Festivalis „Svečiuose pas Dionizą“: pirmasis blynas neprisvilo
Įkelta:
2019-08-16
Nuotrauka
Aprašymas

Nuotrauka iš Bijotų dvaro festivalio „Facebook“ paskyros

,
Nuotrauka
Aprašymas

Nuotrauka iš Bijotų dvaro festivalio „Facebook“ paskyros

,
Nuotrauka
Aprašymas

Nuotrauka iš Bijotų dvaro festivalio „Facebook“ paskyros

,
Nuotrauka
Aprašymas

Nuotrauka iš Bijotų dvaro festivalio „Facebook“ paskyros

,
Nuotrauka
Aprašymas

Nuotrauka iš Bijotų dvaro festivalio „Facebook“ paskyros

,
Nuotrauka
Aprašymas

Nuotrauka iš Bijotų dvaro festivalio „Facebook“ paskyros

Bijotai – unikali vieta visai netoli nuo Tauragės. Bijotų dvaro sodyba prie garsiųjų Dionizo Poškos Baublių, kažkada buvusi apleista, dabar puikiai sutvarkyta. Nuostabi aplinka ir unikali šios vietos aura prašosi renginių ir veiksmo. Ir jie jau vyksta – šiemet pirmąkart surengtas muzikos ir poezijos festivalis „Svečiuose pas Dionizą“. Festivalio organizatorius Valdas Latoža sako jo programoje norįs matyti „kultūrinį viduriuką, subalansuotą plačiajai auditorijai“.

Festivalyje – trys koncertai

Festivalio atidarymo koncertas įvyko birželio 13-ąją. Į vakarą, pavadintą „Poezijos nublokšti“, susirinko Šilalės, Kelmės ir Tauragės literatų klubai sambūris, atvyko ir dainų autorius bei atlikėjas Giedrius Vaškys, grupė „Arbata“.

Nors tądien Žemaitijoje siautęs viesulas, pridarė daug nuostolių iš šio projekto organizatoriams, o prieš pat renginį pasipylė lietus – renginys įvyko. Nors lietus visus suginė į Baublių muziejaus salę, joje visi jaukiai tilpo. Bijotų seniūnijos moterys visus vaišino gilių kava, vakaras buvo malonus, jaukus, šiltas.

Liepos 4-ąją  surengtas antrasis festivalio koncertas „Tėvo Stanislovo varpai“, jame dalyvavo Liudas Mikalauskas (vokalas, bosas), Beata Vingraitė (fortepijonas), Valdas Andriuškevičius (klarnetas). Programa kvietėai prisiminti arba iš naujo pažinti šį didį Dievo ir Tėvynės tarną, pasiklausyti dainų, atliepiančių Tėvo Stanislovo gyvenimo keliui, ėjusiam per tremtį, okupaciją ir atgimimo laikotarpį.

Koncerto metu skambėjo jo paties surinkti ir naujam gyvenimui prikelti varpai, kurių aidu vis dar skamba vienuolio žodžiai : „Gėris ir meilė! Gėris ir meilė!“.

Trečiasis, paskutinis festivalio koncertas – rugpjūčio 17 d., 19 val. Tai bus „Kelionė aplink pasaulį su Evelina Sašenko“. Koncerte, be Evelinos Sašenko, dalyvaus Paulius Zdanavičius (fortepijonas) ir  Nerijus Bakula (akordeonas). Kaip rašoma koncerto anotacijoje, pasaulis yra mažas, ir kiekviename jo kampelyje žmonės patiria tuos pačius meilės, džiaugsmo, liūdesio, ilgesio ir vilties išgyvenimus. Muzika turi galią juos perteikti ir padaryti svetimą kalbą suprantama, ištrinti atstumus ir skirtybes ir kalbėti apie tai, kas universalu, brangu ir artima kiekvienam. Dainos, kurios suplaukia iš įvairių kraštų, skirtingų žanrų ir šaltinių, pasakoja tą pačią jaudinančią, gražią istoriją...

Festivalio sumanytojas ir organizatorius Valdas Latoža žurnalistei teigė, jog mintis apie festivalį „sklandė seniai“.

Nuotrauka

– Kaip kilo mintis surengti muzikos festivalį Bijotuose, kokia jo idėja?

