2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Linkėjimai „Šimtmečio“ įkūrėjams: 100 pacientų per dieną 100 metų

  • Įkelta: 2019-07-05

Tauragės odontologijos centro albumo nuotraukos

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Praėjusį penktadienį „Šimtmečio“ pastate oficialiai atidaryta TOC klinika. Į naujas Odontologijos centro patalpas rinkosi pasipuošę svečiai, prie durų juos sutiko nuotaikingi mimai, skambėjo smuikai ir sveikinimai bei padėkos žodžiai.

Nors paslaugas klientams naujosiose patalpose TOC teikia jau keletą savaičių, oficialus klinikos atidarymas vyko birželio 28 dieną. Gausaus būrio šventės svečių laukė ne tik ekskursija po klinikos patalpas, bet ir gausios vaišės, puiki muzika bei tradicinis juostelės perkirpimas.

Pasveikinti besiplečiančio verslo savininkų atvyko Seimo narė Aušrinė Norkienė, įteikusi Šimtmečio Lietuvos liudijimą – Vasario 16-osios nepriklausomybės akto faksimilę. Seimo narė sakė besidžiaugianti ne tik pastato pavadinimu – „Šimtmetis“, bet ir tuo, kad Jaručių šeima gyvena ir kuria Tauragėje, bei linkėjo 100 pacientų per dieną šimtą metų.

Klinikos įkūrėjus sveikino ir rajono vadovai – meras Dovydas Kaminskas, administracijos direktorius Modestas Petraitis, verslo partneriai iš Kauno, Šilalės TOC kolektyvas, asociacijos TAVA nariai  ir Tauragės verslo elitas. Gerų žodžių „Šimtmečio“ įkūrėjui Laurynui Jaručiui ir jo žmonai Monikai Jarutienei negailėjo rajono meras D. Kaminskas. Pasinaudojęs proga, jis padėkojo ne tik už miestą papuošusio verslo centro vystymą, bet ir už įvairiausių organizacijų ir renginių, tarp jų ir miesto šventės, rėmimą.

Kliniką pašventino Švč. Trejybės parapijos vikaras Donatas Žukauskas, simbolinę atidarymo juostelę perkirpo L. Jarutis, meras D. Kaminskas ir  UAB „Tiksli statyba“ vadovas Rolandas Gimbutas, kuris klinikos vadovui įteikė simbolinį raktą.

TOC klinikos vadovas ir verslo centro „Šimtmetis“ įkūrėjas L. Jarutis pasidžiaugė projekto sėkme, dideliu būriu svečių, atvykusių į atidarymą, bei dėkojo savo šeimai ir visiems, prisidėjusiems prie „Šimtmečio“ atsiradimo. Svečiams jis papasakojo idėjos gimimo istoriją.

– Šio pastato atsiradimo istorija įdomi, išskirtinė. Prieš dvejus metus per Jonines užtikau netyčia šį sklypą su namuku, viskas nuo to ir prasidėjo. Džiaugiuosi, nes pavyko padaryti tai, ko visada norėjau. Nuo čia prasideda Tauragės senamiestis, šalia tokių garbingų pastatų kaip pilis, Kultūros rūmai, paštas, išlikusių dar iš to laikmečio, manau, „Šimtmetis“ rado savo vietą, tikiuosi, pateisinom tauragiškių lūkesčius ir papuošėm miestą bei lauksime apsilankančių pas mus. Norėčiau padėkoti architektui Mindaugui Pekarskui – už vizijos įgyvendinimą, labiausiai – savo šeimai – už didelę kantrybę, savo žmonai Monikai, kuriai visą ta laikotarpį labai trūko pagalbos namuose bei visiems kitiems, prisidėjusiems prie šio projekto savo idėjomis ir darbais, – kalbėjo verslininkas.

Lietuvos gyventojams vis svarbesnė gyvenamoji aplinka: tyrimų bendrovės „Spinter“ apklausos duomenimis, 93 proc. šalies gyventojų atkreipia dėmesį ne tik į jų individualaus gyvenamojo būsto kokybę, bet ir į greta esančią aplinką. Kvartale esanti infrastruktūra – kiemas, žaliosios zonos, žaidimų aikštelės, tampa vis labiau traukiančiomis erdvėmis, kuriose žmonės noriai leidžia laisvalaikį, bendrauja su kitais daugiabučio gyventojais.

MILDÙ – taip vadinasi keramikos ir gintaro dirbtuvės, tokiu adresu jas galima rasti ir „Facebook‘e“. Jas įkūrusi jauna keramikė tauragiškė Milda Valantiejutė sako tebesanti kūrybinių ieškojimų kelyje, tačiau išsukti iš jo neketina. Savo dirbtuves perkėlusi į gamtos prieglobstį Lybiškių kaime mergina sako, kad keramika – ir jos pašaukimas, ir įkvėpimo šaltinis. Tiesa, kol kas – ne pragyvenimo.

Tauragės gyventojai ir miesto svečiai nuo šiol turės dar vieną vietą, kur bus galima atsigaivinti nemokamu geriamuoju vandeniu. Prie Zumpės tvenkinio Kartų parke pastatyta moderni vandens kolonėlė. Ja naudotis kur kas patogiau, atsigaivinti bus galima ir keturkojams. Gyventojai, panašu, tokiu įrenginiu liko patenkinti.

Tauragės kultūros centro nepaliauja purtyti neramumai: neseniai pakelti sparnus buvo susiruošęs direktorius Virginijus Bartušis, vėliau pakeitęs planus, paskui Valstybinė darbo inspekcija tyrė skundą dėl neva fiktyvaus darbuotojo, vis dar tęsiasi vidinis auditas, o užvakar paskutinę dieną dirbo kultūros renginių organizatorius ir dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ vadovas Justas Kirstukas. Kas perims jo pareigas, kol kas neaišku.

Šventiniame numeryje – kai kam šypseną, o gal ir svetimos gėdos jausmą keliančios politikų rietenos. Trečiadienį rajono Taryba rinkosi į posėdį, kuriame, be įprastų rajono gyventojams sprendimų, buvo tvirtinamos Jaunimo reikalų tarybos bei rajono Bendruomeninių organizacijų tarybos sudėtys. Klausantis būtent pastarojo klausimo svarstyme užvirusių diskusijų, posėdžio dalyviams kaito ausys. Balsavimu nepatvirtinus opozicijos siūlymo į Bendruomeninių organizacijų tarybą deleguoti Efremą Bitinienę, pasipylė įžeidinėjimai. Be įžūlių klausimų merui, ar šis diplomą pirkęs Kopenhagos turguje, nuskambėjo ir pasiūlymas nutraukti tradiciją posėdžio pradžioje giedoti Lietuvos Respublikos himną. Simboliška, nes šį šeštadienį – Valstybės diena, o iniciatyva „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ švenčia dešimties metų jubiliejų.