2020 Gegužės 30 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: Lietuvą užlies vasariškos šilumos banga

  • Įkelta: 2019-08-22
Ievos Aurylaitės nuotrauka

Po itin lietingo trečiadienio likusią savaitės dalį mėgausimės labai maloniais orais. Nuo ketvirtadienio iki šios savaitės pabaigos temperatūra Lietuvoje kasdien kils vis aukščiau, krituliai nesilankys, lepins saulė.

Šiandien dieną šalyje numatomi ramūs ir daugiausiai saulėti orai. Pūs nestiprus vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas, kiek juntamesnis jis bus prie jūros. Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje dieną oras sušils iki 22 laipsnių. Šiauliuose bus apie 21, Klaipėdoje apie 20 laipsnių šilumos.

Penktadienį temperatūra stiebsis šiek tiek aukščiau. Pasisuks kiek stipresnis pietinių krypčių vėjas. Nakties valandomis bus vėsoka, vietomis galimas rūkas. Temperatūra sieks 7–12 laipsnių šilumos, tik prie jūros bus apie 15 laipsnių šilumos. Dienos metu maloniai švies saulė. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje oras sušils iki 23, Kaune iki 24 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 22 laipsnius šilumos.

Šeštadienis puikiai tiks laiko leidimui gamtoje – orai bus puikūs. Nakties metu bus apie 8–14, pajūryje apie 17 laipsnių šilumos. Dieną vyraus saulėtas dangus, oras sušils dar labiau nei penktadienį, pūs nesmarkus vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Vilniuje ir Šiauliuose termometrai fiksuos 25, Kaune ir Panevėžyje 26 laipsnius šilumos. Klaipėdoje vyraus 23 laipsnių šiluma.

Sekmadienio orai taip pat nenuvils: bus vasariškai šilta, dvelks silpnas rytinių krypčių vėjas. Tiesa, dieną kai kur danguje gali sukiotis daugiau debesų, tačiau kritulių jie neatneš. Nakties valandomis temperatūra sieks 10–16 laipsnių šilumos. Dienos metu Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje oras įkais iki 26 laipsnių. Šiauliuose ir Klaipėdoje bus apie 25 laipsnius šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje didesnių permainų taip pat nenumatoma: išsilaikys sausi, vasariškai šilti orai.

Vytauto ir Editos Bamšų sodybą žino, ko gero, kiekvienas tauragiškis. Ir ne tik tauragiškis – joje neretai apsistoja ir užsieniečiai, keliaujantys po mūsų šalį, ir jų vis daugiau. Booking.com 8,8 balo vertinamą sodybą renkasi tie, kas mėgsta ramų poilsį nuostabiame gamtos kampelyje. Neretai čia rengiamos ir įvairiausios šventės. Savų „gerbėjų“ ratą jau turi ir nauji šios kaimo turizmo sodybos gyventojai – kilmingi žirgai.

Savivaldybėje – permainos. Kai kurie specialistai palieka pareigas, priimami nauji, o kai kurių dar ieškoma. Didžiausia naujiena – kad išeiti iš darbo apsisprendė Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Gaižauskienė, kurios parengti projektai yra papuošę daugelį Tauragės vietų.

Plynosios aukštapelkės pažintinis takas šiuo metu uždarytas, nes atliekami remonto darbai. Sulaukus daug nusiskundimų dėl sulūžusių pažintinio kelio lentų, buvo nutarta skirti papildomų lėšų remontui. Jau lapkričio 1 d. planuojama baigti darbus, tad lankytojai ir vėl galės aplankyti išskirtinio grožio vietovę.

Vis labiau įsibėgėjant grybavimo sezonui, gydytojai toksikologai primena, kad rinkti ir valgyti galima tik labai gerai pažįstamus grybus: baravykus, lepšius, ūmėdes, kazlėkus, raudonikius, voveraites ir pan. Išplėsti savo renkamų grybų sąrašą, eksperimentuoti naujais skoniais tikrai nepatartina. Ar žinote, kaip atpažinti apsinuodijimą grybais? Ką tokiu atveju daryti?

Pastarosiomis savaitėmis Lietuvą sukrėtė net du įvykiai, kai socialiai jautrios visuomenės grupės kaimynystė sukėlė gyventojų pasipiktinimą. Žiežmarių ir Biržų gyventojai, pasipriešinę neįgaliųjų ir vaikų kaimynystei, į diskusijas įtraukė visą Lietuvą. Tokie pat grupinio gyvenimo namai, kuriuose gyvena ir padedami personalo savo buitimi rūpinasi psichinę negalią turintys žmonės, Tauragėje, Marių gatvėje įkurti pernai gegužę. Taigi jų kaimynai jau iš patirties gali pasakyti, ar iš tiesų gyventi šalia neįgaliųjų nesaugu. „Tauragės žinios“ pakalbinti Marių gatvės gyventojai kraipo pečiais nesuprasdami, iš kur toks nusistatymas prieš neįgaliuosius, ir teigia kaimynais besidžiaugią.