių tauragiškių net nebuvo dauguma. Vaikai susirinko iš visos Lietuvos, nekalbant apie aplinkinius rajonus, buvo stovyklautojų iš Šiaulių, Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, netgi iš Egipto.

Pradžia – animatoriai

Paklausta, kaip apskritai išsivystė idėja rengti vaikams stovyklas, Kornelija susimąsto. Niekam ne paslaptis, jog mergina dar prieš tai užsitarnavo vaikų simpatijas dirbdama animatore, yra surengusi gausybę švenčių, todėl vaikams ir jų tėveliams aišku – jeigu jau ką organizuoja Kornelija, tai bus nepamirštama.

Pirmasis bandymas rengti stovyklą buvo užpernai, tada ji buvo vos dviejų parų. Tačiau tada organizatorės suprato, kad tiek laiko vaikams išsidūkti nepakanka.

– Pirmoji stovykla iš to ir išaugo, mes kaip animatoriai sumanėm tiesiog organizuoti stovyklą Taurų parke. Pernai jau surengėm dvi pamainas su nakvyne, buvom trys vadovės – aš, Rūta ir Lolita – abi dirba Taurų parko administracijoje. Šiemet jau buvom dviese su Rūta, o va dieninę rengiam dviese su Lolita. O organizuojam dėl to, kad čia labai palankios sąlygos. Nors tada miegoti dar nelabai buvo kur, dabar atsirado nameliai ant žemės, tai išvis idealu, – sakė Kornelija.

Merginos Taurų parke turi nemažai pagalbininkų, padeda tiek administracijos darbuotojai, tiek instruktoriai, visas personalas. Lolita yra įgijusi edukologės išsilavinimą, Rūta – psichologė. Tad vaikams netrūksta dėmesio, jei iškyla problemų, jos bendromis jėgomis išsprendžiamos.

– Pirmą kartą buvo, kad vaikai bijojo miegoti be tėvelių, tai ėjom paeiliui šalia pagulėti, užmigdyti, viena į vieną namelį, kita į kitą. Šiemet jau mažiau tokių bėdų, vaikai grįžo paaugę, o ir aplinka jiems jau pažįstama, sava, čia jie jaučiasi saugūs, kaip namie, – kabėjo organizatorė.

Organizatorių nuotrauka

Svarbiausia – įspūdžiai

Stovyklautojų veiklos spektras labai platus – nuo lauko žaidimų kamuoliu, žygių į mišką, vakaronių prie laužo, kurios laikomos neatsiejama vasaros stovyklų dalimi, iki visų vaikų geidžiamų Taurų nuotykių parko pramogų. Stovyklaujantys vaikai išbando nuotykių parko medžių trasas, čiuožimą padangomis nuo kalno, pojūčių taką, surengtos net baidarių lenktynės kanale aplink parko „pilį“, šėlionės batutų erdvėje „Ore“. Taip pat patys gamino sriubą, kepė zefyrus, o nuotraukas prisiminimui įsirėmino savo sukurtuose rėmeliuose.

– Turbūt labiausiai vaikams patinka Taurų parko pramogos, visą savaitę jie naudojasi visa infrastruktūra, tai įskaičiuota į stovyklos kainą. Jeigu taip paskaičiuotum pagal pramogų kainoraštį, nežinau, kiek turėtų kainuoti ta stovykla, – juokiasi Kornelija.

Tačiau, anot jos, svarbiausia vaikų įspūdžiai ir juokas, kurių tiek stovyklos vadovės, tiek patys mažieji pasisemia į valias.

– Ta savaitė prabėga kaip vėjas, net nepajuntam. Tiek vaikams, tiek mums. Bet svarbiausia, kad po to visi būnam nors ir pavargę, bet laimingi ir jau ilgimės draugų, skaičiuojam laiką iki kitų metų stovyklos, rezgam naujas mintis, – sakė ji.