– Mintis rengti Bijotų dvaro sodyboje koncertų ciklą sklandė jau seniai, prieš šešerius metus jau bandėme organizuoti, bet vis atsirasdavo kliūčių... Užsispyrimas ir noras įgyvendinti projektą neleido idėjai nugulti į stalčius. Esu pats bijotiškis, tad, matyt, suveikė dar ir sentimentai, ir prisiminimai, ir čia leistos vasaros. Vaikystėje matytos aptriušusios buvusios mokyklos ir dvaro sodybos vaizdas neatpažįstamai pasikeitė – 2011 metais Europos sąjungos lėšomis sutvarkyta teritorija ir pastatai, tačiau labai pasigesdavau kultūrinio veiksmo, sutvarkytai dvaro teritorijai trūko meninės veiklos. Daugeliui užduodavau klausimą: kada paskutinį kartą buvote Bijotuose prie Baublių? Atsakymai būdavo: „Nežinau“, „Nepamenu“ arba „Kai mokiausi mokykloje su ekskursija“...

Atvykite į Bijotus šiandien ir pamatysite, jog tai jaukus, unikalus ir gražiai sutvarkytas miestelis, kurio erdvės, nori nenori, pačios prašosi koncertų. Tai titaniškas buvusio seniūno Stepono Jasaičio ir miestelio bendruomenės nuveiktas darbas. Šiais metais festivalio idėją parėmus Lietuvos kultūros ministerijai bei Šilalės savivaldybei – festivalis Bijotuose jau vyksta!

– Kuo ta vieta ypatinga?

Baubliai – senovės lietuvių kultūros paminklas, neturintis analogo, ir gyvai menantis rašytoją Dionizą Pošką ir Lietuvos praeitį. Labai patogiai pritaikytas turizmui ir renginiams kompleksas yra strategiškai patogioje vietoje – šalia automagistralės Vilnius–Klaipėda. Nesunkiai galima atvykti ir iš kaimyninių rajonų: Kelmės, Tauragės, Plungės, Raseinių, o buvusio dvaro erdvė tiesiog pati prašosi vasaros renginių. Labai patogu sėsti į automobilį ir atvykti po dienos darbų ramiai pasivaikščioti parke.

– Kas nulėmė festivalio atlikėjų pasirinkimą?

Atlikėjus rinkomės iš poezijos, sakralikos ir populiarosios pramoginės muzikos. Tai pirmasis mūsų festivalis, tad atsargiai patys norime sau pasitikrinti, kas yra potencialus festivalio lankytojas, kokie jo muzikiniai pomėgiai. Nesiekiame į programą traukti trankių ar pigių pramoginės muzikos projektų. Kaip ir nesiekiame publikos „auklėti“ aukštojo meno projektais. Programoje norime matyti kultūrinį viduriuką, subalansuotą plačiajai auditorijai.

Nuotrauka

– Kaip pavyko „pirmas blynas“?

Festivalis pirmasis, o „pirmas blynas“ pagal publikos reakcijas – lyg ir nesvilo... Jau įvykusius koncertus žiūrovai klausėsi atvykę iš Tauragės, Jurbarko, Kelmės, Plungės, netgi Kauno... Kaip organizatorius – tai motyvuoja siekti daugiau...

Visi festivalio koncertai numatyti lauke, dvaro parke esame atradę puikią vietą, sugalvoję netradicinę sceną, specialiai scenai gaminome tentus,  kaip visada, šiek tiek korekcijų į programą įneša gamtos stichijos. Labai sudėtinga yra su lauko koncertais, ypač Lietuvoje... Arba tau gamta suteiks renginiui dar daugiau gerosios auros, arba jį sužlugdys ... 

Bijotuose situacija dėkinga tuo, kad jeigu gamta supyko, per keliolika minučių planuotas koncertas gali persikelti į Baublių muziejaus salę.

Esu labai dėkingas Baublių muziejaus  ir Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus vadovams ir kolektyvui už partnerystę bei visokeriopą pagalbą, rengiant šį festivalį. Dėkoju ir buvusiam seniūnui Steponui Jasaičiui, ir dabartinei seniūnei Lina Judytei, o Bijotų bendruomenei už skanios gilių kavos paruošimą, ja vaišiname visus, atvykusius į koncertus.

– Galbūt festivalis taps tradiciniu?

Jau kalbėjomės su Bijotų miestelio bendruomene, Šilalės rajono politikais ir valdžios atstovais – jie pritaria ir pageidauja, kad tai turi būti kasmetinė tradicija. Tai pagrindinė motyvacija, kuri verčia jau pradėti galvoti, kaip galėtų atrodyti kitų metų festivalis.

