2020 Balandžio 09 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šiukšlės Šešuvies pakrantėje: teršėjas nustatytas

  • Įkelta: 2019-08-23
Vaizdo įrašo stop kadras

Neseniai rašėme apie tai, kad Šešuvies pakrantėje buvo išverstas kalnas statybinių atliekų ir kitokių šiukšlių. Jų nuotraukas „Tauragės žinioms“ atsiuntė neabejingas skaitytojas Artūras Misevičius, jas persiuntėme Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos. Gavome atsakymą – kaltininkas surastas ir bus nubaustas. 

Pasibaisėtinas Šešuvies pakrantės vaizdas nepaliko abejingų. Tauragės seniūnijos darbuotojai, nieko nelaukdami, šiukšles išvežė. Šiukšlintoją smerkė ir komentatoriai  socialiniuose tinkluose, į situaciją sureagavo ir Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis. Savo socialinio tinklo paskyroje jis dėkojo seniūno pavaduotojui už operatyvų darbą, pilietiškam A. Misevičiui – už „radinio“ paviešinimą bei išreiškė lūkestį, kad šiukšlintojas bus surastas. Jis paviešino ir balto autobusiuko, kuriuo „krovinys“ buvo atvežtas, nuotrauką – jį užfiksavo vaizdo kamera. 

O dabar gavome atsakymą ir iš Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos. Viešųjų ryšių specialistė Ieva Krikštopaitytė „Tauragės žinias“ informavo, kad „pranešimas apie Tauragės rajono savivaldybėje Ližių kaime ant Šešuvies upės kranto išverstas statybines atliekas buvo gautas rugpjūčio 2 d. Rugpjūčio 5 d. Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) pareigūnai nuvyko į pranešime minimą atliekų išpylimo vietą, tačiau atliekose nebuvo rasta įrodymų, galinčių padėti nustatyti kaltininką. Todėl aplinkos apsaugos pareigūnai kreipėsi į šalia įsikūrusias įmones dėl vaizdo kameromis fiksuotos medžiagos peržiūrėjimo. Taip pat buvo peržiūrėtos ir mieste esančios vaizdo kameros. Vaizdo kamerų įrašuose buvo pastebėtas įtartinas autobusiukas, kuris nuvažiuoja pakrautas link Šešuvies upės ir po pusvalandžio grįžta tuščias. Rugpjūčio 7 d. buvo nustatytas autobusiuko savininkas. Susisiekus su juo telefonu savininkas neigė važiavęs, bet paminėjo, kad autobusiuku važiavęs asmuo atvyks į AAD Klaipėdos valdybos Šilutės aplinkos apsaugos inspekciją ir pateiks paaiškinimus. 

Tą pačią dieną atvykęs asmuo neneigė, kad važiavo prie Šešuvies upės, bet teigė, kad vyko pasiimti žvejojantį žmogų, kuris padėtų iškrauti apynaujus baldus. Jis taip pat teigė, kad vykdo naujai įsigyto namo rekonstrukcijos darbus. Nuvykus apžiūrėti vykdomų rekonstrukcijos darbų, pagalbinėse patalpose aptikta tokios pat laminuotos grindų dangos ir jos pakuotės, kaip ir atliekų krūvoje. Taip pat nesutapo šio asmens ir minėto žvejo parodymai. Todėl asmeniui rugpjūčio 13 d. buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal ANK 247 str. 5 d., byla perduota nagrinėti AAD Klaipėdos administracinių bylų nagrinėjimo skyriui, kuris ir priims tolimesnius sprendimus“.

Pasak viešųjų ryšių specialistės, atliekas sutvarkė Tauragės rajono seniūnija iki nustatant pažeidėją (rugpjūčio 6 d.).