Šalia Jūros upės užtvankos bruzda darbininkai, upės krantinė primena statybų aikštelę. Tauragiškiams kilo klausimų, kas gi ten bus. „Tauragės žinios“ išsiaiškino, jog statomas ilgai lauktas žuvitakis lašišoms. Darbus suskubta pabaigti rudenį, nes būtent šiuo metu žuvys ruošiasi neršti, tad svarbu kuo greičiau palengvinti žuvų migraciją.

Nuo ryto iki 17 val. „Spiečiuje“ galima atvykti ir išbandyti „freelancerio“ kėdę. Įprastai Tauragės centre įsikūrusio „Spiečiaus“ moderniomis erdvėmis naudojasi smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai. Šiandiena, čia gali atvykti kiekvienas, kas ieško informacijos apie įvairius mokymus ir seminarus, taip pat čia laukiami ir tie, kam įdomu modernios erdvės ir jauki darbo atmosfera.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“, tampančio plačia kūrybine ir pažintine erdve, rengiamas– jau šiandien. Festivalio erdvių kontrastai, ryškūs pranešėjai, įvairios instaliacijos, netradicinės skulptūros, aštrūs performansai paskatins renginio lankytojus „išeiti iš savo kvadrato“. Festivalyje pasirodysiantis tauragiškis didžėjus Paulius Austrevičius, dar žinomas kaip Clicklounge, „Tauragės žinioms“ teigė besidžiaugiąs, kad jo gimtajame krašte gimsta tokių iniciatyvų ir kad festivalio konceptas išsiskiria iš banalių ir kartais pompastiškų miesto renginių kraštiečiams – būtent todėl ir sutikęs jame dalyvauti jame.

Naujausiame numeryje: verda aistros dėl „Bastilijos“ sporto komplekso ateities. Mero Dovydo Kaminsko komandos pozicija aiški – nuostolingai veikiantis ir mokesčių mokėtojų pinigais dotuojamas verslas turėtų būti panaikintas. Pastatą svarstoma išnuomoti arba parduoti aukcione. Tuo tarpu „Bastilijos“ administratoriaus Vytauto Zėringio nuomone, problemų yra, bet jos išsprendžiamos. Pavyzdžiui, apmokestinus patalpose treniruotis norinčius sportininkus, o kainas prilyginus sostinei. Visgi, jis pripažįsta – bent kiek „atkutę“ turistai, atvykę į viešbutį, pakraupsta: daliniai patogumai jų, švelniai tariant, nevilioja.

Trečiadienį B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko dviejų monografijų apie Vydūną pristatymai, daugiausiai dėmesio buvo skiriama jo kūrybai. Renginio metu buvo apžvelgiamos Vydūno knygos, dalijamasi įžvalgomis apie sudėtingą autoriaus portretą ir jo atitinkamą sąlytį su Vaižganto kūryba.

Savaitei persiritus į antrą pusę Lietuvą pasiekė gausių kritulių banga. Šiandien šalyje daug kur lis, o nuo penktadienio kritulių bus vis mažiau. Gera žinia ta, kad savaitei baigiantis termometrų stulpeliai stiebsis vis aukščiau.

Itin karšta vasaros pradžia gerokai paankstino javapjūtę. Sausra, kuri tęsėsi kone pusantro mėnesio ir buvo pavadinta net stichine nelaime, mūsų krašto ūkininkų derliui tokios žalos, kaip Dzūkijai ar Aukštaitijai, kur jis sunaikintas kone visas, nepadarė. Tai aiškėja kalbantis ir su kombainus į laukus jau išvairavusiais ūkininkais, ir su specialistais.

Liepos 31 d. vykusiame Tarybos posėdyje buvo nutarta pakeisti seniūnaičių rinkimų ir atšaukimo tvarkos aprašą. Siekiama didesnio viešumo, kad galėtų dalyvauti daugiau pretendentų, o gyventojai turėtų galimybę rinktis iš daugiau kandidatų.

Savaitgalį į Pagramančio regioninį parką rinkosi dviračių entuziastai iš visos Lietuvos. Pusė šimto žygeivių nuostabiomis gamtos trasomis teko įveikti stačias įkalnes ir vingiuotas nuokalnes. Po žygio dalyviai vaišinosi vietoje gamintu plovu ir namine vaisių duona.

