2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Fontano darbo laiką ir saugaus elgesio taisykles primena informacinė lenta

  • Įkelta: 2019-08-19

Ievos Aurylaitės nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiais metais atidarytas fontanas Atgimimo aikštėje suburia tauragiškius nuotaikingoms pramogoms, o karštą vasaros dieną jo skleidžiama vėsa maloniai atgaivina. Prie fontano įrengta informacinė lenta skelbia apie muzikinių kompozicijų darbo valandas bei primena saugaus elgesio taisykles, kad miesto turtas nenukentėtų ir sklandžiai džiugintų tauragiškius.  

16-os purkštukų fontanas aikštės grindinyje gali kurti įmantrias kompozicijas, vandens čiurkšlės pakyla iki 3 m aukščio, o trykštančius purslus apšviečia LED žibintai. Įvairiaspalviai fontano vandens pasirodymai derinami su muzikos garsais.

Fontanas veikia visomis dienomis nuo 8.30 iki 23 val. Tačiau pasidžiaugti įspūdingais fontano šviesos ir muzikos pasirodymais lankytojai gali tik atitinkamu laiku. Informacinėje lentoje skelbiama, kad fontano vandens šokiai su muzika vyksta periodiškai: vidurdienį nuo 12.00 iki 12.55 val., po pietų trumpomis pertraukomis nuo 14.00 iki 14.15 val., nuo 15.00 iki 15.15 val., nuo 16.00 iki 16.15 val., nuo 17.00 iki 17.15 val., nuo 18.00 iki 18.15 val. bei nuo 19.00 iki 19.15 val. Vakare trumpąjį pasirodymą nuo 20 iki 20.15 val. lydės ilgesnis muzikos pasirodymas, trunkantis nuo 21 iki 21.30 val.

Ievos Aurylaitės nuotrauka

Įrengti fontaną Tauragės rajono savivaldybei kainavo apie 175 tūkst. eurų, tad primenama ir apie saugų jo naudojimą. Informacinėje lentoje draudžiantys ženklai lankytojus įspėja nevaikščioti ant fontano purškiklių (nemindžioti jų), nevesti šunų į fontano aikštelę ir nevažiuoti dviračiais fontano teritorijoje.

Kadangi Atgimimo aikštė yra viešoji erdvė, dar kartą lankytojams primenama, kad šioje vietoje negalima vartoti alkoholinių gėrimų, rūkyti, ar šiukšlinti.

Svarbu prisiminti, jog gražėjančią Tauragę puošia ne tik nauji įrenginiai ar modernėjanti aplinka, bet ir tauragiškių kultūringas elgesys.

Naujos rugpjūčio savaitės pradžia šalyje prasidės įspūdinga šiluma ir neramiomis orų sąlygomis. Pirmadieniui persiritus į antrą pusę pietiniai ir rytiniai šalies rajonai sulauks smarkesnių kritulių, stipresnio vėjo, perkūnijos, kurie tikėtina, labiausiai sustiprės iš pirmadienio į antradienį. Likusiomis savaitės dienomis kritulių bus vis mažiau, šilumai kiek atslūgus ji vėl sugrįš antroje savaitės pusėje.

Tauragiškiai pasijuto lyg sostinėje – muziejininkai griebėsi išskirtinių idėjų ir į Pilį atpūtė modernaus meno gūsį. Dar remontuojamos Pilies kampeliai ir užkaboriai tapo vieta šiurpokoms audiovizualinių menų instaliacijoms, scenoje skambėjo alternatyvi muzika, vyko „stogą raunantys“ performansai, o sutemus kiemelio erdvės nušvito dar nematytomis spalvomis. Visa tai – pirmą kartą Tauragėje surengtame audiovizualinių menų festivalyje KVADRATU. Ar pavyko Tauragei išeiti iš savo kvadrato?

Tauragės rajone jau netrukus bus įrengtas dar vienas kolumbariumas, šį kartą – Dunokų kapinėse. Pirmąsias dvi sekcijas ketinama pastatyti dar iki lapkričio 1-osios.

Bijotai – unikali vieta visai netoli nuo Tauragės. Bijotų dvaro sodyba prie garsiųjų Dionizo Poškos Baublių, kažkada buvusi apleista, dabar puikiai sutvarkyta. Nuostabi aplinka ir unikali šios vietos aura prašosi renginių ir veiksmo. Ir jie jau vyksta – šiemet pirmąkart surengtas muzikos ir poezijos festivalis „Svečiuose pas Dionizą“. Festivalio organizatorius Valdas Latoža sako jo programoje norįs matyti „kultūrinį viduriuką, subalansuotą plačiajai auditorijai“.

Kur pažvelgsi – visur žydi. Tauragiškiai išties gali didžiuotis savo miestu, vasarą pražystančiu įvairiaspalviais gėlių žiedais. Kad žaluma džiugintų akį, rūpinasi ne tik miesto seniūnijos, bet ir kai kurių įstaigų darbuotojai. Antai vešlias, žiedais apsipylusias hortenzijas prie Kultūros rūmų prižiūri patys darbuotojai – valytojos ir kiemsargis.