I. Krikštopaitytė  papasakojo, kad gavę pranešimą apie netinkamai tvarkomas atliekas, aplinkosaugininkai kaskart vyksta apžiūrėti nelegalių sąvartynų (šiukšlynų) ir bando rasti įrodymų bei nustatyti atliekų šeimininką. Dažniausiai padeda šiukšlėse rasti seni dokumentai. Tokiu atveju, kai pavyksta nustatyti atliekų savininką, yra taikomos poveikio priemonės. Tai yra piniginė bauda ir privalomasis nurodymas sutvarkyti atliekas. Visos galimos baudos yra numatytos Administracinių nusižengimų kodekso 247 straipsnyje, o baudos dydis priklauso nuo atliekų kiekio ir nuo to, ar atliekos pavojingos, ar ne. Tada, kai savininko nustatyti nepavyksta, yra informuojamas žemės savininkas, kuris privalo sutvarkyti atliekas. Jeigu žemė priklauso valstybei – sutvarkyti užterštą teritoriją įpareigojama savivaldybė. Šiais atvejais, kai nenustatomas atliekų savininkas, atliekos yra laikomos bešeimininkėmis. 

„Kitaip tariant, pasitvirtinusius pranešimus apie netinkamą atliekų tvarkymą galima skirti į dvi dalis – kai nustatomas atliekų savininkas ir kai jos pripažįstamos bešeimininkėmis. Dažniau, deja, tenka atliekas pripažinti bešeimininkėmis“, – atsakydama redakcijai, rašo I. Krikštopaitytė.

Jau visai netrukus, kitą antradienį, į Tauragę ketina atvykti cirkas iš Ukrainos. Įsikurs jis „Šaltinio“ progimnazijos stadione. Tačiau tokios pasipiktinimo bangos, kaip pavasarį mieste viešėjęs cirkas iš Čekijos, jis tikrai nesulauks – mat gyvūnų jame nebus. Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko nuomone, cirkai su gyvūnais apskritai turėtų aplenkti Tauragę – tokį sprendimą ketinama priimti jau netrukus.   

Artėjant rudeniui socialinius tinklus puošia grybų nuotraukos – baravykai, raudonviršiai krepšiuose ir tarp samanų, – tokiais kadrais dalijasi dažnas, užsukęs į mišką. Žurnalistų akį patraukė žygaitiškės Giedrės Svarienės bemaž kasdien fiksuojamas laimikis. „Tu tikriausiai pasisėjusi turi. Ir palaistai karts nuo karto,“ – stebisi jos „Facebook‘o“ draugai.  O Giedrė pripažįsta, kad grybauti traukia kasdien, kartais ir po kelis kartus.

J. Tumo-Vaižganto ir Gedimino gatvių sankryžoje vyksta intensyvūs statybos darbai. Pastatas, kuriame netrukus įsikurs drabužių bei namų apyvokos prekių tinklo „Pepco“ prekybos centras, jau ne tik stovi, bet ir pasipuošė įmonės logotipais. Skelbiama, jog darbui naujame prekybos centre ieškoma darbuotojų. Kada jis atvers duris, domisi „Tauragės žinios“.

Pagramančio regioninis parkas rengia pirmąjį naktinį žygį „Grafo Jono Molio pėdsakais“. Renginio tematika intriguoja istoriniais motyvais bei kviečia pažinti savo kraštą. Žygeiviai lankysis Jocių dvarvietėje, eis kabančiais lieptais, stebės teatralizuotus pasirodymus, priminsiančius dvarininkų gyvenimo istorijas bei aplankys pamirštas, bet dėmesio vertas mitologines vietas. Žygio organizatoriai žada jaukius pasisėdėjimus leidžiantis saulei bei dvaro gaspadinių vaišes po atviru dangumi.

Tradicinės vasaros palydos Tarailiuose šiemet turėtų būti išskirtinės. Organizatoriai žada, kad susirinkusieji išlydėti vasaros tikrai nesigailės: Šlaito gatvės gale, Jūros pakrantėje, rytoj jų lauks ne tik linksmi sporto užsiėmimai mažiems ir dideliems, piešimas kreidelėmis, loterija, bet ir savadarbių plaustų varžybos. Tauragėje to dar nebuvo!