Gražinti savo namus yra puiku, kur kas blogiau, kai po remonto likusios šiukšlės ir statybinės atliekos atsiduria ne ten, kur privalėtų. „Tauragės žinių“ skaitytojas pasidalijo nuotraukomis, kuriose užfiksuotas kalnas šiukšlių, išverstas prie Šešuvies upės, už buvusio Ližių sąvartyno, netoli karjero. Vaizdas išties pasibaisėtinas.

Antradienį Pilies aikštėje praeiviai galėjo susitikti su organizacijos Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro atstovais. Susitikimų metu žmonėms buvo dar kartą primenama apie vis dar gajas problemas – prekybą žmonėmis ir įvairias žmogaus išnaudojimo formas. Liūdnoji statistika patvirtina, kad Lietuvoje vis dar plinta pornografija ir egzistuoja seksualinės prievartos toleravimo apraiškos.

Minint Baltijos kelio 30-metį Tauragės r. savivaldybės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos languose eksponuojama paroda „Tauragiškiai Baltijos kelyje“. Baltijos kelias buvo didžiausia taiki demonstracija istorijoje ir pradinis taškas kovoje už Baltijos šalių laisvę bei nepriklausomybę. Tauragiškiai šią parodą apžiūrėti galės iki rugsėjo 2 d. Kiekvienas atvykęs gali peržiūrėti eksponuojamas fotografijas ir pabandyti atrasti pažįstamus veidus, nes šioje akcijoje aktyviai dalyvavo ir tauragiškiai.

Tarailiuose, priešais mokyklą, keletą metų buvusios apleistos patalpos pirmajame pastato aukšte atgyja – jos remontuojamos, statomi nauji langai. Savo padalinį čia atidarys sparčiai besiplečianti didžiausia lietuviško kapitalo automobilių detalių distribucijos kompanija „AD Baltic“.

Šią savaitę šalį pasieks šiltesni orai. Nors beveik kasdien tai šen, tei ten sulauksime trumpo lietaus, temperatūra palaipsniui kils vis aukščiau.

Jau po mėnesio prasideda nauji mokslo metai, tačiau mokiniai vis dar su siaubu prisimena praėjusių pabaigą, kai prailginus mokslo metus teko kęsti kaitrą tvankiose klasėse. Savivaldybių asociacija rengė savivaldybių apklausą dėl trumpesnių mokslo metų grąžinimo. Tam pritaria net du trečdaliai šalies savivaldybių. Ministras atkerta – karščiai gali užklupti ir rugsėjį ar gegužę.

Bažnyčių gatvėje įsikūrusi „Eurovaistinė“ persikraustė į naujas patalpas. Tiesa, „pabėgo“ netoli, vos per porą namų toje pačioje gatvėje – nuo vakar ji veikia „Senamiesčio apartamentų“ pastate.

Vincentas Bučinskas – jauniausias iš Bučinskų šeimynos, kurių sodyboje Aukštupiuose slapstėsi Algimantas Mieliulis-Neptūnas. Bunkeryje po avide buvo leidžiamas „Laisvės varpas“, o V. Bučinsko, tuomet vos dešimties bernioko, akimis matytas prie šulinio besiprausiančių partizanų paveikslas gyvas ligi šiolei. Šie prisiminimai praėjus daugiau nei pusei amžiaus atvedė dabar jau 83-erių senolį į gimtinę ieškoti praeities pėdsakų. Būdamas vaikas jis matė, kaip partizanai į iš butelių pasigamintas kolbas dėjo dokumentus, o slėpė juos galimai šulinyje. Dabar Aukštupiuose buvusios sodybos nelikę nė ženklo, o norint iškasti seniai užlyginto šulinio rentinius prireikė specialios technikos. Po ilgų pastangų atkastas vaikystės sodybos šulinys nenuvylė – V. Bučinskas, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Tauragės skyriaus pirmininkas Antanas Stankus, pasitelkę specialistus, atverto šulinio dugne rado partizanų pamestus daiktus – pistoletą, metalinę gertuvę, elektros generatorių ir kapoklę mėsai. Tiesa, kasinėjimai nepateisino visų lūkesčių – dokumentų, liudijančių partizanų štabo veiklą, rasti nepavyko. Tačiau nuo to istorija ne mažiau įdomi.

