2020 Liepos 12 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Liepos 26-osios numerio anonsas: Petrošiai pripažinti saldumynais papirkę senelius

  • Įkelta: 2019-07-25

Trečiadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija pripažino: rinkimų agitacijos periodu globos namuose gyvenančius senelius vaišinę socialdemokratai pažeidė rinkimų įstatymą. Praėjusių Kalėdų proga į Lauksargių globos namus važiavę Pranas Petrošius, tuometinis kandidatas į merus Darius Petrošius ir Palmyra Gylienė seneliams dovanojo sausainių, saldainių ir mandarinų. Tačiau nepamiršo pridėti ir sveikinimo dr. Dariaus Petrošiaus vardu, pažymėto kaip politinė reklama, o gėrybes supakavo į maišelius su LSDP simbolika. Nepaisant D. Petrošiaus įrodinėjimų, kad Lauksargių seneliai laukia būtent socialdemokratų, komisijos verdiktas buvo griežtas: bet kokių dovanų teikimas rinkėjams agitaciniu periodu pagal įstatymą traktuojamas kaip papirkimas. Taip pat laikraštyje skaitykite:

STT: daugiausia giminių dirba UAB „Tauragės vandenys“. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikto Lietuvos savivaldybių valdomų įmonių nepotizmo rizikos intensyvumo tyrimo metu nustatyta, jog Tauragės rajono savivaldybės valdomose įmonėse 20 proc. darbuotojų yra susiję giminystės ryšiais. Kuriuose savivaldybės UAB‘uose dirba kiek giminių, sužinosite jau netrukus.

Kiek mokesčių į bendrą katilą sunešė tauragiškiai? Finansų ministerija šią savaitę paskelbė, jog sausio–birželio mėnesių valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamos 3,4 proc. viršijo prognozuotąsias. Pajamų į biudžetus augimą palyginus su praėjusiais metais lėmė dalies valstybinio socialinio draudimo įmokų tarifo perkėlimas į gyventojų pajamų mokestį. Kiek padidėjo Tauragės rajono savivaldybės biudžeto įplaukos?

Savivaldybės gydytoja atrinkta naujoviškai. Porą metų savivaldybės gydytojo funkcijos Tauragės savivaldybėje buvo pavedamos kitam darbuotojui, nes pareigybė buvo laisva. Nuo liepos 30-osios šias pareigas pradės eiti Rūta Stasytienė. Ji atrinkta pagal naują centralizuotos atrankos sistemą.

Perpildytų darželių problema: velnias ne toks baisus, kaip jį paišo. Perpildytos vaikų grupės tampa ne tik Vilniaus, bet ir daugelio Lietuvos savivaldybių rūpesčiu. Beveik ketvirtadalyje (24,4 proc.) tikrintų ugdymo įstaigų, vykdančių ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas, perpildyta bent viena grupė. Rasta ir daugiau veiklos pažeidimų. Tauragės savivaldybė ramina: situacija palaipsniui keičiasi į gerąją pusę – prieš ketverius metus buvo perpildyti visi darželiai, dabar – jau tik ketvirtadalis.

„Bastilijoje“ nebeišsitenka sporto šakos. O gal vadovai? Sporto ir sveikatingumo centre „Bastilija“ badmintonininkai treniruojasi, o ir varžybas rengia nuo neatmenamų laikų. Jau visai netrukus, rugpjūčio pradžioje, ten rengiama nacionalinės rinktinės treniruočių stovykla. Tačiau dabar paaiškėjo, kad sporto komplekse sumontavus naująją krepšinio konstrukcijų kėlimo įrangą badmintonininkai susidurs su kliūtimis – dėl per žemai pakeliamų konstrukcijų badmintono treniruotėms bus galima naudoti tik keturias aikšteles iš šešių.

Proveržis: vietoj trijų elektrobusų Tauragei klius penki. Tauragės rajono savivaldybė jau nusipirko tris elektrobusus – vieną „Solaris“ ir du „Iveco“ markės. Jie į gatves, planuojama, išriedės kitąmet. Apie ambicijas įsigyti dar du – „Tauragės žiniose“.

Atnaujinto muziejaus lankymas kainuos brangiau. Jau šį rudenį atsinaujinęs muziejus „Santaka“ planuoja lankytojams atverti duris ir pasiūlyti galybę interaktyvių ekskursijų ir pramogų. Muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus tikina, jog, palyginus su kitais, ne tokiais išmaniais muziejais, anksčiau nustatytos apsilankymo, paslaugų ir suvenyrų kainos – neadekvačios, todėl prašo kainoraštį peržiūrėti ir mokesčius pakelti. Tad kiek kainuos apsilankymas moderniame muziejuje?

