2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Mokyklų vadovai skundžiasi lėšų trūkumu

  • Įkelta: 2019-08-26

Autorės nuotrauka

Šią savaitę savivaldybės administracijos atstovų komisija lankė Tauragės mokyklas, vertino, kaip ugdymo įstaigos pasirengusios mokslo metams. Kaip ir kasmet, mokyklos remontuojamos, laukiant Rugsėjo 1-osios šventės tvarkoma jų aplinka. Kol vienų mokyklų vadovai džiaugiasi projektais ir gabiais mokiniais, kitiems rūpi, kur gauti lėšų dešimtmečius skaičiuojančioms sporto salėms remontuoti.

Į mokyklų apžiūrą vyko ir „Tauragės žinių“ žurnalistė. Pirmiausia komisija aplankė „Versmės“ gimnaziją. Direktorė Dalia Pukelienė atvykusiuosius pasitiko džiugiai nusiteikusi. Mokyklos vadovybė turėjo nuspręsti, kam skirti didžiąją dalį lėšų – grindų ar sienų, fasado remontui. Atsižvelgus į mokinių saugumą, nutarta atnaujinti grindis, o kitiems metams atidėti mokyklos fasado atnaujinimą. Šią vasarą mokykloje buvo tvarkomos sienos bei lauko laiptai, mat praėjusiais metais mokiniai skundėsi dėl mokyklos lauko laiptų, nes žiemą jie tampa labai slidūs. Tauragės meras Dovydas Kaminskas klausė, ar mokyklai netrūksta mokinių. Direktorė patikino, kad kol kas ši problema gimnaziją aplenkia. Atsisveikindami susirinkusieji nulydėjo akimis gimnazijos stenduose šviečiančias šimtukininkų pavardes – jų čia gausėja kasmet.

„Versmės“ gimnazijos šimtukininkų sąrašas.

Autorės nuotrauka

Vėliau komisijos atstovai keliavo į Jovarų pagrindinę mokyklą, kurioje intensyvūs remonto darbai vis dar vyksta. Apsilankymas šioje mokykloje užtruko ilgiausiai. Plačios erdvės nedžiugino, tačiau pripažinta, kad remonto darbai atliekami dideliu mastu. Mokyklos direktorius Algimantas Kaminskas tikisi rugsėjo pradžioje sukviesti mokinius į atnaujintą valgyklą. Mokykla jau skaičiuoja ne vieną dešimtmetį, daugelį patalpų tenka rekonstruoti, treniruoklių salė dėl senovinių langų tapo „šaldytuvu“, tad šiandien ši vieta jau nebepateisina savo paskirties, o grindis pirmajame aukšte teko remontuoti net porą kartų. Praėjusiais metais buvo įrengta mokyklos dušinė, tačiau ji ganėtinai atitolusi nuo sporto salės. Mokyklos vadovas tikisi papildomų lėšų dušinių ir sporto salės persirengimo kambarių tvarkymui. A. Kaminskas atvėrė duris ir į jau įrengtus medicinos ir kūno kultūros mokytojų kabinetus. Keliaujant po mokyklą, meras pasidžiaugė šviesiomis mokyklos klasėmis ir naujais stalais.

Remontuojama Jovarų pagrindinės mokyklos valgykla Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka

Žalgirių gimnazijos duris atvėręs direktorius Jonas Jatautas pagrindine problema įvardijo šviesos stygių sporto salėje – patamsėjusios lubos ir sienos sukuria šešėlį patalpoje. Paskutinis remontas sporto salėje buvo atliktas 2008 m. Po pamokų čia vyksta įvairūs užsiėmimai, į kuriuos susirenka gausus jaunuolių būrys. Mokyklos vadovas įvardijo, jog sporto salės remontui reikėtų bent 35 tūkst. eurų. J. Jatautas apgailestavo, kad nėra lėšų įrengti paplūdimio tinklinio aikštelės, nors mokykloje yra daug tinklinio entuziastų.