Rašau Sovetską (lietuviškai – Tilžė), nes mes, tauragiškiai, jį tokį visuomet prisiminsime. Kelionė „tolima“, nes vizų išdavimo procesas trunka keletą dienų, pareikalauja pastangų ir kantrybės pildant dokumentus. „Artimas“ jis, nes buvo laikotarpis, kai tauragiškiai Sovetską lankė itin dažnai, kai kurie ten dirbo, kūrė šeimas. Tai, ką neseniai teko išvysti šiame mieste, stebino, laužė stereotipus.

Šiandien, 16 val., dailės mėgėjai kviečiami į Tauragės krašto muziejų „Santaka“ – ten  atidaroma kraštietės dailininkės Elmos Šturmaitės, dabar gyvenančios Druskininkuose, tapybos paroda „Realybė ir paslaptis“. Paroda veiks iki rugsėjo 1 d.

Kelionių po Lietuvą portalas pamatykLietuvoje.lt kartu su Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacija (LTICA)  iš visų Lietuvos fontanų išrinko 35, jų manymu, verčiausius varžytis dėl gražiausio fontano Lietuvoje titulo ir kviečia padėti išrinkti patį gražiausią. Suskaičiavus balsus, gražiausias Lietuvos fontanas bus paskelbtas paskutinę šios vasaros dieną. Tarp kandidatų juo tapti – ir Tauragės fontanas.

Naujojo amerikiečių ir kanadiečių tyrimo metu dar kartą patvirtinta, kad selenas – vienas plačiausiai aptarinėjamų mikroelementų, apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų.

Jau šį rudenį atsinaujinęs muziejus „Santaka“ planuoja lankytojams atverti duris ir pasiūlyti galybę interaktyvių ekskursijų ir pramogų. Muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus tikina, jog, palyginus su kitais, ne tokiais išmaniais muziejais, anksčiau nustatytos apsilankymo, paslaugų ir suvenyrų kainos – neadekvačios, todėl prašo kainoraštį peržiūrėti ir mokesčius pakelti. Tiesa, primenama, jog trečiadieniais muziejaus lankymas – nemokamas, jis toks ir liks.

Naujausiame numeryje: Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbė savivaldybių administracijų darbuotojų skaičiaus kitimo analizę. Jos duomenimis, nors gyventojų skaičius per pastaruosius aštuonerius metus Lietuvoje sumažėjo beveik dešimtadaliu, to nepasakytina apie valdininkų skaičių savivaldybių administracijose. Nepaisant to, kad Tauragės administracijos vadovai tvirtino mažinantys biurokratinį aparatą – atleido vairuotojus, apjungė skyrius, LLRI analizėje Tauragė priskiriama prie valdininkų skaičių didinančių 12-os šalies savivaldybių. Kur čia šuo pakastas?

„Fortūna-Agava“ krepšininkas Tadas Rapolovačius šiandien tapo tėvu. Jo žmona Reda ketvirtadienio rytą pagimdė dukrelę. Gimdymas praėjo sklandžiai. Gimusi mergaitė – pirmasis šio mėnesio kūdikis Tauragėje. Šeimai ši savaitė kupina emocijų – Tadas dvi dienos prieš tai tapo vasaros krepšinio lygos nugalėtoju.

Kalendoriuose jau paskutinis vasaros mėnesis. Rugpjūčio pirmos dienos mėgstančių gražius ir itin šiltus orus nedžiugins – dangų niaukstys debesys, šiluma bus kuklesnė, pūs vėsokas šiaurinių krypčių vėjas, protarpiais palis.