Roko Baciuškos debiutas 1006 km lenktynėse tapo triumfu. Tauragiškis Rokas Baciuška praėjusį savaitgalį debiutavo 1006 km žiedinėse automobilių lenktynėse Palangoje. Jis dalyvavo kaip „Noker Racing Team“ komandos trečiasis vairuotojas. Komandos sprendimas pasitelkti pasaulio ralio-kroso žvaigždę pasiteisino su kaupu – komanda pasiekė užsibrėžtus tikslus.

Tauragė: intensyvi prekyba su prūsais ir prakeiksmai Adolfui Hitleriui. Tarpukariu Lietuvos pasienyje su Vokietija vyko intensyvi prekyba tarp prūsų ir lietuvių. Verslas nuplaukė šuniui ant uodegos į valdžią atėjus Adolfui Hitleriui. Vokiečiai pasijautė arijais, ir lietuvių prekės jiems tapo nereikalingos. Skaitykite įdomų istorinį pasakojimą apie mūsų kraštą.

Grįžę iš emigracijos atšventė vestuvės ir nėrė į avininkystę. Graži istorija apie emigrantus, ne tik grįžusius į Lietuvą, bet ir nusprendusius įsikurti ten, iš kur visi bėga, – nuošaliame kaimelyje. Iš Danijos grįžę, o dabar Tauragės rajone besikuriantys Goda ir Ovidijus Dapkai ne tik vestuves atšventė netradiciškai – daržinėje, tačiau ir įkūrė netradicinį ūkį – ėmė auginti avis. Ką tik popierines vestuves atšventę jaunieji ūkininkai griauna mitus apie avienos skonį ir kvapą, vaišindami svečius kaimo šventėse.

Krikščioniška stovykla „Judėk. Tikėk. Atrask“: keturios dienos, kupinos šilumos ir draugystės. „Kam sėdėti namuose? Juk gali stovyklauti gamtoje! Juokas, kūrybinės dirbtuvės, dainos, vandens mūšiai, patys nuostabiausi savanoriai ir geriausi draugai, ilgiausi vakarai prie laužo!“ – taip šiemet Tauragės „Caritas“ kvietė į stovyklą, surengtą liepos 15–18 dienomis Mociškių poilsiavietėje. Visos emocijos – straipsnyje.

Kodėl sugrįžtama „Prie garažų“? Jau penktadienį, nuo 19 val., tradicinėje vietoje vyks tradicinis poetų ir bardų vakaras „Prie garažų“, kurį organizuoja Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka. Skambės tauragiškiams jau gerai pažįstamo Domanto Razausko ir grupės „VOS VOS“ dainos, savo muzikine kūryba dalinsis Bjelle. Poezijos frontą laikys multifunkcinis poetas (aktorius, režisierius, scenaristas) Alvydas Šlepikas. Susitikime ten!

 

Iš 17 projektų Lietuvoje, skirtų įrengti fotovoltines elektrines ant viešųjų pastatų stogų pernai 5 laimėjo Tauragė. Ant lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ stogo jau sumontuotos saulės baterijos. Artimiausiu metu fotovoltinės elektrinės bus įrengtos ant Tauragės rajono savivaldybės administracijos, Tauragės PSPC, „Šaltinio“ progimnazijos ir Žygaičių gimnazijos stogų.

Įsibėgėjus žemės ūkio darbams verta žinoti, kad žemės ūkio technika turi būti tvarkinga, aprūpinta ugnies gesintuvais. Draudžiama deginti žemės plotuose esančią žolę, ar kitus pasėlius, išskyrus sugriebtas daržininkystės liekanas, esančias ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių.

Po neįtikėtino Pilėnų triumfo Ivangėnuose šiandien – antrasis Tauragės muzikos festivalio renginys. Numatomas puikus oras ir dar puikesnis koncertas. Viešnia iš UK Judith Oven parengė programą su geru emocijų užtaisu ir kviečia 18 val. į Pilies kiemelį.

Antroje savaitės pusėje orai kasdien bus vis karštesni, tačiau protarpiais dar sulauksime trumpalaikio lietaus. Savaitgalį temperatūra svyruos apie 30 laipsnių.

