2020 Gegužės 30 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: vasara trauktis dar neketina – lepins šiluma

  • Įkelta: 2019-08-26
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Paskutinę vasaros savaitę šalyje ir toliau išsilaikys ne tik saulėti, bet ir šilti orai.

Šiandien numatoma graži ir šilta diena. Pūs nestiprus pietų, pietryčių krypties vėjas. Vilniuje dieną oras šils iki 26, Klaipėdoje iki 25 laipsnių. Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje termometrai fiksuos 27 laipsnius šilumos.

Antradienį didesnių permainų nenumatoma: saulė ir šiluma nesitrauks. Pasisuks kiek gaivesnis, bet silpnas šiaurės rytų krypties vėjas. Nakties valandomis vyraus žvaigždėtas dangus, temperatūra svyruos tarp 13–18 laipsnių šilumos. Dienos metu Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje termometrai fiksuos 27, Kaune 28 laipsnius šilumos. Klaipėdoje oras sušils iki 25 laipsnių.

Trečiadienį ir ketvirtadienį vasariški orai tęsis ir toliau. Pūs kiek juntamesnis pietryčių krypties vėjas. Naktimis temperatūra keisis mažai, temperatūra svyruos tarp 13–17 laipsnių, o pajūryje tarp 17–19 laipsnių šilumos. Dienomis lepins saulės spinduliai, oras šils iki 25–29 laipsnių.

Penktadienį jau bus permainų. Šalies danguje sukiosis daugiau debesų, dienos metu daugelyje vietovių nuvilnis lietus, galima perkūnija. Naktį vyraus 14–19 laipsnių šiluma. Dieną temperatūra bus laipsniu kitu mažesnė nei ketvirtadienį. Vilniuje ir Kaune oras šils iki 25 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 24, Klaipėdoje apie 22 laipsnius šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalis taip pat numatomas šiltas, vietomis truputį palis. Didesnių permainų gali atnešti rugsėjo pirmos savaitės pradžia. 

Rugpjūčio 21 d. savivaldybės administracijos atstovų komisija lankė Tauragės mokyklas, vertino, kaip ugdymo įstaigos pasirengusios mokslo metams. Kaip ir kasmet, mokyklos remontuojamos, laukiant Rugsėjo 1-osios šventės tvarkoma jų aplinka. Kol vienų mokyklų vadovai džiaugiasi projektais ir gabiais mokiniais, kitiems rūpi, kur gauti lėšų dešimtmečius skaičiuojančioms sporto salėms remontuoti.

Nuo Tauragės iki Australijos – kiekvieną pasaulio gyventoją vis labiau liečia klimato kaitos problemos. Neabejingi piliečiai įvairiausiose šalyse siekia užkirsti kelią klimato kaitos spartai ir vis dažniau atsižvelgia į ją sukeliančius faktorius. Štai australų entuziastai kovoja su nevaldomu vartojimu, dėl kurio susidaro kalnai atliekų. Karščiais praūžusią liepą australai buvo paskelbę „Mėnesiu be plastiko“ (angl. Plastic Free July) ir skatino vartoti mažiau plastiko gaminių, o pasinaudojus – tinkamai išrūšiuoti. Entuziastai sako, kad kiekvieno žmogaus indėlis yra labai svarbus: taigi kaip plastiką rūšiuoti sekasi Tauragės krašto gyventojams?

Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), administruojanti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, laukia naujo paraiškų antplūdžio – programai įsibėgėjant Aplinkos ministerija paskelbė jau septintąjį kvietimą, kuriam yra numatytas 150 mln. eurų finansavimas. Paraiškas BETA priims visuose regioniniuose padaliniuose iki 2020 m. sausio 31 dienos.

Neseniai rašėme apie tai, kad Šešuvies pakrantėje buvo išverstas kalnas statybinių atliekų ir kitokių šiukšlių. Jų nuotraukas „Tauragės žinioms“ atsiuntė neabejingas skaitytojas Artūras Misevičius, jas persiuntėme Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos. Gavome atsakymą – kaltininkas surastas ir bus nubaustas. 

Jau visai netrukus, kitą antradienį, į Tauragę ketina atvykti cirkas iš Ukrainos. Įsikurs jis „Šaltinio“ progimnazijos stadione. Tačiau tokios pasipiktinimo bangos, kaip pavasarį mieste viešėjęs cirkas iš Čekijos, jis tikrai nesulauks – mat gyvūnų jame nebus. Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko nuomone, cirkai su gyvūnais apskritai turėtų aplenkti Tauragę – tokį sprendimą ketinama priimti jau netrukus.