Nuotrauka

Baubliai – pirmasis senienų muziejus Lietuvoje

Muziejų išskaptuoto ąžuolo kamiene 1812 m. įrengė žemaičių bajoras, rašytojas ir istorikas, kultūros šviesuolis Dionizas Poška (1764 – 1830). Ąžuolą, kuriam tuomet buvo apie tūkstantis metų, žmonės vadino Baubliu. 1824 m. šalia Baublio pastatytas antrasis ąžuolo kamienas (Baublio brolis).

Baublyje D. Poška dirbo ir ilsėjosi. Čia jis sudėjo archeologinius radinius, istorinę ir etnografinę medžiagą, senovės dievų atvaizdus, įžymių žmonių portretus ir daugiau kaip 200 knygų bibliotekėlę. Baublio rinkiniais domėjosi mokslininkai, tautinio atgimimo veikėjai, prie jo buvo rengiamos dainų šventės, chorų pasirodymai, gegužinės. D. Poškai mirus, surinktos senienos paties jo valia pasklido po Lietuvą, didžioji jų dalis pražuvo Pirmojo pasaulinio karo metais.

XIX a. pab.–XX a. pr. D. Poškos Baubliams pakeistas šiaudinis stogas, jis apkaltas lentutėmis, padėti cementiniai pamatai. 1930 m. visuomenės iniciatyva Baubliai buvo apdengti mediniais gaubtais, suveržti metaliniai lankais. 1947 m. Baublių muziejus buvo atkurtas. 1949 m.–1962 m. Bijotuose veikė  D. Poškos memorialinis muziejus. Pirmą kartą Baubliai konservuoti 1956 m.

1969 m. Baubliai paskelbti respublikinės reikšmės istorijos paminklu. 1971 m. Baubliams pastatyti stikliniai gaubtai. 2008 m. Bijotų dvaro sodyba, vadinama Baublių, paskelbta kultūros paminklu.

2011 m. užbaigtas projektas  „Bijotų dvaro sodybos – Baublių komplekso pritaikymas turizmui“. Baubliai – senovės lietuvių kultūros paminklas, neturintis analogo, gyvai menantis rašytoją D. Pošką ir Lietuvos praeitį.

