2020 Birželio 05 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Didžėjus Clicklounge gimtąjį miestą supažindins su alternatyvia muzika

  • Įkelta: 2019-08-09

Pauliaus Austrevičiaus asmeninio albumo nuotrauka

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“, tampančio plačia kūrybine ir pažintine erdve, rengiamas– jau šiandien. Festivalio erdvių kontrastai, ryškūs pranešėjai, įvairios instaliacijos, netradicinės skulptūros, aštrūs performansai paskatins renginio lankytojus „išeiti iš savo kvadrato“. Festivalyje pasirodysiantis tauragiškis didžėjus Paulius Austrevičius, dar žinomas kaip Clicklounge, „Tauragės žinioms“ teigė besidžiaugiąs, kad jo gimtajame krašte gimsta tokių iniciatyvų ir kad festivalio konceptas išsiskiria iš banalių ir kartais pompastiškų miesto renginių kraštiečiams – būtent todėl ir sutikęs jame dalyvauti jame.

Paprašytas prisiminti, kaip kilo mintis stoti prie didžėjaus pulto, Paulius sakė, kad viskas prasidėjo ankstyvoje paauglystėje, kai vyresni kiemo draugai supažindino skirtingo formato muzika. Vėliau, pasak jo, sekė įrašų kolekcionavimas, didžėjų mokykla, o tada ir pirmieji jo, kaip didžėjaus, pasirodymai, paskui – pasirodymai svetur.

Žinomas didžėjus teigė besidžiaugiąs, kad jo gimtajam krašte kyla tokių iniciatyvų ir festivalių.

– Tai yra labai svarbi ugdymo priemonė miesto jaunimui ir ne tik. Viliuosi, kad tokių renginių mieste tik daugės. Džiaugiuosi ir tuo, kad festivalio konceptas išsiskiria iš banalių ir kartais pompastiškų miesto renginių kraštiečiams. Būtent todėl ir sutikau dalyvauti jame. Festivalio svečius noriu supažindinti su alternatyvia muzika ir paskatinti domėtis skirtingomis jos formomis, – sakė P. Austrevičius.  

Paklaustas, ką dar ketina nuveikti viešnagės Tauragėje metu, jis sakė planuojąs išklausyti keletą festivalio pranešėjų, pamatyti bent keletą filmų iš festivalio programos.

– Nepraleisiu ir „Solo Ansamblio“ pasirodymo. Visiems rekomenduoju, – sakė jis.

O kokiais gyvenimo pasiekimais jis labiausiai didžiuojasi? 

– Šiuo metu esu vieno naktinio klubo Vilniuje kolektyvo dalis – klubo rezidentas ir jau ketvirtą sezoną prisidedu prie klubo programos kūrimo ir įgyvendinimo. Tai man didžiulis įvertinimas, – teigė Paulius.

Pauliaus Austrevičiaus asmeninio albumo nuotrauka

Koks tas didžėjų gyvenimas – atrodo linksmas ir nerūpestingas, vien tik vakarėliai. Ar taip iš tikrųjų ir yra?

– Natūralu, kad tokią nuomonę susidaro klausytojas. Tačiau tai yra tik viena medalio pusė. Ilgos darbo valandos, varginančios kelionės iš vieno pasirodymo į kitą, sveikatos problemos, su kuriomis dažnai susiduria artistai, – ir štai ši profesija nebeatrodo tokia romantiška ir patraukli. Ši profesija yra mano saviraiškos priemonė, – pasakojo didžėjus.

Paklaustas, ar jam yra tekę didžėjauti kitose šalyse, kur groti maloniausia, Paulius pasakojo, kad maloniausia groti „namų bazėje“ – klube „Opium“ Vilniuje.

– Na, o jeigu svetur, tai Berlynas jau tapo antraisiais namais – per pastarąjį pusmetį ten grojau bene penkiskart. Praėjusią žiemą turėjau įsimintiną viešnagę Šveicarijoje. Artimiausiu metu skrendu groti į Miuncheną, Diuseldorfą ir Kelną, – sakė jis.

O be kokio kūrinio didžėjus neįsivaizduoja nė vieno vakarėlio? Paulius sako, kad tokio turbūt nėra, nors, aišku, yra klasikai, kurie nuolat veikia vakarėlio metu.

– Pasaulyje per daug muzikos, kurią reikia ištransliuoti žmonėms. Kiekvienas vakarėlis skirtingas, todėl ruošiuosi jiems skirtingai, – teigė P. Austrevičius.

Naujausiame numeryje: verda aistros dėl „Bastilijos“ sporto komplekso ateities. Mero Dovydo Kaminsko komandos pozicija aiški – nuostolingai veikiantis ir mokesčių mokėtojų pinigais dotuojamas verslas turėtų būti panaikintas. Pastatą svarstoma išnuomoti arba parduoti aukcione. Tuo tarpu „Bastilijos“ administratoriaus Vytauto Zėringio nuomone, problemų yra, bet jos išsprendžiamos. Pavyzdžiui, apmokestinus patalpose treniruotis norinčius sportininkus, o kainas prilyginus sostinei. Visgi, jis pripažįsta – bent kiek „atkutę“ turistai, atvykę į viešbutį, pakraupsta: daliniai patogumai jų, švelniai tariant, nevilioja.

Trečiadienį B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko dviejų monografijų apie Vydūną pristatymai, daugiausiai dėmesio buvo skiriama jo kūrybai. Renginio metu buvo apžvelgiamos Vydūno knygos, dalijamasi įžvalgomis apie sudėtingą autoriaus portretą ir jo atitinkamą sąlytį su Vaižganto kūryba.

Savaitei persiritus į antrą pusę Lietuvą pasiekė gausių kritulių banga. Šiandien šalyje daug kur lis, o nuo penktadienio kritulių bus vis mažiau. Gera žinia ta, kad savaitei baigiantis termometrų stulpeliai stiebsis vis aukščiau.

Itin karšta vasaros pradžia gerokai paankstino javapjūtę. Sausra, kuri tęsėsi kone pusantro mėnesio ir buvo pavadinta net stichine nelaime, mūsų krašto ūkininkų derliui tokios žalos, kaip Dzūkijai ar Aukštaitijai, kur jis sunaikintas kone visas, nepadarė. Tai aiškėja kalbantis ir su kombainus į laukus jau išvairavusiais ūkininkais, ir su specialistais.

Liepos 31 d. vykusiame Tarybos posėdyje buvo nutarta pakeisti seniūnaičių rinkimų ir atšaukimo tvarkos aprašą. Siekiama didesnio viešumo, kad galėtų dalyvauti daugiau pretendentų, o gyventojai turėtų galimybę rinktis iš daugiau kandidatų.