2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Prie „Bangos“ – statybų aikštelė. Kas ten bus?

  • Įkelta: 2019-08-09
Eglės Červinskaitės nuotrauka

Šalia Jūros upės užtvankos bruzda darbininkai, upės krantinė primena statybų aikštelę. Tauragiškiams kilo klausimų, kas gi ten bus. „Tauragės žinios“ išsiaiškino, jog statomas ilgai lauktas žuvitakis lašišoms. Darbus suskubta pabaigti rudenį, nes būtent šiuo metu žuvys ruošiasi neršti, tad svarbu kuo greičiau palengvinti žuvų migraciją.

Žuvitakiai padeda išsaugoti migruojančių žuvų – ypač lašišinių, populiaciją vietose, kur plaukti neršti joms sudėtinga dėl pastatytų užtvankų. Laikraštyje jau rašėme, jog Tauragė – vienas iš nedaugelio Lietuvos miestų, kur praktiškai centre neršia lašišos. „Bangos“ užtvankos žuvitakis skaičiavo jau tris dešimtmečius.

Remonto darbai šalia Tauragės Jūros upės užtvankos įgyvendinami pagal projektą „Žuvų pralaidų įrengimas ir modernizavimas Tauragės rajone“. Siekiama palengvinti žuvų migraciją ir nerštą, rekonstruojant žuvų praėjimo takus (žuvitakius) užtvankose. Mat užtvankos tampa nemenka kliūtimi žuvims keliaujant upe.

Žuvininkystės tarnybos vadovas Aidas Adomaitis „Tauragės žinias“ patikino, kad žuvų praėjimo takas, skaičiuojantis tris dešimtmečius, prie Jūros upės užtvankos buvo netinkamas, nes dažnai strigdavo.

– Senąjį praėjimo taką reikėjo valdyti rankiniu būdu. Todėl šiuo metu yra atliekami žuvų praėjimo tako rekonstrukcijos darbai. Dabar bus savitakinis praėjimo takas, tad nebereikės žmogaus, kad atskirai junginėtų ar išjunginėtų liftus. Žuvys galės pačios migruoti, tam nereikės papildomų sąnaudų, – teigė A. Adomaitis.

Vyriausiasis specialistas Gediminas Vitas Ratkus nurodė, kad šių darbų įgyvendinimui yra skiriama 190 tūkst. eurų. Darbai prasidėjo liepos 25 d., o lapkričio 15 d. numatoma šių darbų pabaiga.

– Bus pakeista iš šliužo tipo žuvų pralaidos į savitakinę baseinėlio tipo žuvų pralaidą, kuri veiks nuolatos, o ne su pertraukomis, – patikslino specialistas G. V. Ratkus.

Pagal projektą dar planuojama atlikti žuvų pralaidos rekonstrukciją Ančios upėje esančioje Skaudvilės užtvankoje. 2020 m. numatoma projekto įgyvendinamų darbų pabaiga. Iš viso projekto vertė siekia 1 mln. 300 tūkst. eurų.

Lašiša – karališka žuvis, kurios ištekliai Lietuvoje riboti. Rudenį lašišos iš Baltijos jūros plaukia neršti į gimtąsias upes. Viena tokių – Nemuno intakas Jūra, tekanti per Tauragę. Žvejų teigimu, nuo pėsčiųjų tilto iki pat Vasaros estrados rudenį galima plika akimi pamatyti plaukiančias lašišas, mat ten daug jų lizdų.

Nuo ryto iki 17 val. „Spiečiuje“ galima atvykti ir išbandyti „freelancerio“ kėdę. Įprastai Tauragės centre įsikūrusio „Spiečiaus“ moderniomis erdvėmis naudojasi smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai. Šiandiena, čia gali atvykti kiekvienas, kas ieško informacijos apie įvairius mokymus ir seminarus, taip pat čia laukiami ir tie, kam įdomu modernios erdvės ir jauki darbo atmosfera.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“, tampančio plačia kūrybine ir pažintine erdve, rengiamas– jau šiandien. Festivalio erdvių kontrastai, ryškūs pranešėjai, įvairios instaliacijos, netradicinės skulptūros, aštrūs performansai paskatins renginio lankytojus „išeiti iš savo kvadrato“. Festivalyje pasirodysiantis tauragiškis didžėjus Paulius Austrevičius, dar žinomas kaip Clicklounge, „Tauragės žinioms“ teigė besidžiaugiąs, kad jo gimtajame krašte gimsta tokių iniciatyvų ir kad festivalio konceptas išsiskiria iš banalių ir kartais pompastiškų miesto renginių kraštiečiams – būtent todėl ir sutikęs jame dalyvauti jame.

Naujausiame numeryje: verda aistros dėl „Bastilijos“ sporto komplekso ateities. Mero Dovydo Kaminsko komandos pozicija aiški – nuostolingai veikiantis ir mokesčių mokėtojų pinigais dotuojamas verslas turėtų būti panaikintas. Pastatą svarstoma išnuomoti arba parduoti aukcione. Tuo tarpu „Bastilijos“ administratoriaus Vytauto Zėringio nuomone, problemų yra, bet jos išsprendžiamos. Pavyzdžiui, apmokestinus patalpose treniruotis norinčius sportininkus, o kainas prilyginus sostinei. Visgi, jis pripažįsta – bent kiek „atkutę“ turistai, atvykę į viešbutį, pakraupsta: daliniai patogumai jų, švelniai tariant, nevilioja.

Trečiadienį B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko dviejų monografijų apie Vydūną pristatymai, daugiausiai dėmesio buvo skiriama jo kūrybai. Renginio metu buvo apžvelgiamos Vydūno knygos, dalijamasi įžvalgomis apie sudėtingą autoriaus portretą ir jo atitinkamą sąlytį su Vaižganto kūryba.

Savaitei persiritus į antrą pusę Lietuvą pasiekė gausių kritulių banga. Šiandien šalyje daug kur lis, o nuo penktadienio kritulių bus vis mažiau. Gera žinia ta, kad savaitei baigiantis termometrų stulpeliai stiebsis vis aukščiau.