Nuotrauka
1,3mokiniu sveikatos patikrinimas_1.jpg
Asociatyvi Sveikatos apsaugos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 11 valandų
Po tragedijos Žygaičių gimnazijoje, kai per fizinio ugdymo pamoką mirė septintokė, kilo daugybė klausimų – ar tinkamai profilaktiškai tikrinama vaikų sveikata, ar visa reikalinga informacija apie vaikų sveikatos būklę pasiekia mokyklas, ar fizinis krūvis sporto salėse mokiniams pakeliamas. Ieškant atsakymų į šiuos ir kitus klausimus susidaro įspūdis, kad visos institucijos dirba pagal įstatymo eilutę, tačiau mokyklų atstovai pasigenda aiškesnių atsakomybės pasidalijimo ribų, mokytojai nuogąstauja dėl vaikų fizinės sveikatos, tėvai imasi medikų funkcijų ir rašo vaikams atleidimus nuo fizinio ugdymo pamokų. Fizinio ugdymo mokytoja šią situaciją apibūdina trumpai – košmaras.
Nuotrauka
keliu prieziura
Asociatyvi „Kelių priežiūros“ nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kaip ir kasmet žvyrkeliai žiemos pabaigoje bei ankstyvą pavasarį kelininkams bei gyventojams tampa labai aktualūs. Šiemet jų būklė yra prasta, tačiau nepaisant permainingos žiemos nuo sausio valstybinės reikšmės žvyro dangos keliuose nuolat dirbo AB „Kelių priežiūra“. Bendrovės greideriai per šių metų tris mėnesius profiliuodami žvyrkelius jau nuvažiavo 5 tūkst. kilometrų. Mechanizmai ir šiuo metu nesustodami tęsia darbus ten, kur danga pradžiūvo ir yra optimali darbams vykdyti.
Nuotrauka
BRANDOS EGZAMINAI
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-03-27
Nemenki pokyčiai kitąmet laukia dabartinių dešimtokų arba gimnazijos klasių antrokų – kad gautų brandos atestatą po dvejų metų, kitąmet jie laikys tarpinius egzaminus. Šį mėnesį jie turi apsispręsti ir pasirinkti dalykus, kurių mokysis trečioje ir ketvirtoje klasėje. Kalbintų gimnazijų atstovų nuomonės dėl naujovių įvairios: vieni vardija galimus minusus, kiti sako, kad ši naujovė sumažins abiturientams egzaminų krūvį. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-03-27
Lietuvoje – vienas po kito išlendantys seksualinio smurto prieš nepilnamečius atvejai. Prieš kurį laiką teisėsauga pareiškė įtarimus buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui dėl galimo vaikų tvirkinimo. Neseniai žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad buvęs Raseinių rajono meras Remigijus Ačas stojo prieš teismą, nes siekė seksualinių paslaugų su jo bendrovėje nelegaliai dirbusiu nepilnamečiu. Vaiko teisių gynėjai skaičiuoja, kad vien šiemet Tauragės apskrityje užfiksuoti 2 atvejai, kai galimai nuo seksualinio smurto nukentėjo 18 metų nesulaukę asmenys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-03-26
​​​​​​​Kraugeriškos Rusijos užmačios pasikėsino sugriauti milijonų ukrainiečių gyvenimą, daugybę jų išvijo iš gimtųjų namų. Nemažai jų, ypač moterų, kurių vyrai ir iki karo dirbo Tauragėje, rado prieglobstį mūsų mieste: įsikūrė, susirado darbus ir stengiasi kurti gyvenimus iš naujo. Vis dėlto, prisipažįsta restorane „Da Feng“ dirbančios Iryna, Valeriya ir Ruslana, nors ir kaip maloniai čia priimtos, jos tesvajoja apie viena – kuo greičiau grįžti namo. 
Nuotrauka
2arenos statybos.png
Projektuotojų vizualizacija
Įkelta:
2023-03-24
Ketvirtą kartą neįvyko viešasis pirkimo konkursas naujos arenos statyboms Tauragėje, Bernotiškės g.  Modernus pastatas planuojamas jau ne vienerius metus, tačiau vis nepavyksta rasti rangovo, kuris imtųsi šio projekto įgyvendinimo.
Nuotrauka
pusiaukeles namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-24
Lietuvos kalėjimų tarnyba, siekdama didinti atviro kalinimo galimybes Lietuvoje ir didelį dėmesį skirdama regionams, įgyvendina pusiaukelės namų plėtrą – septintuosius Pusiaukelės namus nuteistiesiems planuojama atidaryti vakarų Lietuvoje, Tauragėje. Specialus Lietuvos kalėjimų tarnybos padalinys, kuriame nuteistieji bus intensyviai rengiami paleidimui iš įkalinimo įstaigos, buvo pristatytas vietos gyventojams. Apie tai informuoja Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
baldai
Jurgitos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-24
Dėl iš kamino sklindančių dūmų Tauragės dvare gyvenanti moteris, pavadinkime ją  Jurgita (vardas, pavardė redakcijai žinoma), konfliktuoja su kaimynystėje įsikūrusios įmonės direktoriumi. Moters teigimu, baldų gamybos bendrovėje deginamos neleistinos medžiagos ir dėl to į aplinką patenka nuodingi teršalai. Dėl to ji kreipėsi į aplinkosaugininkus, kurie atliko patikrinimą. Tiesa, pats įmonės direktorius nesijaučia darantis ką nors blogo – sako, kad nieko neleistino nekūrena. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-03-23
