2020 Vasario 20 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Lietuvos mokyklose – 2 000 kūrybiško programavimo valandų

  • Įkelta: 2019-07-08

Visą pusmetį net 40-yje Lietuvos mokyklų penktokai ir šeštokai per informatikos pamokas mokėsi kūrybinio programavimo – moksleiviai tapo projekto „Kompiuteriukų ralis – IT pamokas keičianti kelionė“ dalyviais. Mokytojai su vaikais informacinių technologijų pamokose kūrė IT projektus, o įspūdingą, pusmetį trukusią kelionę, vainikavo birželį surengtos pirmosios Lietuvoje kompiuteriukų lenktynės.

IT pamokose – kūrybiškumas

Projekto rėmėjas „Pildyk“ vaikus pakvietė dalyvauti iššūkyje „Gerink savo žaislą“. Naudodami mikrokompiuteriukus ir įvairius elektronikos priedus, kurie mokykloms buvo išdalinti projekto pradžioje, moksleiviai perdarė savo senus žaislus, kad jie judėtų, mirksėtų, skleistų garsus.

„Kvietėme vaikus naujam gyvenimui prikelti savo senus žaislus. Stebėjome, kaip penktokai ar šeštokai kuria žingsniamačius, žaislinius tankus paverčia temperatūros matavimo prietaisais ir daugybę kitų įspūdingų transformacijų. Išlaisvinta vaikų vaizduotė ir kūrybingumas stebino ne tik mus, bet ir moksleivius pažįstančius mokytojus“, – sako „Pildyk“ prekės ženklo vadovė Dominyka Jonušienė.

Pirmosios Lietuvoje kompiuteriukų lenktynės

Kartu su projekto sumanytojais – Kompiuteriukų paramos fondu – „Pildyk“ išdalino kompiuteriukų rinkinių 20-čiai Lietuvos mokyklų, kurių atstovai – net 150 moksleivių birželį susitiko Vilniuje pademonstruoti, ko išmoko nuo sausio mėnesio. Čia įvyko ir pirmosios Lietuvoje „Micro:bit“ kompiuteriukų lenktynės „Aplink Lietuvą“.

Renginio dieną moksleivių sukonstruotos mašinytės skriejo Lietuvos teritoriją primenančiomis trasomis. Vieni vaikai iš anksto turėjo taip suprogramuoti įrenginius, kad jie patys įveiktų trasą, kiti  varžėsi dėl geriausio dizaino, dar kiti savo kompiuteriukų judėjimą trasoje valdė radijo bangomis ir telefonu.

Labiausiai išpuoštos ir gražiausios mašinytės laurai atiteko Šiaulių Rėkyvos progimnazijos ir Šiaulių rajono Pakapės mokyklos jungtinei komandai. Greičiausia „micro:bit“ kompiuteriukais valdoma buvo tituluota Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos mašinytė. Greičiausiai trasą, valdant telefonu, įveikė Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos komanda, o nuotolinio valdymo kategorijoje lygių neturėjo Šiaulių Dainų progimnazijos moksleiviai.

Tikslas – auginti ne vartotojus, o kūrėjus

Pagrindinis pusmetį trukusio projekto „Kompiuteriukų ralis – IT pamokas keičianti kelionė“ iniciatorius – Kompiuteriukų paramos fondas šiais mokslo metais siekė, kad informacinių technologijų pamokos vaikams taptų kuo įdomesnės. Fondo vadovė Viltautė Žvirzdinaitė skaičiuoja, kad moksleiviai su mokytojais per pusmetį programavimui paskyrė beveik 2 tūkst. valandų.

„Mums labai svarbu, kad informacinių technologijų pamokos būtų įtraukiančios. Dabar informatikos mokytojas kartu su muzikos, fizikos ar matematikos mokytoju rengia integruotas pamokas ir mąsto, kaip programavimas gali padėti išmokti šių dalykų. O moksleivis tampa ne tik technologijų vartotoju, bet ir jų kūrėju“, – sako V. Žvirzdinaitė.

Fondas nuo 2017-ųjų iki dabar šalies penktokams jau išdalino daugiau kaip 20 tūkst. „Micro:bit“ kompiuteriukų. Šiais metais kartu su „Pildyk“ parama programavimo rinkiniai pasiekė labiausiai motyvuotus mokytojus, kurie ir toliau mokys vaikus kūrybinio programavimo.

 

Užs. Nr. 82

Antroji liepos savaitė didesnių permainų neatneš – šalyje ir toliau išsilaikys ganėtinai vėsūs, vėjuoti ir lietingi orai.

Šiandien liepos 6-oji, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Šiemet ji ypatinga viso pasaulio lietuviams, nes iniciatyva „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ užgimė lygiai prieš dešimt metų. Ji tęsiasi ir jau tapo reikšminga ir tautą vienijančia tradicija. Tauragė ją švenčia kaip viena didelė šeima, susirinkdama Pilies aikštėje ir kartu giedodama Tautišką giesmę. Neatsilieka ir rajono kaimai, ir bendruomenės, švenčiančios ir patriotiškai ir linksmai.

Abiturientai baigė pagrindinę šių metų egzaminų sesiją. Jau paskelbti visų mokyklinių ir daugumos valstybinių egzaminų rezultatai. Tauragės rajono abiturientai parodė puikius rezultatus, lyginant su Lietuvos vidurkiais. 12 valstybinių egzaminų šimtukų jau surinko „Versmės“ gimnazistai.

Novatoriško 2014 m. „Q-Symbio“ atlikto kohortinio tyrimo metu surinkta dar daugiau įrodymų, kad vartojant į vitaminą panašaus kofermento Q10 papildus sumažėja mirštamumas ir sustiprėja širdis.

Praėjusį penktadienį „Šimtmečio“ pastate oficialiai atidaryta TOC klinika. Į naujas Odontologijos centro patalpas rinkosi pasipuošę svečiai, prie durų juos sutiko nuotaikingi mimai, skambėjo smuikai ir sveikinimai bei padėkos žodžiai.