Daugiavaikėms šeimoms vyriausybė jau rugsėjį žada nuolaidų. Nuo liepos 1 d. įsigaliojus Šeimos kortelės įstatymui, prasidės kortelės gavėjų duomenų tikslinimas ir vardinių kortelių gamyba, o rugsėjo mėnesį kortelės turėtų pasiekti gausias ir neįgalius vaikus prižiūrinčias šeimas. Šeimos kortelė garantuos specialias lengvatas, paslaugas, privilegijas ar nuolaidas prekėms bei renginiams, ja naudotis galės visi šeimos nariai.

Tauragės moksleivių kūrybos centro vokalinio meno studijos „Adagio“ solistė septyniolikmetė Meidė Šlamaitė dalyvavo tarptautiniame festivalyje Ukrainoje ir pelnė prizinę trečiąją vietą bei „Grand prix“ – geriausios dalininkės apdovanojimą iš alternatyvios komisijos.

Iki mokslo metų pradžios lieka kiek daugiau nei mėnuo, o Tauragės rajono savivaldybės administracijos specialistai jau dėlioja rugsėjo 1-osios šventės programą. Tiesa, šiemet Mokslo ir žinių dienos iškilmės vyks rugsėjo 2 dieną, taip buvo nuspręsta remiantis viešoje erdvėje atlikta gyventojų apklausa. „Tauragės žinios“ domisi, ką moksleiviams ir jų tėveliams ruošia šventės organizatoriai. Jau aišku, kad šventė smagumu nenusileis pernykštei.

Tauragė su Lenkijos miestu Bytovu bendradarbiavimo sutartį pasirašė prieš 7 metus. Miestai bendradarbiauja švietimo, kultūros, sporto, verslo srityse, įvairūs kolektyvai reguliariai lankosi vieni pas kitus. Liepos 12–14 dienomis vyko Bytovo miesto šventė, jos renginiuose dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius ir Tarybos sekretorė Sonata Jurgilienė.

Gaivūs vėjai į Tauragės Pilies aikštę šiandien atnešė vasaros mugę, pilną įvairiausių meniškų darbų darbelių, skanumynų, gardžių kvapų ir besišypsančių žmonių. Pastarųjų, tiesa, kol kas ne itin daug. Tačiau mugėje juk visada vyrauja gera nuotaika ir joje smagu pasivaikščioti, jei ne naudingo daikto namams, drabužio ar skanėsto beieškant, tai bent jau smalsaujant.

Norint surengti įsimintiną šventę reikia laiko, pinigų ir, svarbiausia, kūrybiškumo. Jei jums patiems jo trūksta – ne bėda. Tam ir egzistuoja švenčių dekoratoriai, kurie pasistengs, kad jūsų vestuvės, jubiliejus, krikštynos ar kita šventė būtų nepakartojama, o prisiminimus apie ją dar ilgai it žemuoges vertumėte ant šilko siūlo. Švenčių dekoratorė Jovita  Bertulienė šiame versle sukasi jau apie penkerius metus ir prisipažįsta – idėjų ji dar niekada nepritrūko, o gimsta jos vos susitikus su užsakovais.

Kultūros ministerijoje įvyko Lietuvos mažųjų kultūros sostinių projektų atrankos posėdis, kuriame paaiškėjo visos 2020 metų mažosios kultūros sostinės. Gera žinia Tauragės kraštui: mūsų apskrityje 2020-aisiais mažoji kultūros sostinė bus Skaudvilė.

Tauragės mieste tvinksi daugybė meno gyslelių, viena iš jų – muzika. Susižavėję skandinaviškais mitais, penkių vaikinų alternatyvaus roko grupė save pavadino „Floki“. Jaunuoliai grupę įkūrė daugiau nei prieš metus, tačiau per tokį trumpą laiką spėjo laimėti du konkursus, įrašyti pirmąjį dainos įrašą, o dabar išduoda, jog netrukus bus ir vaizdo klipas.

Po itin karšto savaitgalio naujos savaitės pradžia bus šiek tiek gaivesnė, daug kur gaivins lietus, gali ir perkūnija sugriaudėti, pasirodyti kruša. Visgi, temperatūra kasdien palaipsniui kils. Šilčiausi ir saulėčiausi orai numatomi antroje savaitės pusėje, tuo metu dienomis temperatūra svyruos apie 30 laipsnių karščio.

Lietuvos kelių policijos tarnyba (LKPT) ir apskričių vyriausieji policijos komisariatai šią vasarą visoje šalyje imsis nemažai priemonių, siekdami sudrausminti vairuotojus, o kartais – ir užkirsti kelią Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimams.