Po tragedijos Žygaičių gimnazijoje, kai per fizinio ugdymo pamoką mirė septintokė, kilo daugybė klausimų: ar tinkamai profilaktiškai tikrinama vaikų sveikata, ar visa reikalinga informacija apie vaikų sveikatos būklę pasiekia mokyklas, ar fizinis krūvis sporto salėse mokiniams pakeliamas. Ieškant atsakymų į šiuos ir kitus klausimus susidaro įspūdis, kad visos institucijos dirba pagal įstatymo eilutę, tačiau mokyklų atstovai pasigenda aiškesnių atsakomybės pasidalijimo ribų, mokytojai nuogąstauja dėl vaikų fizinės sveikatos, tėvai imasi medikų funkcijų ir rašo vaikams atleidimus nuo fizinio ugdymo pamokų. Fizinio ugdymo mokytoja šią situaciją apibūdina trumpai – košmaras. Išsamiai apie visa tai – laikraščio vedamajame.   
Nuotrauka
testas
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Tauragėje gyvenantis Lukas vieną rytą sulaukė skambučio. „Geriau jau būčiau neatsiliepęs“, – istoriją „Tauragės žinioms“ pasakojo jis. 24-erių jaunuolis, jo žodžiais tariant, pokalbio metu to nenorėdamas užsisakė prostatai tikrinti skirtą testą. Vaikinas po pokalbio prekės užsakymą panoro atšaukti, bet patyrė stresą supratęs, kad taip paprastai to padaryti gali ir  nepavykti. Kaip elgtis pakliuvus į tokią keblią situaciją? 
Nuotrauka
notare
Asmeninio albumo nuotrauka 
Įkelta:
2023-03-22
Tauragėje yra trys notarų biurai, vienas jų, 1-asis, įsikūręs Vytauto g. 85-101, kurį laiką nedirbo, kai ilgametė notarė Audronė Bakšienė paliko pareigas. Dabar šio biuro durys vėl atviros – jame dirba nauja notarė Valda Varkulevičė. 
Nuotrauka
google maps
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-03-22
Pasaulinė kompanija „Google“ Lietuvoje vėl nufotografuos ir viešai publikuos viską, kas matoma plika akimi gatvėje. Tam šį pavasarį į Lietuvos kelius vėl išriedės specialūs „Google“ automobiliai, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Nuotrauka
degalai
VVTAT nuotrauka
Įkelta:
2023-03-21
Alternatyvių degalų įstatyme numatyta, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje esančiose degalinėse turi būti prekiaujama benzinu, kurio kiekviename litre yra ne mažiau kaip 6,6 proc. biodegalų, ir dyzelinu, kurio kiekviename litre yra ne mažiau kaip 6,2 proc. biodegalų. Už šių reikalavimų nesilaikymą VVTAT bendrovei skyrė 300 tūkst. baudą, skelbia Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.
Nuotrauka
banga
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-21
Tauragės gimtadienį esame įpratę švęsti vasaros pradžioje, tačiau tikroji diena, nuo kurios pradėta skaičiuoti mūsų miesto istorija, – kovo 21-oji. Taigi šiandien lygiai 516 metų, kai Tauragės vardas pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose. Apie tai savo feisbuko paskyroje priminė kultūros veikėjas, poetas Eugenijus Šaltis. Jis rašo, kad jau tada mūsų mieste stovėjo bažnyčia ir veikė (pirmoji Žemaitijoje!) mokykla. Sveikindamas Tauragei jis skiria 516 žodžių Tauragei. 
Nuotrauka
dvaro
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-20
Tauragės dvaro gatvės gyventojų laukia pokyčiai – šiuo metu rengiamas statybos projektas, pagal kurį bus sutvarkyta teritorija ir įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės. Tauragės dvaro bendruomenė šiuos planus sveikina.
Nuotrauka
maisto bankas
Rasos Krištopaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-17
„Maisto banko“ Tauragės padalinio koordinatorė Rasa Krištopaitienė kviečia tauragiškius prisidėti prie pavasarinės, jau 34-osios „Maisto banko“ akcijos, vykstančios šį savaitgalį, ir džiaugiasi tais, kurie jungiasi prie organizacijos misijos ne tik nešvaistyti maisto, bet ir padėti tiems, kuriems sunku. 
Nuotrauka
eismoinfo.lt
Įkelta:
2023-03-17
Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) penktadienį pranešė, kad uždaromas tiltas per Juodupės upę valstybiniame reikšmės rajoniniame kelyje Nr. 4201  Pagėgiai–Gudai–Sartininkai 9,64 kilometre, pranešama portale eismoinfo.lt
Nuotrauka
zygaiciai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-17
Antradienį Žygaičių universaliame daugiafunkciniame centre rinkosi vietos gyventojai. Problema, dėl kurios jie susirinko, opi daugeliui nevairuojančių asmenų – autobusais pasiekti Šilutę nėra galimybės, tad gyventojai prašo grąžinti senąjį autobusų grafiką, galiojusį iki praėjusių metų rugsėjo 1-osios. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-03-16
Kraugeriškos Rusijos užmačios pasikėsino sugriauti milijonų ukrainiečių gyvenimą, daugybę jų išvijo iš gimtųjų namų. Nemažai jų, ypač moterų, kurių vyrai ir iki karo dirbo Tauragėje, rado prieglobstį mūsų mieste: įsikūrė, susirado darbus ir stengiasi kurti gyvenimus iš naujo. Vis dėlto, prisipažįsta restorane „Da Feng“ dirbančios Iryna, Valeriya ir Ruslana, nors ir kaip maloniai čia priimtos, jos tesvajoja apie viena – kuo greičiau grįžti namo. Šių moterų istorijos – „Tauragės žinių“ vedamajame.