2019 Lapkričio 18 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Rugpjūčio 23-osios numerio anonsas: Ar TRATC‘o direktorius buvo neblaivus darbo vietoje?

  • Įkelta: 2019-08-22

„Tauragės žinių“ redakciją pasiekė informacija, jog prieš porą savaičių darbo vietoje tikrintas Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus Kęstučio Komskio blaivumas. Kas apie galimai neblaivų centro vadovą pranešė savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, neatskleidžiama. Šis informaciją apie patikrinimą žurnalistams patvirtino bei teigė, jog kitą savaitę šaukiamas neeilinis akcininkų susirinkimas direktoriaus elgesiui įvertinti. K. Komskio likimą spręs visų 4 savivaldybių – Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonų ir Pagėgių administracijų vadovai. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pozicija aiški – neblaivumas darbo vietoje – nekoks pavyzdys visuomenei.

Mokyklų vadovai skundžiasi lėšų trūkumu. Kol vienų mokyklų vadovai džiaugiasi projektais ir gabiais mokiniais, kitiems rūpi, kur gauti lėšų dešimtmečius skaičiuojančioms sporto salėms remontuoti.

Gyvūnus išnaudojantiems cirkams Tauragę teks aplenkti. Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko nuomone, cirkai su gyvūnais apskritai turėtų aplenkti Tauragę – tokį sprendimą ketinama priimti jau netrukus.

Jeigu bilietas nekainuotų, ar važiuotumėte miesto autobusu? Jau kurį laiką diskutuojama apie galimybę Tauragėje įvesti nemokamą viešąjį transportą, juolab, kad netrukus į mūsų miesto gatves atriedės modernūs elektrobusai.

Pilies aikštėje Tauragės maltiečiai pristatė „Mobiliąją virtuvę“. Tauragiškiai, noriai skanaudami gardžią sriubą, džiaugėsi Tauragės maltiečių iniciatyvomis, aktyvumu ir nenutrūkstama pagalba labiausiai pažeidžiamiems mūsų krašto žmonėms.

Šiukšlės Šešuvies pakrantėje: teršėjas nustatytas. Neseniai rašėme apie tai, kad Šešuvies pakrantėje buvo išverstas kalnas statybinių atliekų ir kitokių šiukšlių. Jų nuotraukas „Tauragės žinioms“ atsiuntė neabejingas skaitytojas Artūras Misevičius, jas persiuntėme Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos. Gavome atsakymą – kaltininkas surastas ir bus nubaustas. 

Vasaros estradą papuošianti „Saulutė“ pretenduos į Lietuvos rekordą. Menininkas, kalvis Kęstutis Plyskaitis rengia įspūdingo dydžio ir svorio skulptūrą – „Saulutė“. Nors skulptūros pavadinimą galime pavadinti „nekaltu“, tačiau šiuo meno kūrinio užmačios ganėtinai didelės.

Žygaitiškiai ir patys grybauja, ir kitiems negaili. Koks šiais metais grybų derlius ir kur jų ieškoti?

Tarp žaliosios energijos lyderių – ir Tauragė. Šešios Lietuvos savivaldybės 2018 metais buvo jau pasiekusios tai, ką visa Lietuva planuoja pasiekti iki 2050 metų – iš atsinaujinančių išteklių pagamino daugiau elektros energijos nei suvartojo. Tarp jų – ir Tauragės rajono savivaldybė.

Prisiminimai: Baltijos kelyje kartu su latviais. Perestroika, Sąjūdis, pagaliau Baltijos kelias paliko neišdildomų prisiminimų mūsų šeimai. Dabar tai būtų paprasta – užfiksavai įvykius išmaniuoju, pasidalinai veidaknygėj su draugais ir be ilgų komentarų... Pakanka, kad veidaknygės draugai nykštį parodytų, ir viskas aišku. Anuomet buvo kur kas sudėtingiau.

Bendruomenės: nebuvo tokių projektų, kuriems neskirtų finansavimo. Rugpjūčio 14 d. Tauragės rajono savivaldybė paskirstė lėšas nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimui. Kuri bendruomenė gavo daugiausių lėšų?

Vasarą Tarailiai išlydės plaukdami savadarbiais plaustais. Tradicinės vasaros palydos Tarailiuose šiemet turėtų būti išskirtinės. Organizatoriai žada, kad susirinkusieji išlydėti vasaros tikrai nesigailės. Tauragėje to dar nebuvo!

Laiškininkas Virginijus: darbą elektrinis dviratis palengvino, bet pikti šunys niekur nedingo. Virginijus Keseriauskis, Tauragės pašte dirbantis jau kone 13 metų, – vienas pirmųjų, pradėjusių važinėti tokiu dviračiu. Jis pripažįsta, kad dabar pristatyti laiškus ir siuntas kur kas lengviau ir patogiau. Tačiau amžinos laiškininkų problemos – palaidi šunys ir pašto dėžutės kiemuose – išliko.

 

Puikaus savaitgalio!

Rugpjūčio 23d. oficialiai duris atvers pirmasis Tauragėje kalbų centras. Idėjų kupini mokytojai siūlo tauragiškiams studijuoti net 7 kalbas – nuo populiarių anglų, prancūzų, norvegų iki egzotiškosios japonų. „Esam mokymo influencerės“, – juokiasi Žalgirių gimnazijos ilgametė anglų kalbos mokytoja-ekspertė Janina Pukelienė ir jos buvusi mokinė Paula Mačiulienė. Mat, vedamos aistros mokytis ir mokyti, aplink save jos subūrė jaunų mokytojų kolektyvą bei žinių ištroškusių studentų būrį. Kalbų centras dar tik bus atidarytas, o mokinių grupės jau beveik užpildytos.

Savivaldybėje – permainos. Kai kurie specialistai palieka pareigas, priimami nauji, o kai kurių dar ieškoma. Didžiausia naujiena – kad išeiti iš darbo apsisprendė Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Gaižauskienė, kurios parengti projektai yra papuošę daugelį Tauragės vietų.