2020 Gegužės 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Atnaujinto muziejaus lankymas kainuos brangiau

  • Įkelta: 2019-08-02
Eglės Červinskaitės nuotrauka

Jau šį rudenį atsinaujinęs muziejus „Santaka“ planuoja lankytojams atverti duris ir pasiūlyti galybę interaktyvių ekskursijų ir pramogų. Muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus tikina, jog, palyginus su kitais, ne tokiais išmaniais muziejais, anksčiau nustatytos apsilankymo, paslaugų ir suvenyrų kainos – neadekvačios, todėl prašo kainoraštį peržiūrėti ir mokesčius pakelti. Tiesa, primenama, jog trečiadieniais muziejaus lankymas – nemokamas, jis toks ir liks.

Liepos 19 d. vykusiame Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje buvo svarstoma padidinti atsinaujinančio Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ mokamų paslaugų kainas, kurios buvo patvirtintos dar 2016 m. Muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus akcentavo, kad muziejus tapo viena iš patraukliausių krašto lankytinų vietų. Būtent dėl praplėstų ekspozicijos erdvių ir kokybiškai teikiamų gido paslaugų, kiekvieną dieną muziejuje yra daug lankytojų.

R. Vaitkus pristatė naują paslaugų ir suvenyrų kainų sąrašą. Pasak direktoriaus, naujosios kainos  yra nustatytos palyginus aplinkinių muziejų (Šilutės, Kretingos, Panevėžio) kainoraščius.

– Apsilankymo kaina buvo 1 Eur, dabar prašome 5 Eur. Gido paslaugos (iki 5 žmonių) buvo 5 Eur, dabar prašome 10 Eur. Gido paslaugos (iki 20 žmonių) buvo 10 Eur, dabar 25 Eur. Atitinkamai kainos didės lankantis Tremtinių ir politinių kalinių kančių namuose. Norint rengti vestuvių ceremoniją Pilies menėse 1 val. kaina gali siekti iki 80 Eur. Visi pardavinėjami suvenyrai yra mažos vertės, tačiau lankytojai juos noriai perka. Tad planuojame suvenyrų antkainius padidinti iki 50 proc. (iki šiol buvo 20 proc.), – detalizavo direktorius.

Rugsėjo 12 d. muziejus atvers savo duris jau atsinaujinęs. Lankytojai bus viliojami Pilies menėse dvelkiančia gilia istorija ir gausiais eksponatais bei įdomiomis parodomis.

– Jeigu reikėtų išsamiai lankytoją pravesti pro muziejų, tai truktų pusę dienos ar net visą dieną, o ne taip, kaip yra parašyta, tik 2.30 val., – aiškino R. Vaitkus, pridūręs, jog Tauragės rajono ugdymo įstaigų moksleivių grupėms bei jas lydintiems mokytojams trečiadieniais apsilankymas muziejuje yra nemokamas.

Baigiantis komiteto posėdžiui buvo nutarta apsilankyti muziejuje ir įvertinti pokyčius. Komiteto nariai lankydamiesi muziejuje džiaugėsi, kad atliekant restauravimo darbus Pilies menėse pavyko išlaikyti autentiškumą, paliekant senovinius skliautus ir „geležytų“ plytų grindis. Muziejaus direktorius supažindino su veikiančia Fotografijos galerija, Gamtos, Etnografijos ir istorijos skyriais, ekspozicijomis, pritaikytomis rengti įdomias edukacines programas vaikams ir suaugusiesiems. Taigi abejonių, kad apsilankymo muziejuje kainas pakelti verta, politikams neliko.

Naujausiame numeryje: Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbė savivaldybių administracijų darbuotojų skaičiaus kitimo analizę. Jos duomenimis, nors gyventojų skaičius per pastaruosius aštuonerius metus Lietuvoje sumažėjo beveik dešimtadaliu, to nepasakytina apie valdininkų skaičių savivaldybių administracijose. Nepaisant to, kad Tauragės administracijos vadovai tvirtino mažinantys biurokratinį aparatą – atleido vairuotojus, apjungė skyrius, LLRI analizėje Tauragė priskiriama prie valdininkų skaičių didinančių 12-os šalies savivaldybių. Kur čia šuo pakastas?

„Fortūna-Agava“ krepšininkas Tadas Rapolovačius šiandien tapo tėvu. Jo žmona Reda ketvirtadienio rytą pagimdė dukrelę. Gimdymas praėjo sklandžiai. Gimusi mergaitė – pirmasis šio mėnesio kūdikis Tauragėje. Šeimai ši savaitė kupina emocijų – Tadas dvi dienos prieš tai tapo vasaros krepšinio lygos nugalėtoju.

Kalendoriuose jau paskutinis vasaros mėnesis. Rugpjūčio pirmos dienos mėgstančių gražius ir itin šiltus orus nedžiugins – dangų niaukstys debesys, šiluma bus kuklesnė, pūs vėsokas šiaurinių krypčių vėjas, protarpiais palis.

Pagramančio mokyklai nuo 2017-ųjų vadovavęs Zigmas Mozuraitis kolektyvo likimo valiai palikti neketina. Nors laimėjo konkursą į lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ pareigas, pasiprašė Tarybos leidimo ir toliau kuruoti Pagramančio mokyklą ir Mažonų darželį. Liepos 31 dieną vykusiame Tauragės r. savivaldybės tarybos posėdyje Tauragės lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ direktoriumi penkerių metų laikotarpiui paskirtas Z. Mozuraitis.

Liepos 31 d. 18 val. vyks Antonio Lizanos muzikinis pasirodymas „Flamenco in Jazz“, kuriame džiazo ekvilibristika saksofonu susilies su emocionaliu atlikėjo balsu Tauragės pilies kiemelyje. Muzikantui talkins flamenko šokėjas Jose Maria Castano. Užburiantis pasirodymas auditorijos klausytojus perkels į saulėtą Ispaniją.