2019 Lapkričio 12 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Paaiškėjo Moksleivių pažangos premijos laureatai

  • Įkelta: 2019-08-28
Akimirka iš praėjusių metų Moksleivių pažangos premijų dalybų. Tauragės rajono savivaldybės albumo nuotrauka

Pernai pirmą kartą Lietuvoje Rotary klubas, bendradarbiaudamas su Tauragės rajono savivaldybe, įgyvendino ambicingą moksleivių pažangos skatinimo projektą, kuriuo siekta padidinti moksleivių motyvaciją mokytis. Pernai projekte, kurio vertė buvo 25 500 eurų, dalyvavo 126 klasės ir apie 3000 mokinių. Šiais metais Tauragės rajono savivaldybė pasirūpino, kad Moksleivių pažangos premijos ir toliau motyvuotų jaunuolius siekti puikių įvertinimų moksle.

Rotary klubas iškėlė iniciatyvą skatinti pažangą padariusius moksleivius ir dešimtukininkus piniginėmis premijomis. Moksleivių pažangos premija buvo atrinkta tarp 30-ties geriausių projekte „Idėja Lietuvai“.

Šiais metais ir toliau siekiama moksleivius paremti ir paskatinti gerai mokytis. Rugpjūčio 12 d. Tauragės rajono savivaldybėje susirinko komisija, kuri svarstė, kuriuos moksleivius šiemet apdovanoti už gerus pasiekimus. Didžioji dalis lėšų skirta iš rajono biudžeto.  Komisijos pirmininkė, vicemerė Virginija Eičienė informavo, kad laureatai bus iškilmingai paskelbti bei premijos išdalintos kaip ir pernai, per Mokslo ir žinių šventę – rugsėjo 2 d., Pilies aikštėje.

– Ši premija turėtų moksleivius paskatinti geriau mokytis ir pasitempti. Vaikai, kurie nori pakelti savo mokymosi rodiklį, tikrai tai gali padaryti. Svarbiausia – motyvacija. Aš manau, kad moksleivių pažangos premija yra geras dalykas, ir mes labai džiaugiamės, kad yra tokių vaikų, kurie tikrai pagerina savo mokslo rezultatus, – kalbėjo mero pavaduotoja V. Eičienė.

Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Regina Patašienė teigė, kad premijos tikslas yra skatinti mokinių bendruomeniškumą ir pagalbą vieni kitiems, siekiant gerų mokymosi rezultatų.

– Pagrindinis kriterijus buvo šių ir buvusių mokslo metų įvertinimų palyginimas, – tvirtino R. Patašienė.

Iš viso lėšų pagal pasiektus rezultatus bus išdalinta 21 tūkst. 750 Eur. Pinigai bus pervedami į mokinių asmenines arba mokinių tėvų banko sąskaitas, o klasės, laimėjusios paramą, finansus galės panaudoti pažintinei ir kultūrinei veiklai. Šiais metais prie premijų vėl prisidės Rotary klubas. Verslininkas Tomas Juodikis nutarė skirti projekto įgyvendinimui 1 000 Eur.

Kaip informavo Tauragės rajono mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius, keturioms klasėms (Žalgirių gimnazijos 3 klasėms ir 1 „Versmės“ gimnazijos klasei), pasiekusioms didžiausią pažangą, bus skirta 7 000 Eur. Šių klasių vadovams (kuratoriams) – 1 750 Eur. Dešimčiai didžiausią pažangą pasiekusių mokinių skirta po 300 Eur, iš viso 3 000 Eur. Iš jų 5 yra „Versmės“ gimnazistai, 4 – iš Žalgirių gimnazijos ir 1 mokinys – iš Skaudvilės gimnazijos. 32 dešimtukininkams bus paskirstyta 10 000 Eur suma, t. y. po 312,50 Eur.  Dešimtukininkai mokosi šiose mokyklose: „Versmės“ gimnazijoje – 6, „Šaltinio“ progimnazijoje – 7, Žalgirių gimnazijoje – 3, Skaudvilės gimnazijoje – 11, Batakių pagrindinėje mokykloje – 3, Martyno Mažvydo progimnazijoje – 2 mokiniai.

Jau kurį laiką diskutuojama apie galimybę Tauragėje įvesti nemokamą viešąjį transportą, juolab, kad netrukus į mūsų miesto gatves atriedės modernūs elektrobusai. Į miesto autobusų parko atnaujinimą nukreiptos nemažos investicijos verčia susimąstyti, kaip pakeisti kasdienius tauragiškių kelionių įpročius – padidinti motyvaciją naudotis viešuoju transportu. Apie tai pirmadienį Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius bei UAB Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius diskutavo Seime vykusioje konferencijoje.

Paskelbtame interneto konkurse renkamos stilingiausios Lietuvos mamos, kurios rudenį taps modeliais ir žengs podiumu pasipuošusios dizainerės Indrės Kvederienės suknelėmis. Balsuoti jame galima ir už tauragiškę Eglę Vitkauskaitę-Arlauskienę, auginančią 2 vaikučius.

Prieš porą savaičių darbo vietoje tikrintas Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus Kęstučio Komskio blaivumas. Šiandien 10 val. buvo sušauktas neeilinis akcininkų susirinkimas direktoriaus elgesiui įvertinti. K. Komskio likimą sprendė visų 4 savivaldybių – Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonų ir Pagėgių administracijų vadovai. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius informavo, jog posėdyje vienbalsiai priimtas sprendimas atšaukti Kęstutį Komskį iš pareigų.  

Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbė, jog rugsėjo 4-15 dienomis yra suplanavęs vizitą į Jungtines Amerikos Valstijas. Tarptautinėje lyderystės programoje jį dalyvauti pakvietė JAV ambasada.

Anksčiau laiškininkai nešdavo daugiau laiškų, telegramų, įvairesnės spaudos. Atstumai buvo trumpesni, tačiau krepšiai sunkesni. Šiandien krepšių nešti nebereikia – dažnas laiškininkas važiuoja paprastu, o kai kurie – ir elektriniais dviračiais. Virginijus Keseriauskis, Tauragės pašte dirbantis jau kone 13 metų, – vienas pirmųjų, pradėjusių važinėti tokiu dviračiu. Jis pripažįsta, kad dabar pristatyti laiškus ir siuntas kur kas lengviau ir patogiau. Tačiau amžinos laiškininkų problemos – palaidi šunys ir pašto dėžutės kiemuose – išliko.