2020 Gegužės 29 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

„Šimtukų“ lyderė ir vėl „Versmės“ gimnazija

  • Įkelta: 2019-07-05

Abiturientai baigė pagrindinę šių metų egzaminų sesiją. Jau paskelbti visų mokyklinių ir daugumos valstybinių egzaminų rezultatai. Tauragės rajono abiturientai parodė puikius rezultatus, lyginant su Lietuvos vidurkiais. 11 valstybinių egzaminų šimtukų jau surinko „Versmės“ gimnazistai.

Šių metų egzaminų sesija baigėsi. Abiturientai atostogauja, bet su nerimu laukia rezultatų. Jau skelbiami visų mokyklinių brandos egzaminų (MBE) rezultatai (lietuvių k. ir literatūros, muzikologijos, menų ir technologijų), taip pat daugumos valstybinių egzaminų rezultatai.

Kaip informavo Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus specialistė Lina Oželytė, lietuvių kalbos ir literatūros MBE laikė 143 kandidatai. Neišlaikė tik 5 rajono kandidatai. Tai sudaro 3,5 proc. nuo laikiusiųjų skaičiaus. Lietuvos neišlaikymo vidurkis yra 6,5 proc. Antrasis pagal populiarumą buvo technologijų egzaminas, kurį laikė 124 rajono kandidatai. Visi laikiusieji egzaminą išlaikė. Lietuvos neišlaikymo vidurkis yra 0,37 proc. Menų egzaminą laikė 29 rajono kandidatai, visi jie egzaminą išlaikė. Neišlaikymo vidurkis Lietuvoje panašus kaip ir technologijų egzamino – 0,32 proc.

Praėjusią savaitę paaiškėjo fizikos ir chemijos valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Fizikos egzaminą laikė 26 Tauragės rajono kandidatai, neišlaikė 2. Tai yra 7,69 proc. nuo laikiusiųjų skaičiaus, kai Lietuvos neišlaikymo vidurkis yra 3,25 proc. Tarp laikiusiųjų fizikos egzaminą tauragiškių ir vienas „šimtukininkas“, „Versmės“ gimnazijos moksleivis. Chemijos egzaminą rinkosi laikyti tik 4 kandidatai. Visi egzaminą išlaikė. Aukščiausią, 100 balų įvertinimą gavo vienas kandidatas, besimokantis Žalgirių gimnazijoje.

Vakar paskelbti biologijos, informacinių technologijų, lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos (anglų) ir užsienio kalbos (rusų) valstybinių egzaminų rezultatai.

Tarp laikiusiųjų Lietuvių k. ir literatūros VBE 234 rajono kandidatų egzamino neišlaikė 18 rajono kandidatų, tai yra 7,69 proc. nuo laikiusiųjų skaičiaus. Respublikoje neišlaikymo procentas yra 9,38. Trys rajono kandidatai surinko aukščiausią balų skaičių (100), visi trys mokosi Tauragės „Versmės“ gimnazijoje.

Užsienio (Anglų) k. VBE laikė 240 rajono kandidatų. Neišlaikė 2, tai yra 0,83 proc. nuo laikiusiųjų skaičiaus. Respublikoje neišlaikymo procentas yra 2,09. Net dvylika rajono kandidatų surinko aukščiausią balų skaičių (100): 7 – „Versmės“ gimnazistai, 4 Žalgirių gimnazijos kandidatai, 1 – Skaudvilės gimnazijos kandidatas.

Užsienio (Rusų) k. VBE Tauragės rajone laikė 6 rajono kandidatai. Visi egzaminą išlaikė, tačiau 100 balų nesurinko nei vienas. Respublikoje neišlaikymo procentas yra 0,19

Kiek prasčiau sekėsi pasirinkusiems biologijos VBE. Šį egzaminą rinkosi 97 rajono kandidatai, iš kurių 8 neišlaikė, tai yra 8,25 proc. nuo laikiusiųjų skaičiaus. Tuo tarpu respublikoje neišlaikymo procentas yra 2,44. Visgi du rajono kandidatai surinko „šimtukus“ – po vieną „Versmės“ Žalgirių gimnazijose.

Likusiųjų pagrindinės sesijos egzaminų – geografijos, istorijos, matematikos rezultatus planuojama skelbti liepos 11–12 d.

Mokiniai turi galimybę internetu pamatyti valstybinių brandos egzaminų darbų įvertinimo rezultatus. Prisijungti prie rezultatų skelbimo sistemos nuo chemijos, fizikos, užsienio kalbos (prancūzų) ir užsienio kalbos (vokiečių) valstybinių brandos egzaminų rezultatų skelbimo dienos galima adresu http://rezultatai.nec.lt iš duomenų tvarkytojo (mokyklos) gautu kandidato kodu ir vienkartiniu slaptažodžiu, kurį privaloma pasikeisti prisijungus pirmą kartą.

 

Novatoriško 2014 m. „Q-Symbio“ atlikto kohortinio tyrimo metu surinkta dar daugiau įrodymų, kad vartojant į vitaminą panašaus kofermento Q10 papildus sumažėja mirštamumas ir sustiprėja širdis.

Praėjusį penktadienį „Šimtmečio“ pastate oficialiai atidaryta TOC klinika. Į naujas Odontologijos centro patalpas rinkosi pasipuošę svečiai, prie durų juos sutiko nuotaikingi mimai, skambėjo smuikai ir sveikinimai bei padėkos žodžiai.

Lietuvos gyventojams vis svarbesnė gyvenamoji aplinka: tyrimų bendrovės „Spinter“ apklausos duomenimis, 93 proc. šalies gyventojų atkreipia dėmesį ne tik į jų individualaus gyvenamojo būsto kokybę, bet ir į greta esančią aplinką. Kvartale esanti infrastruktūra – kiemas, žaliosios zonos, žaidimų aikštelės, tampa vis labiau traukiančiomis erdvėmis, kuriose žmonės noriai leidžia laisvalaikį, bendrauja su kitais daugiabučio gyventojais.

MILDÙ – taip vadinasi keramikos ir gintaro dirbtuvės, tokiu adresu jas galima rasti ir „Facebook‘e“. Jas įkūrusi jauna keramikė tauragiškė Milda Valantiejutė sako tebesanti kūrybinių ieškojimų kelyje, tačiau išsukti iš jo neketina. Savo dirbtuves perkėlusi į gamtos prieglobstį Lybiškių kaime mergina sako, kad keramika – ir jos pašaukimas, ir įkvėpimo šaltinis. Tiesa, kol kas – ne pragyvenimo.

Tauragės gyventojai ir miesto svečiai nuo šiol turės dar vieną vietą, kur bus galima atsigaivinti nemokamu geriamuoju vandeniu. Prie Zumpės tvenkinio Kartų parke pastatyta moderni vandens kolonėlė. Ja naudotis kur kas patogiau, atsigaivinti bus galima ir keturkojams. Gyventojai, panašu, tokiu įrenginiu liko patenkinti.