2020 Gegužės 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Svetima gėda: paupyje išvertė kalną šiukšlių

  • Įkelta: 2019-08-07

Skaitytojo Artūro Misevičiaus nuotrauka

Gražinti savo namus yra puiku, kur kas blogiau, kai po remonto likusios šiukšlės ir statybinės atliekos atsiduria ne ten, kur privalėtų. „Tauragės žinių“ skaitytojas pasidalijo nuotraukomis, kuriose užfiksuotas kalnas šiukšlių, išverstas prie Šešuvies upės, už buvusio Ližių sąvartyno, netoli karjero. Vaizdas išties pasibaisėtinas. 

Antradienį Tauragės kaimiškosios seniūnijos seniūnės pavaduotojas Mindaugas Černeckas „Tauragės žinioms“ pasakojo apie ne vietoje išverstas šiukšles sužinojęs žiniai pasklidus socialiniuose tinkluose. Jis sakė važiuosiąs su darbuotojais išrūšiuoti tas šiukšles.

Skaitytojo Artūro Misevičiaus nuotrauka

– Tokią krūvą seniai bematėm, tai net šiek tiek keista teisėtai atsikratyti yra galimybių, nebūtina tokių dalykų daryti. Didžioji jų dalis yra rūšiuojama: pakavimo dėžės, kartonas, popierius, plastikas, statybinis laužas, plytos, mūro gabalai. Yra įmonių, kurios tai priima. Jei liks neišrūšiuotų, vešim į Leikiškes, tačiau tai kainuos, – sakė jis.

Skaitytojo Artūro Misevičiaus nuotrauka

Plačiau apie tai – penktadienio laikraštyje.

 

 

Antradienį Pilies aikštėje praeiviai galėjo susitikti su organizacijos Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro atstovais. Susitikimų metu žmonėms buvo dar kartą primenama apie vis dar gajas problemas – prekybą žmonėmis ir įvairias žmogaus išnaudojimo formas. Liūdnoji statistika patvirtina, kad Lietuvoje vis dar plinta pornografija ir egzistuoja seksualinės prievartos toleravimo apraiškos.

Minint Baltijos kelio 30-metį Tauragės r. savivaldybės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos languose eksponuojama paroda „Tauragiškiai Baltijos kelyje“. Baltijos kelias buvo didžiausia taiki demonstracija istorijoje ir pradinis taškas kovoje už Baltijos šalių laisvę bei nepriklausomybę. Tauragiškiai šią parodą apžiūrėti galės iki rugsėjo 2 d. Kiekvienas atvykęs gali peržiūrėti eksponuojamas fotografijas ir pabandyti atrasti pažįstamus veidus, nes šioje akcijoje aktyviai dalyvavo ir tauragiškiai.

Tarailiuose, priešais mokyklą, keletą metų buvusios apleistos patalpos pirmajame pastato aukšte atgyja – jos remontuojamos, statomi nauji langai. Savo padalinį čia atidarys sparčiai besiplečianti didžiausia lietuviško kapitalo automobilių detalių distribucijos kompanija „AD Baltic“.

Šią savaitę šalį pasieks šiltesni orai. Nors beveik kasdien tai šen, tei ten sulauksime trumpo lietaus, temperatūra palaipsniui kils vis aukščiau.

Jau po mėnesio prasideda nauji mokslo metai, tačiau mokiniai vis dar su siaubu prisimena praėjusių pabaigą, kai prailginus mokslo metus teko kęsti kaitrą tvankiose klasėse. Savivaldybių asociacija rengė savivaldybių apklausą dėl trumpesnių mokslo metų grąžinimo. Tam pritaria net du trečdaliai šalies savivaldybių. Ministras atkerta – karščiai gali užklupti ir rugsėjį ar gegužę.