Gražėja dar vienas Tauragės kampelis: Vytauto ir Prezidento gatvių sankryžoje stovintis pastatas, kuriame kažkada buvo Vilniaus bankas, prikeliamas naujam gyvenimui. Jame įsikurs odontologijos klinika „Implantera“. Panašu, kad odontologijos klinikos Tauragėje pradeda naują išskirtinio dizaino erą – apie tai byloja remontuojamo pastato projektas. Sparčiai remontuojamas pastatas traukia akį ne tik puošniu fasadu, bet ir ant sienų ištapyta freska. 

Saulėtą penktadienio popietę 105 brandos atestatai buvo įteikti Žalgirių gimnazijos abiturientams. Kaip ir kasmet, Tauragės kultūros rūmuose vilnijantis šventinis šurmulys praneša, kad mokyklą paliekantys jaunuoliai jau pradeda naują gyvenimo etapą.

Smagu susirinkti būrin po gimtinės dangumi, patirti bendrystės jausmą, gera susitikti su senais pažįstamais, vaikystės draugais. Gera sugrįžti į tėviškę, kur esi laukiamas, pabūti kartu, pasidžiaugti nuveiktais darbais ir pasilinksminti. Kraštiečių šventė  Kunigiškiuose šįkart surengta jau 24-ą kartą. Ir tokios grandiozinės šventės, kaip sako bendruomenės pirmininkas Mindaugas Lukošaitis, Kunigiškiai dar nebuvo matę.

Paskelbus paskutiniuosius valstybinių brandos egzaminų rezultatus paaiškėjo, jog šimtukininkai Tauragėje dygsta kaip grybai po lietaus. Iš viso jų šiemet – 25, daugiau nė pusę „derliaus“ išaugino „Versmė“. Kai kurių moksleivių kraičiuose net po du aukščiausius valstybinių egzaminų įvertinimus.  

Brandos atestatai
  • Įkelta: 2019-07-19

Šiandien 13 val., brandos atestatų įteikimo šventė vyks Žygaičių gimnazijoje.

Naujausiame numeryje: iki mokslo metų pradžios lieka kiek daugiau nei mėnuo, o Tauragės rajono savivaldybės administracijos specialistai jau dėlioja rugsėjo 1-osios šventės programą. Tiesa, šiemet Mokslo ir žinių dienos iškilmės vyks rugsėjo 2 dieną, taip buvo nuspręsta remiantis viešoje erdvėje atlikta gyventojų apklausa. „Tauragės žinios“ domisi, ką moksleiviams ir jų tėveliams ruošia šventės organizatoriai. Jau aišku, kad šventė smagumu nenusileis pernykštei.

Jau galioja tvarka, pagal kurią švietimo įstaigų vadovų darbas apribotas penkerių metų kadencijai, jų veikla bus vertinama kasmet, o metų veiklos ataskaitos skelbiamos viešai – tokie nauji, skaidrumą skatinantys pokyčiai mokyklų ir kitų švietimo įstaigų vadovų laukia įsigaliojus Švietimo įstatymo pataisoms. Šiuo metu ieškoma kandidatų į Moksleivių kūrybos centro (MKC) ir Muzikos mokyklos direktorių pareigas, nors jau senokai sklinda kalbos, kad šias ugdymo įstaigas planuojama sujungti. Vadovo jau kuris laikas neturi ir Sporto centras, neseniai sujungtas su Sporto mokykla.

Jau savaitei baigiantis į šalį atkeliaus gerokai šiltesni orai. Lietaus debesys palaipsniui trauksis, o temperatūra kils vis aukščiau, vietomis oras įkais iki 28 laipsnių.

Papušynės kaimo ribose stovėjusio „inkilo“ jau senokai nebėra – pirmiausia jis buvo išjungtas, vėliau demontuotas. Ne paslaptis, kad nemažai vairuotojų paspaudžia akseleratorių dar gerokai iki miesto ribas žyminčio ženklo. Tauragės rajono savivaldybės saugaus eismo komisija nutarė, jog greičio kontrolė miesto pakraščiuose reikalinga, todėl tris greičio matuoklius planuoja įsigyti savo lėšomis.

Liepos 18 d. 22 val. vyks nemokamo filmo „Pasaulis priklauso tau“ seansas Tauragės pilies kiemelyje.

Ne paslaptis, jog kartais gyvenimas tiesiog pakiša koją – turbūt daugelis mūsų esame atsidūrę keblioje situacijoje, kurios iš anksto niekaip negalėjome numatyti, bet kurią reikia kuo greičiau išspręsti. Dalis tų situacijų – netikėtai užgriuvusios finansinės problemos.