Žalgirių gimnazijos valgykla Autorės nuotrauka
Žalgirių gimnazijos sporto salei reikia bent 35 tūkst. eurų Autorės nuotrauka

„Šaltinio“ progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė atvykusiems savivaldybės atstovams patvirtino, kad pasiruošimo darbai naujiesiems mokslo metams bus pabaigti per savaitę. Mokykloje rekonstruojamos klasės, daugiau dėmesio skiriant poilsio zonoms. Kai kuriose panaikinama pertvara, skirianti klasę nuo papildomos patalpos, anksčiau naudotos kaip mokymosi priemonių sandėliukas. Šiose vietose įrengiamos šiuolaikiškos patalpos – kamuoliukų baseinas, minkštosios vietos, kur mažieji gali pailsėti. Bendraujant su svečiais pasidžiaugta aktyviu mokyklos dalyvavimu įvairiuose projektuose. Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Šarūnė Urbikaitė, dar žinoma kaip animatorė Ūnė, dalyvauja švietimo projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“. Mokyklos direktorė J. Lazdauskienė pranešė, kad netrukus bus įgyvendinamas nacionalinio lygmens projektas „Penktokai be namų darbų“.

„Šaltinio“ progimnazijos klasė Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka

Paskutinė apsilankymo stotelė buvo „Aušros“ progimnazija. Šioje mokykloje vyrauja panašios klasių rekonstravimo tendencijos, kaip ir „Šaltinio“ progimnazijoje – rekonstruojant priešmokyklines klases vietoj senų sandėliukų patalpų įrengiamos poilsio zonos. Mokyklos direktorė Snieguolė Bastakienė atvykusiesiems pristatė atliktą kapitalinį remontą buvusioje mokytojų kambario patalpoje. Čia jau įrengta klasė pradinukams, kurioje jie mokysis anglų kalbos, šalia įrengtas prailgintos grupės žaidimų kambarys ir pradinukų laboratorija. Šioje vietoje pakeistas vamzdynas. Mokyklos bendruomenė labiausiai džiaugiasi įrengta lauko klase.

Autorės nuotrauka
„Aušros“ progimnazijos rekonstruota klasė Autorės nuotrauka

Nuo Tauragės iki Australijos – kiekvieną pasaulio gyventoją vis labiau liečia klimato kaitos problemos. Neabejingi piliečiai įvairiausiose šalyse siekia užkirsti kelią klimato kaitos spartai ir vis dažniau atsižvelgia į ją sukeliančius faktorius. Štai australų entuziastai kovoja su nevaldomu vartojimu, dėl kurio susidaro kalnai atliekų. Karščiais praūžusią liepą australai buvo paskelbę „Mėnesiu be plastiko“ (angl. Plastic Free July) ir skatino vartoti mažiau plastiko gaminių, o pasinaudojus – tinkamai išrūšiuoti. Entuziastai sako, kad kiekvieno žmogaus indėlis yra labai svarbus: taigi kaip plastiką rūšiuoti sekasi Tauragės krašto gyventojams?

Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), administruojanti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, laukia naujo paraiškų antplūdžio – programai įsibėgėjant Aplinkos ministerija paskelbė jau septintąjį kvietimą, kuriam yra numatytas 150 mln. eurų finansavimas. Paraiškas BETA priims visuose regioniniuose padaliniuose iki 2020 m. sausio 31 dienos.

Neseniai rašėme apie tai, kad Šešuvies pakrantėje buvo išverstas kalnas statybinių atliekų ir kitokių šiukšlių. Jų nuotraukas „Tauragės žinioms“ atsiuntė neabejingas skaitytojas Artūras Misevičius, jas persiuntėme Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos. Gavome atsakymą – kaltininkas surastas ir bus nubaustas. 

Jau visai netrukus, kitą antradienį, į Tauragę ketina atvykti cirkas iš Ukrainos. Įsikurs jis „Šaltinio“ progimnazijos stadione. Tačiau tokios pasipiktinimo bangos, kaip pavasarį mieste viešėjęs cirkas iš Čekijos, jis tikrai nesulauks – mat gyvūnų jame nebus. Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko nuomone, cirkai su gyvūnais apskritai turėtų aplenkti Tauragę – tokį sprendimą ketinama priimti jau netrukus.   

Artėjant rudeniui socialinius tinklus puošia grybų nuotraukos – baravykai, raudonviršiai krepšiuose ir tarp samanų, – tokiais kadrais dalijasi dažnas, užsukęs į mišką. Žurnalistų akį patraukė žygaitiškės Giedrės Svarienės bemaž kasdien fiksuojamas laimikis. „Tu tikriausiai pasisėjusi turi. Ir palaistai karts nuo karto,“ – stebisi jos „Facebook‘o“ draugai.  O Giedrė pripažįsta, kad grybauti traukia kasdien, kartais ir po kelis kartus.